5 نکته کلیدی بازی مقابل ناپولی
5-نکته-کلیدی-بازی-مقابل-ناپولی

در شب نه چندان خوب مثلث تهاجمی قرمزها، مدافع عنوان قهرمانی 2-0 شکست خورد و با یک شروع نه چندان خوب، لیگ قهرمانان اروپا را استارت زد. با ما و «5 نکته دیدار مقابل ناپولی» همراه باشید.

مثلث هجومی ناامیدکننده

اکثر مواقع هنگامی که بازی گره خورده است، این مثلث تهاجمی لیورپول است که خودی نشان داده و جریان بازی را عوض کرده و برای لیورپول، پیروزی به ارمغان آورده. اما شب گذشته اوضاع کاملا متفاوت بود.

در یک شب گرم در ناپل با وجود اینکه هر سه ضلع خط آتش لیورپول، در ترکیب ابتدایی تیم حضور داشتند و از همان دقایق نخست پا به میدان گذاشته بودند اما یک شب نه چندان خوب را سپری کردند. دفاع ناپولی آنقدر خوب عمل کرد که این مانه، صلاح و فیرمینو به ندرت یکدیگر را پیدا کردند و در مواقع بسیار کمی با همکاری یکدیگر به دروازه ناپولی نزدیک شدند.

فیرمینو یکی از بدترین شب هایش را سپری کرد. او که در دیدار مقابل نیوکاسل جایگزین اوریگی مصدوم شده بود، در دیدار مقابل ناپولی از ابتدا کار خود را شروع کرد اما به اندازه دیدار مقابل نیوکاسل درخشان ظاهر نشد.

رایان بروستر جوان نیز جایگزین اوریگی شده بود و کار را از روی نیمکت دنبال می کرد.

نسبت به اضلاع تهاجمی دیگر لیورپول، صلاح شب بهتری را سپری کرد و توانست در دو موقعیت خطرناک ظاهر شود اما به هرحال موفق نبود تا لیورپول بدون زدن حتی یک گل بازی را به پایان برساند.

سادیو مانه هم شب کم فروغی را سپری کرد و به طور کلی در جریان بازی محو شده بود.

درخشان مثل ترنت و آدریان

یکی از دلایل استحکام و قدرت نمایی تیم کلوپ خط دفاعی آن است. با رهبری فن دایک، گومز همیشه آماده و ثبات ماتیپ، لیورپول یکی از مستحکم ترین خطوط دفاعی اروپا و چه بسا جهان را در اختیار دارد.

این بار دو بازیکن دیگر نیز به این لیست اضافه شدند: ترنت الکساندر آرنولد و آدریان. اگرچه لیورپول با دوگل مغلوب حریف خود شد، اما درخشش این دو بازیکن را نمی توان نادیده گرفت.

در نیمه اول، دفاع راست جوان در دو صحنه(در یکی از صحنه ها به کمک سرعت و تمرکزش در محوطه جریمه توپ را ربایید) به کمک تیمش رسید. 

ترنت، با ارسال های تمیز و با دقت اش روی دروازه حریف، اغلب اوقات خطرساز ظاهر می شود. علاوه بر این دو قابلیت مفید، مرد انگلیسی یک کاشته زن قهار است و در عین حال در پرسینگ به شدت فعال ظاهر می شود.

ستاره دیگر بازی، آدریان بود. او در نیمه اول با یک دبل سیو بی نظیر لیورپول را از خوردن گل نجات داد در نیمه دوم هم با یک سیو بی نظیر ضربه مرتنز را راهی کرنر کرد. آدریان، جهت پنالتی را هم درست تشخیص داد اما با بدشانسی نتوانست مانع گلزنی مرد بلژیکی شود.

از گذشته درس گرفتید؟

به 11،12 ماه گذشته برگردید تا یک حس مشابه را در مسابقات اروپایی احساس کنید: شکست خارج از خانه، حملات ضعیف

برای 80دقیقه عملکردمان نسبت به دیدارهای خارج از خانه مقابل همین ناپولی و ستاره سرخ بهتر بود. پاس ها در میانه میدان با دقت تر و بهتر فرستاده می شد، در دفاع با تمرکز و با دقت بودیم و جمعیت یک بازی خوب را شاهد بودند.

اما در نهایت باختیم و چهارمین شکست خارج از خانه متوالی خود را در اروپا تجربه کردیم.

عملکرد نهایی مان در پایان دیدار های گروهی قضاوت می شود و با یک پیروزی داخل خانه مقابل سالزبورگ در دیدار بعد، به لیگ قهرمانان سلامی دوباره خواهیم داد. در نهایت، پیروزی در سه دیدار خانگی، همانند فصل گذشته، حیاتی و واجب است

فابینیو، نیروی برتر

بعد از به صدا در آمدن سوت آغاز بازی توسط داور آلمانی، بار دیگر شاهد حکمرانی فابینیو در میانه میدان بودیم.

شماره 3 لیورپول، با تکل های به موقع، توپ ربایی های بی نظیر و یارگیری های دقیق، میانه میدان را در اختیار داشت.

یکی از دلایلی که فابینیو عالی جلوه پیدا کرد، عملکرد صعیف دیگر بازیکنان تیم، به خصوص هافبک ها بود. هندرسون خوب شروع کرد اما در سرازیری قرار گرفت و میلنر یکی از بدترین بازی های خود را انجام داد.

مهارت فابینیو در توپ ربایی، پخش توپ در زمین و تکل زنی، یکی از دلایلی است که دفاع لیورپول مستحکم تر شده است اما او نیز در جلوگیری از شکست، ناموفق بود. شاید حضور جینی واینالدوم، کمک بیشتری به تیم می کرد. 

شروع ضعیف اما رو به جلو و رو به بالا

از همان ابتدا شایعاتی مبنی بر اینکه رابرتسون قادر به بازی کردن نیست به راه افاتده بود. کاپیتان تیم ملی اسکاتلند، در آخرین جلسه تمرینی شرکت نکرد و حضورش در مقابل ناپولی در هاله ای از ابهام قرار داشت. اما رابو در ترکیب حضور داشت اما عملکرد ضعیفی از خود نشان داد. با این وجود سوالی که مطرح می شود این است: آیا رابرتسون برای بازی مقابل چلسی آماده است.

اگرچه چلسی نیز مغلوب والنسیا شد اما عملکرد آنها در خانه به شدت خوب است. دیگر موضوع درخشش آنها در سوپرکاپ اروپا است. در آن دیدار به شدت به مشکل برخوردیم اما در نهایت به قهرمانی رسیدیم.

هرآنچه در سوپرکاپ اروپا گذشت

دیگر نکته مهم، جانشین رابرتسون است. اگرچه جیمز میلنر و جو گومز سابقه بازی در پست دفاع چپ را دارند اما هیچ بازیکن به صورت تخصصی در پست دفاع چپ بازی نمی کند و این می تواند مشکل ساز شود. 

در پایان، اگرچه لیورپول بازی را خوب شروع کرد اما خوب به پایان نرساند. پس بیایید گذشته را فراموش کنید و با قدرت به دیدار مقابل چلسی برویم تا ششمین پیروزی پیاپی خود را در لیگ جشن بگیریم.

بررسی-رقبای-احتمالی-لیورپول-در-یک-هشتم-نهایی
بررسی رقبای احتمالی لیورپول در یک هشتم نهایی
لیورپول با پیروزی مقابل سالزبورگ...
5-نکته-کلیدی-بازی-مقابل-سالزبورگ
۵ نکته کلیدی بازی مقابل سالزبورگ
100 ثانیه زمان، برای صعود لیورپول...
پیش-بازی-لیورپول_سالزبورگ
پیش بازی لیورپول_سالزبورگ
در دومین هفته از رقابت های لیگ...
کنفرانس-خبری-یورگن-کلوپ-پیش-از-بازی-با-ناپولی
کنفرانس خبری یورگن کلوپ پیش از بازی با ناپولی
یورگن کلوپ با حاضر شدن در کنفرانس...