5 نکته کلیدی بازی مقابل منچستریونایتد
5-نکته-کلیدی-بازی-مقابل-منچستریونایتد

لیورپول با پیروزی 2 گله مقابله منچستریونایتد نه تنها به رکورد شکست ناپذیری خود در لیگ و آنفیلد ادامه داد، بلکه با توجه به عدم پیروزی منچسترسیتی و لسترسیتی فاصله زیادی تا کسب قهرمانی در لیگ ندارد.

چمبرلین، ضلع سوم مثلث میانی

فابینیو و جوئل ماتیپ، از بند مصدومیت رها شدند اما همان طور که انتظار می رفت، هر دو کار را از روی نیمکت آغاز کردند تا سومین هافبک لیورپول، از میان لالانا و اوکسلید چمبرلین انتخاب شود. کلوپ، پس از عملکرد مثبت چمبو در مقابل تاتنهام کار سختی برای انتخاب سومین ضلع میانی خود نداشت و شماره 15 خود را به شماره 20 تیمش ترجیح داد.

چمبرلین نیز با بازی نسبتا خوبش، نظر مثبت هواداران و همین طور کلوپ را به خود جلب کرد. البته همانند دیدار قبل مقابل اسپرز، تنها پس از 1 ساعت، چمبرلین از بازی خارج و به جای او لالانا وارد بازی شد.

اما عملکرد اوکس به مراتب بهتر از بازی گذشته بود. او چه در حملات و چه در فاز دفاعی خوب و موثر واقع شد. او می توانست با کمی خوش شانسی، در نیمه دوم پای خود را به گلزنی باز کند اما در نهایت بازی را بدون زدن گل به پایان رساند. 

ناراحتی در چهره اوکس هنگام ترک زمین کاملا مشخص بود. شاید یه خاطر اینکه او علاقه زیادی به گلزنی در مقابل رقیب سنتی تیمش داشت اما در کل از عملکرد او در دیدار امشب راضی هستیم.

خطا بود؟؟

خب، پس از اولین گل مردودمان سردرگم بودیم. در صحنه ای مشکوک، وی ای آر به دلیل خطای ویرجیل فن دایک بر روی داوید د خیا، گل تماشایی روبرتو فیرمینو را مردود اعلام کرد تا مرد برزیلی، کماکان در گلزنی در ورزشگاه آنفیلد ناکام بماند.

در ابتدا داور اعتقادی به خطا نداشت اما نظر کمک داور ویدوئی متفاوت بود تا لیورپول برای دومین گلش منتظر بماند. گری نویل، گریم سونس و روی کین اعتقادی به خطا نداشتند. جالب اینجاست که دو نفر از این لیست، یونایتدی هستند و مشخصا بایستی طرف تیم خود را بگیرند.

با این حال به نظر می رسد هر برخورد کوچک و بزرگی با دروازه بان در محوطه جریمه خطاست. البته این تصمیم کمک شایانی به ویکتور لیندلوف (برای از دست دادن توپ) و داوید د خیا (برای عدم موفقیت در مهار ضربه فیرمینو) برای فرار از اشتباهشان کرد.

شروع طوفانی نیمه دوم

اگر یونایتد تصور می کرد که در بدترین شرایط، بازی با همان تک گل فن دایک به پایان خواهد رسید، کاملا در اشتباه بود. از همان ابتدای نیمه دوم، لیورپول توپ و میدان را در اختیار داشت و سوار بر بازی بود. به طوری که در 10 دقیقه ابتدایی نیمه دوم، لیورپول 7 بار شوت زد، 3 کرنر به دست آورد و منچستر فقط و فقط نظاره گر قدرتنمایی شاگردان کلوپ بود.

هندرسون با به لرزه در آوردن تیرک دروازه، در یک قدمی زدن گل قرار گرفت؛ مانه و چمبرلین با بی دقتی و کمی بد شانسی در گلزنی ناموفق بودند و روبرتو فیرمینو، علی رغم هنرنمایی اش مقابل ون بی ساکا (چند تو سر توپ پی در پی که با محو شدن دفاع راست یونایتد همراه بود) ضربه پایانی بدی به توپ زد.

به طور کلی، می توان تفاوت دو تیم را در همین بازه زمانی مشاهده کرد. لیورپول با حملات زهر دار و پیاپی و همین طور تلاش برای باز پس گیری توپ، دقایقی سخت و پرفشار برای شیاطین سرخ رقم زد و به تمام تیم های لیگ نشان داد که آنها هنوز برنامه ای برای شکست در لیگ ندارند.

صلاح هم مقابل یونایتد گلزنی کرد

صلاح می توانست حداقل 4 بار دروازه یونایتد را باز کند تا برای دومین مرتبه با پیراهن لیورپول موفق به پوکر شود اما با بی دقتی تمامی آن فرصت ها را از دست داد.

مرد مصری در هیچ یک از تقابل های اخیرش مقابل رقیب سنتی لیورپول، موفق به گلزنی نشده بود و پیش از بازی نیز بیان کرده بود:«عدم پیروزی لیورپول در دیدار رفت به دلیل عدم حضور من بود.» همین موضوع فشار زیادی روی دوش صلاح قرار داد اما مو با گلزنی مقابل یونایتد، این بار سنگین را از روی دوش خود برداشت.

پس از 90 دقیقه تلاش و جنگندگی مو نشان داد که خستگی برای او معنایی ندارد: یک استارت سریع، قدرت و تسلط کامل و از پیش رو برداشتن جیمز در نبرد یک به یک و بقل پایی آرام برای باز کردن دروازه د خیا برای دومین مرتبه.

صلاح با این گل، 11 گله شد تا در کنار سادیو مانه، بهترین گلزن این فصل لیورپول لقب بگیرد.

نزدیک تر از همیشه به قهرمانی

جمعیت آنفیلد بالاخره تصمیم خود را گرفت تا این موضوع را به همه اعلام کند: امسال سال ماست، این بار می خواهیم کار را تمام کنیم.

البته در بعضی مواقع، استرس و ترس از شکست باعث چند اشتباه جزئی و فردی در تیم می شود اما لیورپولِ کلوپ با سال های گذشته تفاوت بسیار بزرگی دارد. 16 امتیاز با تیم دوم، آن هم با یک بازی کمتر، کاملا گویای همه چیز است.

پنج شنبه شب، در یک بازی سخت و خارج از خانه، مهمان ولورهمپتون خواهیم بود. دیداری که مطمئنا دشوار تر از تمامی دیدارهایمان در این فصل و سه امتیاز آن به شدت ارزشمند خواهد بود.

اما تا آن زمان می توانیم از 30 امتیاز فاصله با منچستر لذت کافی را ببریم ...

5-نکته-بازی-برگشت-مقابل-نوریج
۵ نکته بازی برگشت مقابل نوریج
بازگشت مانه از مصدومیت با گلزنی،...
5-نکته-کلیدی-بازی-برگشت-مقابل-وستهام-20-2019
۵ نکته کلیدی بازی برگشت مقابل وستهام ۲۰ ۲۰۱۹
لیورپول با شکست تمام تیمهای لیگ،...
5-نکته-کلیدی-بازی-برگشت-مقابل-ولورهمپتون
۵ نکته کلیدی بازی برگشت مقابل ولورهمپتون
غول کُش، هم مقابل صدرنشین حرفی...
5-نکته-کلیدی-بازی-مقابل-تاتنهام
۵ نکته کلیدی بازی مقابل تاتنهام
شکست برای شاگردان کلوپ معنایی...