5 نکته کلیدی بازی مقابل سالزبورگ
5-نکته-کلیدی-بازی-مقابل-سالزبورگ

سالزبورگ 0-2 لیورپول

گلزنان: نبی کیتا (57)، محمد صلاح (58)

حملات طوفانی

حتی در یک دیدار معمولی و آسان، سالزبورگ یک تیم زهردار و تهاجمی است. آنها در 17 بازی خود در لیگ 64 گل به ثمر رسانده بودند (تقریبا 4 گل در هر بازی!) و برای صعود به دور بعدی لیگ قهرمانان اروپا، به یک پیروزی خانگی نیاز داشتند. پیروزی ای که برای به دست آوردنش دست به هر کاری زدند.

بازی در نیمه اول، سریع آغاز شد، ادامه پیدا کرد و در نهایت به پایان رسید. اگرچه دو تیم بدون گل به رختکن رفتند اما دیداری زیبا و تماشایی به نمایش گذاشتند. خط حمله آتشین لیورپول به همراه نبی کیتا چندین بار دروازه رقیب را تهدید کردند اما موفق به گلزنی نشدند. از آن طرف ارلینگ هالند، مینامینو هی چان هوآنگ هم برای گلزنی تلاش کردند اما آنها نیز در باز کردن دروازه حریف ناکام بودند.

البته که لیورپول در نیمه دوم و در فاصله 100 ثانیه ای، روی ضد حملاتی سهمگین، دو مرتبه دروازه رقیب اتریشی خود را باز کرد تا با خیالی آسوده و با 13 امتیاز، به عنوان صدرنشین گروه E مسابقات، به مرحله بعد صعود کند.

شب متعادل مو صلاح

اگرچه در نیمه نخست، محمد صلاح خیلی درخشان ظاهر نشد و موقعیت هایی را از دست داد، اما در نیمه دوم توپ سختی را تبدیل به گل کرد تا دومین گل لیورپول به ثمر برسد.

اولین موقعیت او توسط سیچان استانکوویچ، دروازه‌بان سالزبورگ، مهار شد. سپس درحالی که نبی کیتا، با یک پاس دقیق، ستاره مصری را در موقعیتی تک به تک با دروازه بان قرار داده بود، صلاح با یک ضربه بی دقت و عجیب این موقعیت گلزنی را نیز از دست داد.

در ادامه و در شرایطی که لیورپول در موقعیتی مناسب، صاحب یک ضربه ایستگاهی شده بود، صلاح توپ را به میان هواداران سالزبورگ فرستاد تا این فرصت گلزنی نیز از دست برود. مدتی بعد، صلاح بار دیگر در شرایط تک به تک با دروازه بان قرار گرفت. مو این بار تصمیم متفاوتی گرفت و ترچیح داد به جای ضربه به سمت دروازه، دروازه بان را از پیش روی بردارد. اما استانکوویچ با زیرکی و با دست راست خود توپ را از زیر پای صلاح ربود تا آقای گل دو فصل اخیر لیگ جزیره، بار دیگر در گلزنی ناکام بماند.
 
صلاح که در بازی مقابل بورنموث درخشیده بود، اینجا، در اتریش و ورزشگاه ردبول آرنا خیلی موفق ظاهر نشده بود. سرانجام صلاح در دقیقه 58 و با یک ضربه تماشایی از زاویه ای بسته، دروازه سالزبورگ را باز کرد تا هم چهارمین گل خود را در رقابت های این فصل لیگ قهرمانان به ثمر برساند و هم راه لیورپول را برای رسیدن به مرحله یک هشتم نهایی، هموارتر کند.

دوباره آلیسون

اگرچه دیشب خبری از آن سوپرسیو مقابل ناپولی در فصل گذشته لیگ قهرمانان اروپا نبود، اما مرد برزیلی شب درخشانی را سپری کرد.

بسیاری از مهار های آلیسون ساده و ابتدایی به نظر می رسیدند اما اگر کمی دقیق تر به موضوع بنگریم، متوجه می شویم که همه و همه به خاطر جایگیری دقیق شماره 1 لیورپول بود. 

او ابتدا در مقابل ضربات مینامینو و هوآنگ ایستادگی کرد و با یک دبل سیو دروازه تیمش را از باز شدن نجات داد. سپس ارلینگ هالند را در گلزنی ناکام گذاشت و در ادامه با چند جایگیری خوب مانع فروپاشی دروازه قرمزها شد.

آلیسون اکثر زمان بازی را خارج از محوطه 18 قدم سپری کرد و در شب پیروزی 2 گله قرمزها شب چندان سختی را نگذراند اما پس از 5 بازی گذشته لیگ قهرمانان که لیورپول در بسته نگه داشتن دروازه خود ناموفق بود، این کلین شیت، آن هم مقابل تیم زهرداری مثل سالزبورگ به شدت موثر و قابل توجه بود.

درخشش کیتا مقابل تیم سابق خود

مرد گینه ای با گلزنی و عملکرد خوبش برای دومین بازی پیاپی، نشان داد می تواند برای تیم کلوپ، مفید و موثر واقع شود. 

کیتا و دیگر بازیکن اسبق سالزبورگ، سادیو مانه، از بهترین بازیکن تیم، پیش از زدن گل نخست بودند. پس خیلی عجیب نبود که اولین گل بازی، روی همکاری این دو بازیکن آفریقایی زده شود.

مانه توانست از صد دفاع راست مستحکم و آماده سالزبورگ، راسموس کریستنسن بگذرد و با پاسی دقیق نبی کیتا را در موقعیت گلزنی قرار دهد. کیتا هم با ضربه سر دقیقی، توپ را به گوشه دروازه سالزبورگ فرستاد تا بالاخره در پنجاه و هفتمین دقیقه بازی، قفل دروازه استانکوویچ شکسته شود.

در کل کیتا، همانند بازی مقابل بورنموث در هفته شانزدهم، درخشان ظاهر شد و بار دیگر به قرمزهای بندر لیورپول برای پیروزی یاری رساند.

واتفورد و بعد جام باشگاه های جهان

لیورپول در 100 ثانیه دو گل می زند تا استرس و نگرانی کلوپ برطرف شود و در پایان به مرحله بعدی رقابت ها صعود می کند. اما اکنون نگرانی کلوپ موضوع دیگری است. 

با مصدومیت دژان لورن در دقیقه 53، جو گومز به جای او وارد میدان شد و عملکرد نسبتا قابل قبولی را از خود به نمایش گذاشت. اما با توجه به اینکه لورن احتمالا به بازی با واتفورد نمی رسد، جوئل ماتیپ با مصدومیت خود دست و پنجه نرم می کند و فابینیو هم در دسترس نیست، تنها مدافع میانی لیورپول در بازی مقابل واتفورد، جو گومز جوان خواهد بود. مدافع انگلیسی که استاد مصدومیت های بد موقع است. نمونه بارز آن فصل گذشته.

در شرایطی که لیورپول باید در جام باشگاه های جهان به میدان برود، مصدومیت هایی گریبان گیر قهرمان اروپا شده که بعید نیست کار دست تیم کلوپ بدهد. در این شرایط بحرانی، این بازیکنان جوان هستند که باید خودی نشان بدهند تا یورگن کلوپ نفس راحتی بکشد و با خیالی آسوده به مصاف رقبا برود. اما آیا آنها موفق خواهند بود؟

بررسی-رقبای-احتمالی-لیورپول-در-یک-هشتم-نهایی
بررسی رقبای احتمالی لیورپول در یک هشتم نهایی
لیورپول با پیروزی مقابل سالزبورگ...
پیش-بازی-لیورپول_سالزبورگ
پیش بازی لیورپول_سالزبورگ
در دومین هفته از رقابت های لیگ...
5-نکته-کلیدی-بازی-مقابل-ناپولی
۵ نکته کلیدی بازی مقابل ناپولی
در شب نه چندان خوب مثلث تهاجمی...
کنفرانس-خبری-یورگن-کلوپ-پیش-از-بازی-با-ناپولی
کنفرانس خبری یورگن کلوپ پیش از بازی با ناپولی
یورگن کلوپ با حاضر شدن در کنفرانس...