5 نکته کلیدی بازی مقابل تاتنهام
5-نکته-کلیدی-بازی-مقابل-تاتنهام

قرمزها در دیداری حساس و نفسگیر، با تک گل روبرتو فیرمینو، 1-0 از سد شاگردان مورینیو گذشتند تا علاوه بر افزایش اختلاف با تیم دوم، بهترین شروع تاریخ 5 لیگ معتبر اروپایی را رقم بزنند.

حمله یا دفاع، هیچ فرقی برای شاگردان کلوپ ندارد

قرمزها در هیچ کدام از بازی های این فصل، این چنین با تمرکز ظاهر نشدند.

در حقیقت با کمی خوش شانسی و دقت، لیورپول می توانست به راحتی 3-0 پیروز شود. در ابتدا ضربه فیرمینو از روی خط برگشت داده شد؛ چمبرلین تیرک دروازه را به لرزه در آورد و پائولو گازانیکا، ضربه سر ویرجیل فن دایک را دفع کرد. البته در ادامه بابی فیرمینو با یک چرخش دیدنی اولین و تنها گل بازی را به ثمر رساند.

اما نکته ای که در این بازی به شدت به چشم می خورد، عملکرد آنفیلیدی ها در زمانی که توپ را در اختیار نداشتند، بود. مهاجمین، نخستین لایه دفاعی را تشکیل می دادند و همان قدر که در خلق موقعیت و گلزنی موثر واقع می شدند، کار دفاعی را به نحو احسنت انجام دادند.

قطعا سادیو مانه نمونه بارزی از چنین بازیکنی بود. البته که فیرمینو و صلاح هم کار خود را به درستی به اتمام رساندند. مرد سال آفریقا در بازی دیشب، دو برابر تعداد شوت هایش (2)، تکل زد (4) و در توپ گیری ها و پرسینگ، موفق ظاهر شد تا یکی از بهترین بازیکن های تیمش لقب بگیرد.

فرصتی دوباره برای اوکس

اوکسلید چمبرلین، جوردن هندرسون و جینی واینالدوم، خط هافبک سه نفره لیورپول را در مقابل تاتنهام تشکیل دادند و به خوبی میانه میدان را در اختیار داشتند. تنها نکته جالب توجه عدم حضور آدام لالانا در ترکیب تیم، پس از عملکرد خوبش در مقابل اورتون بود.

با مصدومیت فابینیو، جیمز میلنر و نبی کیتا، چمبرلین بار دیگر فرصت حضور در ترکیب اصلی را پیدا کرد. او در ابتدای بازی، با ضربه خطرناکش، یکی از جدی ترین موقعیت های مسابقه را روی دروازه تاتنهام ایجاد کرد؛ ضربه ای که اگر چه وارد دروازه نشد اما تیرک اسپرزها را به لرزه در آورد.

اما در کل، چمبو در خلق موقعیت برای هم تیمی هایش چندان موفق ظاهر نشد و با گذشته زمان، کم کم از جریان بازی محو می شد. البته با توجه به اینکه بازی در زمین تاتنهام برگزار می شد، می توان از چند اشتباه اوکس چشم پوشی کرد اما این موضوع را که جینی واینالدوم در دقایق زیادی از مسابقه، بهتر از مرد انگلیسی بود را نباید نادیده گرفت.

بدون شک چمبرلین فرصت های بیشتری برای خودنمایی به دست خواهد آورد اما رسیدن احتمالی فابینیو به بازی در مقابل منچستریونایتد و عملکرد خوب لالانا در چند دیدار گذشته، کمی دست کلوپ را برای انتخاب سه بازیکن میانی تیمش بازتر خواهد کرد. از تمام اینها گذشته، فراموش نکنیم که این لالانا بود که با گل دیر هنگامش در دیدار رفت مقابل منچستریونایتد، لیورپول را از شکست نجات داد تا ما کماکان بدون شکست در لیگ به میدان برویم.

خوب اما پر اشتباه

اگرچه در دیدار شب گذشته، تاتنهام تیم برتر میدان نبود، اما این بدان معنی نیست که آنها هیچ موقعیتی نداشتند. اکثر حملات تیم مورینیو، روی ضد حملات بود و همین موضوع کار لیورپول را در دفاع کمی سخت می کرد.

در نیمه اول گومز یک یا دو دفع توپ بد داشت و همین باعث شد که اسپرز دروازه لیورپول را تهدید کند؛ جوردن هندرسون در مکانی بد توپ را از دست داد و دوباره برای حریف موقعیت ایجاد شد، البته که ضربه پایانی تاتنهامی ها بی دقت بود و راهی به دروازه بکر نداشت.

اما 15 دقیقه آخر بازی به سخت ترین شکل برای شاگردان کلوپ گذشت. در دقیقه 75، اشتباه جینی واینالدوم باعث شد تا لوکاس مورا پا به توپ شود. سپس مورا توپ را به سون رساند اما وینگر کره ای با بی دقتی این موقعیت را از دست داد.

این پایان حملات پی در پی میزبان نبود. چند دقیقه بعد یکی از خطرناک ترین موقعیت های بازی روی دروازه بکر ایجاد شد اما این بار جیووانی لو سلسو، در گلزنی ناکام ماند.

آلیسون- ستونی محکم و غیرقابل نفوذ

بالاخره پس از تمام صحبت های اوایل فصل که لیورپولِ امسال در بسته نگه داشتن دروازه خود ناموفق است (در حقیقت آلیسون تا دسامبر هیچ کلین شیتی نداشت)، به نظر می رسد که قرمزها دوباره روی نوار کلین شیت قرار گرفته اند.

در 6 بازی قبلی، یعنی 585 دقیقه، لیورپول در لیگ جزیره تیمی موفق به باز کردن دروازه لیورپول نشده است. همچنین دیدار مقابل اورتون (در اف ای کاپ)، سالزبورگ (در لیگ قهرمانان) و فلامینگو (در جام باشگاه های جهان) را هم به این لیست اضافه کنید تا متوجه شوید که چقدر در دفاع خوب عمل کرده ایم.

در این بین باید از آلیسون تشکر کنیم. شاید در دیدار مقابل تاتنهام چند توپ ساده گرفت اما جمع کردن آن توپ ها در آن شرایط و استرس، بدون ریباند و دفع توپ کار هر کسی نیست. او همچنین در لحظات از بازی در نقش مدافع آخر تیم ظاهر شد و پشت دفاع را به خوبی جمع کرد.

پس پیش به سوی هفتمین کلین شیت پیاپی در لیگ جزیره ...

بدون شکست و پیش به سوی قهرمانی

لیورپول با پیروزی مقابل تاتنهام، موفق شد بهترین شروع تاریخ لیگ جزیره را در 21 بازی رقم بزند (20 برد و 1 تساوی - 61 امتیاز). همچنین آنها با یک بازی کمتر با اختلاف فاحش 16 امتیازی از تیم دوم، در صدر جدول قرار دارند تا قهرمانی در لیگ، پیش از پیش به آنها نزدیک باشد.

قرمزها همیشه راهی برای پیروزی پیدا می کنند و روز به روز بهتر می شوند و نشان می دهند چرا بهترین هستند.

هفته بعد دوباره به آنفیلد باز خواهیم گشت و در دربی انگلستان، به مصاف رقیب سنتی یعنی منچستریونایتد خواهیم رفت. اکنون 27 امتیاز بیشتر از آنها داریم اما فراموش نکنید که تنها تیمی که موفق شده از قرمزها در لیگ امتیاز بگیرد، همین یونایتد است. پس یک پیروزی پر گل و قاطع بهترین راه برای انتقام از آنهاست. 

یک هفته استراحت و آماده شدن برای این دیدار حساس که با بازگشت یک یا دو بازیکن تیم نیز همراه خواهد بود. 

5-نکته-بازی-برگشت-مقابل-نوریج
۵ نکته بازی برگشت مقابل نوریج
بازگشت مانه از مصدومیت با گلزنی،...
5-نکته-کلیدی-بازی-برگشت-مقابل-وستهام-20-2019
۵ نکته کلیدی بازی برگشت مقابل وستهام ۲۰ ۲۰۱۹
لیورپول با شکست تمام تیمهای لیگ،...
5-نکته-کلیدی-بازی-برگشت-مقابل-ولورهمپتون
۵ نکته کلیدی بازی برگشت مقابل ولورهمپتون
غول کُش، هم مقابل صدرنشین حرفی...
5-نکته-کلیدی-بازی-مقابل-منچستریونایتد
۵ نکته کلیدی بازی مقابل منچستریونایتد
نزدیک و نزدیک تر به قهرمانی در...