5 نکته کلیدی بازی برگشت مقابل ولورهمپتون
5-نکته-کلیدی-بازی-برگشت-مقابل-ولورهمپتون

لیورپول با کسب یک پیروزی دشوار اما ارزشمند، همچنان به عنوان تنها تیم شکست ناپذیر 5 لیگ معتبر اروپایی به صدرنشینی خود در لیگ ادامه داد.

رهبر مثل هندرسون

مسلط در میانه میدان، موفق در حملات و دفاع و به ثمر رساندن یک گل در بهترین زمان ممکن. البته هندرسون با زدن 2 گل در این فصل (مقابل تاتنهام و ولوز) آمار خوبی در گلزنی ندارد، اما اگر نگاهی به این گل های او بیاندازیم متوجه می شویم که هر دو گل کاپیتان برای قرمزها در این فصل، 3 امتیازی بوده است.

البته هندرسون برای زدن ضربات آخر در تیم حضور ندارد. بلکه او، با روحیه جنگندگی بالایی که دارد، بازی رقیب را مختل می کند و حملات ما را شکل می دهد. کاری که در دیدار مقابل ولورهمپتون هم نشان داد تبحر خاصی در انجام آن دارد. هندو در نبردها موفق بود، هم تیمی هایش را صاحب توپ می کرد و همانند یک رهبر واقعی در میانه میدان قدم بر می داشت.

البته این طور نیست که بگوییم هندرسون بدون شک بهترین بازیکن زمین در دیدار شب گذشته بود (چرا نگوییم؟!). آلیسون و جو گومز، هر دو شب خوبی را سپری کردند و با عملکرد دفاعی موفقشان، در کسب این 3 امتیاز نقش بزرگی داشتند. اما کاپیتان 29 ساله لیورپول، کاری به بر عهده او بود را به نحو احسنت انجام داد تا از نگاه هواداران بهترین بازیکن زمین انتخاب شود.

عملکرد و اعتماد به نفس هندرسون در این چند بازی برای تمام طرفداران نمایان شده و احتمالا او اولین کاپیتان لیورپول در 30 سال گذشته لقب خواهد گرفت که جام قهرمانی لیگ جزیره را بالای سر خود می برد.

جادوی ترائوره؟

یکی از سرسخت ترین مهاجمان این فصل لیگ جزیره که مشخصا هیچ تیمی به بازی در مقابل او علاقه نخواهد داشت، آداما ترائوره است. او در دیدار مقابل لیورپول بار دیگر نشان داد که چگونه حملات تیمش را بدون اشکال، برنامه ریزی و اجرا می کند و چندین بار مدافعان ما را به دردسر انداخت.

ترائوره از نگاه تلویزیون انگلستان به دلیل عملکرد فوق العاده اش به عنوان بهترین بازیکن زمین انتخاب شد.

البته که نباید از عملکرد خوب خط دفاعی لیورپول در مقابله او چشم پوشی کرد. اگرچه کار با توپ بازیکن سابق بارسلونا واقعا بی نظیر است و باز پس گیری توپ از او بسیار سخت است، اما دفاع لیورپول 10 بار ارسال های او از جناحین را دفع کرد.

فن دایک 6 بار (3 بار با سر و 3 بار هم با پا) و گومز نیز چندین بار ترائوره را در رساندن توپ به بازیکنان هم تیمی اش ناکام گذاشت.

رابرتسون بر خلاف دیگر دو مدافع میانی تیم شب سختی را سپری کرد. دفاع چپ اسکاتلندی تیم، برای مقابه با ترائوره دوندگی زیادی از خود به جا گذاشت و همین امر باعث خستگی زیاد او شد. به طوری که در صحنه به ثمر رسیدن گل اول، جایگیری بد رابو و تکل نه چندان موثرش پیش از رسیدن توپ به ترائوره لیورپول را در کسب هشتمین کلین شیت متوالی اش ناکام گذاشت.

این اتفاق موجب شد که ترائوره پاس گل تنها گل تیمش را به نام خود ثبت کند. 

اولین بازی مینامینو در لیگ جزیره

در همان نیمه اول بود که مصدومیت بد موقع سادیو مانه، موجب شد تا بالاخره مینامینو را در لیگ برتر ببینیم.

مینامینو در همان ابتدا روی چند حرکت ترکیبی با رابرتسون و دیگر بازیکنان تیم، موقعیت های برای بیشتر کردن اختلاف گل ایجاد کرد. اما او در زمانی پا به میدان گذاشت که قرمزها بیشتر از آنکه به گل نیاز داشته باشند، به نگه داشتن تک گل خود نیازمند بودند.

در مورد چینش ترکیب هم، همان طور که انتظار می رفت او در همان پست مانه، اما کمی عقب تر در میدان حاضر بود. به طوری که لیورپول با ترکیب 2-4-4 و حضور چمبرلین و مرد ژاپنی در کناره ها، و حضور بابی فیرمینو و مو صلاح در نوک خط حمله در مقابل گرگ ها، صف آرایی کرد.

در نیمه دوم تاکومی، به جز یک ضربه از پشت محوطه جریمه که پاتریسیو را وادار به مهار کرد، کار خاصی انجاد نداد و در بیشتر بازی باوجود دوندگی بسیار زیادش، در جریان مسابقه کاملا محو بود.

البته به عنوان اولین بازی در لیگی به سختی و سرعت انگلستان، عملکرد مینامینو نسبتا خوب بود و اگر همانند چمبرلین، فابینیو و دیگر بازیکنان تیم با تاکتیک ها و ذهنیت کلوپ آشنایی کامل را پیدا کند، قطعا حضور پررنگ تری در دیدار های پیش روی قرمزها خواهد داشت.

سخت ترین آزمون 2020

شاید از نگاه بسیاری از طرفداران پس از دیدار مقابل منچسترسیتی در آنفیلد، که با پیروزی 3-1 شاگردان کلوپ به پایان رسید، این دیدار سخت ترین دیدار فصل لیورپول تا به اینجا لقب بگیرد.

ترائوره بخش بزرگی از این دیدار بود اما تنها بخش آن نبود؛ ولورهمپتون روی ضربات ایستگاهی برنامه داشت، بازیکنانش به خوبی در حملات اضافه می شدند که این کار را برای دفاع تیم سخت می کرد و در نیمه دوم هم رائول خیمنز و یوتا، چندین و چند بار بازیکنان ما را به دردسر انداختند.

قرمزها اگرچه بیشتر از رقیب خود مالک توپ و میدان بودند اما اولاً همانند دیدار های گذشته، آن طور که باید و شاید از این مالکیت لذت نبردند و دوماً پس از مصدومیت مانه و از دست دادن سرعت او، در ضد حملات نیز چندان موفق ظاهر نشدند.

اما با این وجود غول بزرگ اروپا و چه بسا جهان، بار دیگر راه خود را برای کسب پیروزی پیدا کرد. ضربه دیدنی پای چپ روبرتو فیرمینو، 3 امتیاز شیرینی برای تیم به ارمغان آورد تا شاگردان کلوپ کماکان بدون شکست به کار خود در لیگ جزیره ادامه دهند. 

ایستگاه بعدی، جام حذفی

16 امتیاز فاصله با تیم دوم، 22 برد از 23 مسابقه و 40 بازی شکست ناپذیری در لیگ (دومین در انگلستان و تنها 9 بازی دیگر تا رسیدن به رکورد آرسنال). حالا دیگر با به بازی دادن به ترکیب دوم و چه بسا سوم مقابل شرزبری در اف ای کاپ، وقت استراحت و لذت بردن از این آمار هاست.

اکنون دوباره به مدت چند هفته، بازی های فشرده لیگ انجام خواهد شد تا زمان تعطیلات زمستانی فرا برسد. خوشبختانه جیمز میلنر و نبی کیتا نیز به ترکیب تیم باز خواهند گشت و شکیری نیز فاصله زیادی تا برگشت به مستطیل سبز ندارد.

مصدومیت سادیو مانه نیز چندان جدی نیست و احتمالا لیورپول 4،3 بازی پیش روی خود را بدون مرد سال آفریقا نیز با پیروزی پشت سر بگذارد.

لیورپول 6 بازی از 15 بازی باقی مانده را هم ببازد، باز هم قهرمان انگلستان خواهد بود. اتفاقی که کلوپ پیش از بازی درباره آن گفته بود :"شنیدنش حالم را بد می کند". پس با این حساب تیم کلوپ، علاقه ای به شکست خوردن ندارد.

5-نکته-بازی-برگشت-مقابل-نوریج
۵ نکته بازی برگشت مقابل نوریج
بازگشت مانه از مصدومیت با گلزنی،...
5-نکته-کلیدی-بازی-برگشت-مقابل-وستهام-20-2019
۵ نکته کلیدی بازی برگشت مقابل وستهام ۲۰ ۲۰۱۹
لیورپول با شکست تمام تیمهای لیگ،...
5-نکته-کلیدی-بازی-مقابل-منچستریونایتد
۵ نکته کلیدی بازی مقابل منچستریونایتد
نزدیک و نزدیک تر به قهرمانی در...
5-نکته-کلیدی-بازی-مقابل-تاتنهام
۵ نکته کلیدی بازی مقابل تاتنهام
شکست برای شاگردان کلوپ معنایی...