5 نکته کلیدی بازی برگشت مقابل وستهام 20 2019
5-نکته-کلیدی-بازی-برگشت-مقابل-وستهام-20-2019

لیورپول با بازگشت به ترکیب اصلی خود، چهارشنبه ای لذت بخش برای هواداران رقم زد و در دیداری عقب افتاده، 2-0 وستهام را شکست داد تا با اختلاف عجیب 19 امتیازی با تیم دوم، به صدرنشینی در لیگ ادامه دهد.

آزمون اوریگی

با توجه به مصدومیت سادیو مانه و از دست دادن دو دیدار خارج از خانه مقابل وستهام و خانگی مقابل ساوتهمپتون، فرصت مناسبی برای یکی از بازیکنان کلیدی فصل گذشته تیم در لیگ قهرمانان به وجود آمده تا دوباره خودی نشان دهد و نام خود را بر زبان هواداران جاری کند. اوریگی اولین انتخاب کلوپ برای پر کردن جای خالی مانه بود. او به عنوان وینگر چپ، پستی که بارها در آن بازی کرده، پا به مستطیل سبز گذاشت، اما آن طور که میتوانست از فرصت های خود استفاده کند، این کار را نکرد.

از اوریگی که در دیدار مقابل شرزبری هم از ابتدا به میدان رفته بود انتظارات بیشتری داشتیم. میخواستیم اوریگی سرعتی، خلاق، خطرناک و ... را ببینیم اما متاسفانه این اتفاق رخ نداد. البته او در دقایقی از بازی کاملا درگیر بود و عملکرد مثبتی داشت: نفوذ خطرناک از راست و ارسال پاس برای صلاح که بی ثمر بود، ضربه ای  کم جان در نیمه دوم، چند کار ترکیبی با بازیکنان و از همه مهم تر، گرفتن پنالتی منجر به گل در نیمه اول. اما در کل نکات کمی وجود دارد که ضمانت حضور او در ترکیب اصلی تیم در بازی شنبه مقابل ساوتهمپتون را بکند.

با وجود چندین هافبک میانی آماده در تیمِ کلوپ، احتمالا چمبرلین یا مینامینو به عنوان وینگر چپ بازی خواهند کرد. مطمئنا یکی از این دو یا حتی کورتیس جونز هم شانس حضور در خط هافبک تیم در آنفیلد را نیز دارند.

پنالتیپول!

مو صلاح اولین گل لیورپول و بازی را پس از متوقف شدن اوریگی در محوطه جریمه وستهام و اعلام پنالتی برای قرمزها به ثمر رساند. احتمالا اوریگی یا فیرمینو هم توپ را از روی نقطه پنالتی وارد دروازه می کردند اما پادشاه مصری، با گلزنی در این دیدار، تبدیل به برترین گلزن لیورپول در لیگ و همچنین تمام رقابت های این فصل شد و به آمار مثبت پنالتی زدن خود با پیراهن قرمزها ادامه داد.

صلاح پس از خراب کردن پنالتی مقابل هادزرفیلد، 9 مرتبه از روی نقطه پنالتی دروازه رقبا را باز کرده تا نشان دهد در زدن این ضربات، تبحر خاصی دارد. در عین حال، هر 14 پنالتی اخیر لیورپول وارد دروازه رقیبانش شده که در این 14 پنالتی، صلاح با 7، میلنر با 6 و بابی فیرمینو با 1 بار گلزنی نقش دارند.

مشخصا ما برای پیروزی به پنالتی نیاز نداریم اما این موقعیت ها، کمک شایانی برای گلزنی و حتی کسب برد به تیم می کند. مخصوصا حالا که مطمئن هستیم، هر پنالتی که برای لیورپول گرفته شود، منجر به گل خواهد شد.

همه جوره در اوج

پیروزی معمولا با تقدیر و تشکر از بازیکنان هجومی تیم همراه است اما عملکرد درخشان و بی نظیر خط دفاع تیم را نباید نادیده گرفت. رضایت کلوپ و همچنین درخشش مربع آلیسون، فن دایک، گومز و فابینیو نشان داده که هرگاه این 4 بازیکن در اوج باشند، دروازه لیورپول به سختی باز می شود.

با شروع دوباره لیگ قهرمانان و فشردگی قابل توجه مسابقات، باید توجه داشت که درصورت مصدومیت یکی از مدافعان اصلی تیم، ما باز هم به عملکرد خوب خود ادامه خواهیم داد. نمونه مشخص آن هم اکنون به چشم می خورد؛ اگرچه ماتیپ مصدوم است، اما گومز با بازگشت به روزهای خوبش، در کنار فن دایک و آلیسون دروازه تیم را بیمه کرده و هندرسون نیز با بازی در پست شماره 6، به یک هافبک تمام عیار تبدیل شده است.

گومز به جز بازی حساس مقابل تاتنهام در اواسط دسامبر، بازی به بازی پیشرفت و کمتر و کمتر اشتباه کرده است. خستگی برای فن دایک معنایی ندارد و او هر بازی با همان خونسردی همیشگی اش، پا به میدان می گذارد و طوری که گویا مقابل چند بچه قرار گرفته، مقابل مهاجمان رقیب ایستادگی می کند.

در مقابل وستهام بی شک آلیسون یکی از بهترین های تیم بود: شاید در مواقع کمی درگیر بود اما همیشگی باتمرکز و عالی ظاهر شد.

بدین ترتیب فقط بازگشت فابینیو باقی می ماند که قطعا او هم پس از بهبودی کامل و بازی به بازی، بهتر خواهد شد تا این مربع بار دیگر دروازه لیورپول را برای مدتی طولانی بسته نگه دارند.

50 امین پیروزی خارج از خانه

یورگن اهمیت نمی دهد. یورگن هیچ وقت اهمیت نمی دهد. این پیروزی ها برای او فقط تیک سبز رنگی است که جلوی نام رقبا ثبت می شود و او به فکر بازی بعدی می افتد.

همینطور با توجه به عملکرد ضعیف رقیب، احتمالا او هرگز به این بازی فکر نمی کند. اما حالا لیورپول به رکورد 50 پیروزی در 84 بازی خارج از خانه، تحت هدایت کلوپ رسیده است؛ یعنی چیزی حدود 60% پیروزی. رکوردی فوق العاده که بسیاری از مربیان بزرگ جهان نیز از رسیدن به آن ناکام مانده اند.

کاری که او با باشگاه انجام داده قطعا تا سال ها در یاد ما خواهد ماند و از او به عنوان قهرمان یاد خواهد شد اما برای او این پیروزی، همانند پیروزی مقابل نورویچ، 3 امتیاز دارد. پس او نیز به فکر گرفتن 3 امتیاز بعدی خواهد افتاد.

همه به زانو در آمدند

حالا دیگر بازی عقب افتاده ای نداریم اما در کمال تعجب 19 امتیاز از تیم دوم بیشتر داریم و این در حالی است که حدود 4 ماه از لیگ باقی مانده است! فصلهایی بوده که تیم قهرمان در پایان فصل به رکورد 70 امتیاز رسیده و در هفته های پایانی صعود خود به لیگ قهرمانان را قطعی کرده است. اما لیورپول در پایان هفته 24 ام، در حالی که تنها 8 برد (24 امتیاز) برای قهرمانی نیاز دارد، صعود خود به لیگ قهرمانان را نیز قطعی کرده است.

بازی بعدی مقابل ساوتهپتون خواهد بود. دیداری که با بازگشت دنی اینگز به آنفیلدی که دراین فصل لیورپول تمام بازی های خود را در آن برده، همراه است. حال باید دید می توانیم به این رکورد ادامه دهیم یا ساوتهپتون تمام پیش بینی ها را بر هم می زند.

بازی بعدی، چالش بعدی و تیم بعدی ای که لیورپول مقابلش به پیروی می رسد: بی شک منتظریم!

5-نکته-بازی-برگشت-مقابل-نوریج
۵ نکته بازی برگشت مقابل نوریج
بازگشت مانه از مصدومیت با گلزنی،...
5-نکته-کلیدی-بازی-برگشت-مقابل-ولورهمپتون
۵ نکته کلیدی بازی برگشت مقابل ولورهمپتون
غول کُش، هم مقابل صدرنشین حرفی...
5-نکته-کلیدی-بازی-مقابل-منچستریونایتد
۵ نکته کلیدی بازی مقابل منچستریونایتد
نزدیک و نزدیک تر به قهرمانی در...
5-نکته-کلیدی-بازی-مقابل-تاتنهام
۵ نکته کلیدی بازی مقابل تاتنهام
شکست برای شاگردان کلوپ معنایی...