4 بازیکن جوان آماده درخشش لیورپول در سال 2020
4-بازیکن-جوان-آماده-درخشش-لیورپول-در-سال-2020

لیورپول از آن دسته از باشگاه هایی است که اکثرا به بازیکنان آکادمی خود بها می دهد و به آنان فرصت بازی در تیم بزرگسالان را می دهد. نمونه ای از همین بازیکن ها ترنت الکساندر آرنولد است که با وجود تنها 21 سال، آنقدر با تجربه است که اگر نه بهترین، بلکه به یکی از بهترین مدافعان راست جهان تبدیل شده است.

هم اکنون تیم جوانان قرمزها دارای بازیکنانی است که استعداد بالایی دارند و می توان گفت از آینده درخشانی برخوردار هستند. در ادامه به 4 بازیکن جوان و درخشان لیورپول که احتمالا در سال 2020 شکوفا شوند و خود را به دنیا نشان دهند نگاهی خواهیم انداخت.

کورتیس جونز

تقریبا اکثر هواداران، بازی های کورتیس جونز را دنبال می کنند و معتقدند که او در آینده به یکی از ستون های اصلی ترکیب لیورپول تبدیل خواهد شد. این هافبک انگلیسی امسال در دو دیدار کارابوئا کاپ به میدان رفته و خود را به عنوان یکی از برجسته ترین بازیکنان جوان لیورپول معرفی کرده است. او با ورودش به زمین در دیدار مقابل آرسنال در مرحله یک هشتم نهایی کارابوئا کاپ، کاملا جریان بازی را تغییر داد تا لیورپول بازی 2-4 باخته را با تساوی 5-5 عوض کند. او یک پاس گل به نام خود ثبت کرد و پنالتی پنجم و پیروزی بخش لیورپول را وارد دروازه توپچی ها کرد. قطعا شماره 48 لیورپول، برای سال 2020 برنامه ها دارد و تنها منتظر فرصتی است که خود را به کلوپ ثابت کند تا مرد آلمانی را متقاعد کند که از او در ترکیب تیمش استفاده کند.

جونز در سال 2019 به معنای واقعی کلمه، شگفت انگیز بود و برای تیم نیل کریتچلی همه کار کرد؛ گل زد، پاس گل داد، موقعیت خلق کرد و به معنای واقعی یک کاپیتان هم تیمی هایش را رهبری کرد. شاید در آینده ای نه چندان دور، کورتیس جونز هم مثل آرنولد تبدیل به ستاره لیورپول شود.

لیتون استوارت

لیتون استوارت یکی دیگر از جوانان خوش تکنیک و آینده دار آکادمی است. او که تنها 17 سال دارد، خود را به عنوان یک مهاجم نوک زهردار در تیم زیر 18 ساله ها جا انداخته و به یکی از مهره های اصلی بری لوتاس تبدیل شده است. این مهاجم متولد لیورپول، فوتبال خود را در لیورپول در سن 15 سالگی و زیر نظر استیون جرارد آغاز کرد و حالا، پس از 2 سال، به پیشرفتی عجیب و تعجب برانگیز دست پیدا کرده.

استوارت در تمامی رقابت ها 14 گل به ثمر رسانده است و نشان داده فرقی نمی کند کی و کجا بازی کند، هر زمانی که به میدان برود گل خواهد زد و برای تیمش موثر خواهد بود.

مطمئناٌ لیتونِ جوان در سال 2020 نخستین بازی خود را برای تیم بزرگسالان لیورپول انجام خواهد داد اما اگر با همین سرعت به پیشرفت خود ادامه بدهد، بعید نیست همانند آرنولد، در آینده ای نه چندان دور، تبدیل به یکی از ارکان اصلی لیورپول شود.

جیک کین

برخلاف دو بازیکن بالا که متولد لیورپول هستند، جیک کین در ویگان دیده به جهان گشوده است. اما از همان کودکی و در 9 سالگی به قرمزهای آنفیلد ملحق شد و اکنون به مدت تقریبا 10 سال است که با پیراهن لیورپول به میدان می رود.

کین در فصل گذشته به همراه تیم آکادمی، قهرمان رقابت های جوانان انگلیس شد و در این فصل با بازی برای هر دوتیم زیر 18 و 23 ساله های لیورپول، سطح بازی خود را بالاتر برده تا شاهد پیشرفت چشمگیری از او باشیم.

اگرچه پست تخصصی جوان انگلیسی، هافبک تهاجمی است، اما او توانایی بازی در پست های وینگر چپ و راست، مهاجم سایه و حتی مهاجم نوک را نیز داراست و علاقه ی زیادی به گلزنی دارد. کین در این فصل 9 گل به ثمر رسانده و 12 پاس گل به نام خود ثبت کرده تا مجموعا روی 21 گل تیمش تاثیر مستقیم گذاشته باشد.

احتمالا او هم مثل استوارت در سال 2020، اولین بازی رسمی خود را برای لیورپول انجام دهد؛ اما مشخصا برای رسیدن به تیم بزرگسالان، راه زیادی در پیش دارد.

هاروی الیوت

هاروی الیوت همانند دیگر بازیکنان این لیست، متولد انگلستان است. او که با 16 سال جوانترین بازیکن این لیست حساب می شود، در شهر چرتسی، به دنیا آمده و فوتبال حرفه ای خود را از باشگاه فولام شروع کرده است. الیوت در فصل گذشته رقابت های لیگ جزیره در هفته سی و هفتم و با پیراهن فولام در دقیقه 88، مقابل ولورهمپتون وارد میدان شد تا تنها با 16 سال و 30 روز به جوانترین بازیکن تاریخ لیگ جزیره تبدیل شود که در یک دیدار رسمی به میدان رفته است.

باشگاه که او را مدتی زیر نظر داشت، پس از درخشش های این وینگر خوش تکنیک، برای جذب او وارد عمل شد و او را به آنفیلد آورد. شماره 67 لیورپول که سبک بازی او بی شباهت به ادن هازارد نیست، تنها پس از یکسال حضور در جمع قرمزها، خود را به خوبی پیدا کرده و در بین طرفداران بسیار محبوب شده است.

چپ پای با استعداد، در این فصل در هر 3 بازی کارابوئا کاپ در مقابل ام کی دونز، آرسنال و استون ویلا در زمین حضور داشته. اگرچه او در این سه دیدار نه گل زده و نه پاس گل داده، اما نادیده گرفتن نقش او در حملات قرمزها، نا عادلانه است. الیوت به خوبی در زمین هم تیمی هایش را پیدا می کند و به بهترین شکل ممکن توپ را به آنان می رساند.

الیوت در تمامی رقابت ها و با پیراهن تیم بزرگسالان، زیر 18 ساله ها و زیر 23 ساله ها جمعا در 20 دیدار به میدان رفته و روی 9 گل تیمش تاثیر مستقیم گذاشته است. (3 گل و 6 پاس گل). البته این نکته را باید در نظر گرفت که الیوت نسبت به هم تیمی ها و بازیکنان تیم رقیب، سن کمتری دارد و ثبت این آمار توسط یک بازیکن 16 ساله، واقعا جالب توجه است.

3-هدف-اصلی-لیورپول-در-سال-2020
۳ هدف اصلی لیورپول در سال ۲۰۲۰
با شروع سال 2020 نگاهی به اهداف...
3-بازیکن-تاثیرگذار-لیورپول-در-سال-2020
۳ بازیکن تاثیرگذار لیورپول در سال ۲۰۲۰
با نزدیکی به پایان سال 2019 نگاهی...
تاکومی-مینامینو:-نخستین-خرید-قرمزها-در-ژانویه
تاکومی مینامینو: نخستین خرید قرمزها در ژانویه
به بهانه پیوستن تاکومی مینامینو...
اخراج-عجیب-آلیسون-مقابل-برایتون
اخراج عجیب آلیسون مقابل برایتون
آلیسون بکر به دلیل هند عجیب،...