3 هدف اصلی لیورپول در سال 2020
3-هدف-اصلی-لیورپول-در-سال-2020

با کسب یک سه گانه بین المللی و اتمام سال 2019 به عنوان صدرنشین لیگ جزیره با اختلاف 13 امتیازی نسبت به تیم دوم، لیورپولِ کلوپ سال فوق العاده ای را سپری کرد. اما حالا که باشگاه در شرایط بهتری نسبت به اواخر سال 2018 و اوایل سال 2019 قرار دارد و تمام رقبا را یکی پس از دیگری به زانو در می آورد، انتظار می رود که سال 2020 هم یکی از سال های به یاد ماندنی و خاطره انگیز آنفیلدی ها باشد. ما نیز به همین دلیل، نگاهی به 3 هدف اصلی لیورپول در سال 2020 انداخته ایم.

لیگ جزیره

بدون شک با اختلاف اولین و اصلی ترین هدف لیورپول در سال پیش رو، قهرمانی در لیگ جزیره است. به هر حال هواداران به مدت 30 سال است که برای بردن این جام لحظه شماری می کنند؛ اما هر بار به دلایل مختلفی دست تیمشان از کسب این جام کوتاه می ماند.

سه دهه است که در آنفیلد همه درباره قهرمانی در لیگ برتر انگلستان صحبت می کنند اما هر سال که در کسب این جام ناموفق ظاهر می شوند، مجبورند یک سال دیگر صبر کنند تا بلکه شاید سال بعد، انتظار طولانی مدت آنها به پایان برسد.

اما امسال همه چیز فرق می کند. شاگردان کلوپ لیگ را فوق العاده شروع کردند و تا هفته هشتم به هیچ تیمی امتیاز ندادند؛ سرانجام در هفته نهم و براثر تصمیم مشکوک و جنجالی مارتین اتکینسون مقابل منچستریونایتد به تساوی 1-1 رضایت دادند؛ سپس دوباره روی نوارِ پیروزی های پیاپی خود قدم برداشتند تا در پایان هفته بیستم با یک بازی کمتر 55 امتیاز به دست آورده باشند و با اختلافی 13 امتیازی نسبت به تیم دوم یعنی لسترسیتی، شانس اصلی کسب عنوان قهرمانی در فصل 20-2019 لقب بگیرند.

جام، جام، جام

در حالی که بردن لیگ جزیره اولین هدف لیورپول در سال جدید است، بردن همه جام های دیگر هدف دوم لیورپول در این سال می باشد. شاید هیچ کس اشاره ای به این موضوع نکند اما یادمان باشد که لیورپول درسالی که گذشت، با کمی دقت و خوش شانسی می توانست قهرمان لیگ جزیره شود و با جدی گرفتن جام حذفی، قهرمان این جام لقب بگیرد تا موفق به کسب یک سه گانه شده باشد.

بنابراین در حالی که انتظار همه طرفداران از کلوپ و تیمش قهرمانی در لیگ است، قرمزها با کمی جدی گرفتن جام حذفی می توانند قهرمانی در این رقابت ها را از آن خود کنند. پس فقط لیگ قهرمانان باقی می ماند و خب می دانیم که آنها می توانند قهرمان سی ال نیز بشوند.

البته مشخص است که بنا به برخی دلایل، قهرمانی در لیگ انگلستان در لیورپول مهم تر است. اما اگر آنها بخواهند تا چندین سال، جزء قدرت های بزرگ اروپا و جهان باشند، باید روی بردن تمام جام ها برنامه ریزی کنند.

نوسازی عظیم

با شروع فصل آینده لیگ جزیره، هفت بازیکن از 11 مرد اصلی ترکیب کلوپ، بالای 28 سال خواهند داشت. این بدین معناست که کم کم باید بازیکنان جوان و با انگیزه، جایگزین آنها شوند. تاکومی مینامینو یکی از همان بازیکنان جوان و با استعداد است اما برای این نوسازی باشگاه به مینامینوهای زیادی نیاز خواهد داشت.

البته آکادمی لیورپول هم در پرورش بازیکن در این چند سال بسیار عالی عمل کرده و بازیکنانی مثل ترنت الکساندر آرنولد را به تیم اصلی منتقل کرده است. اما مدیران نباید تنها روی آکادمی حساب باز کنند و باید به فکر خرید بازیکنان جوان از باشگاه های دیگر هم باشند.

در حال حاضر هیچ عجله‌ای برای یافتن جایگزین برای 11 بازیکن اصلی تیم وجود ندارد، اما لیورپول در هر فصل به چند خرید مثل مینامینو نیاز دارد. پس یکی از اهداف لیورپول در تابستان، خرید چنین بازیکنانی خواهد بود.

آیا آنها در انجام این هدف و همینطور اهداف دیگر موفق خواهند بود یا اوضاع به طور دیگری رقم خواهد خورد؟

4-بازیکن-جوان-آماده-درخشش-لیورپول-در-سال-2020
۴ بازیکن جوان آماده درخشش لیورپول در سال ۲۰۲۰
آکادمی لیورپول در سال 2020 تلاش...
3-بازیکن-تاثیرگذار-لیورپول-در-سال-2020
۳ بازیکن تاثیرگذار لیورپول در سال ۲۰۲۰
با نزدیکی به پایان سال 2019 نگاهی...
تاکومی-مینامینو:-نخستین-خرید-قرمزها-در-ژانویه
تاکومی مینامینو: نخستین خرید قرمزها در ژانویه
به بهانه پیوستن تاکومی مینامینو...
اخراج-عجیب-آلیسون-مقابل-برایتون
اخراج عجیب آلیسون مقابل برایتون
آلیسون بکر به دلیل هند عجیب،...