3 بازیکن تاثیرگذار لیورپول در سال 2020
3-بازیکن-تاثیرگذار-لیورپول-در-سال-2020

لیورپول زیر نظر یورگن کلوپ، سال فوق العاده ای را سپری کرد و نه تنها موفق به کسب سه گانه بین المللی (لیگ قهرمانان اروپا-سوپرکاپ اروپا-جام باشگاه های جهان) شد، بلکه به یک قدمی قهرمانی در لیگ جزیره نیز رسید. اگرچه در پایان قافله را به شاگردان گواردیولا باخت تا تنها با 1 امتیاز اختلاف نسبت به آبی پوشان منچستر، قهرمانی را از دست بدهد.

در این بین، تاثیر بازیکنان لیورپول در این موفقیت ها را نمی توان نادیده گرفت. بازیکنانی که تمام و کمال در اختیار تیم بودند و نقش کوچک و بزرگی در درخشش قرمزها، ایفا کردند. در ادامه نگاهی به «3 بازیکن تاثیرگذار لیورپول در سال 2020» می اندازیم. بازیکنانی که نقش پررنگی در قهرمانی ها و موفقیت لیورپول در سال 2019 داشتند.

ویرجیل فن دایک

بدون شک اگر فن دایک تاثیرگذارترین بازیکن لیورپول نباشد، یکی از تاقیرگذارترین بازیکن های ترکیب تیم کلوپ می باشد.

لیورپول با خرید فن دایک در ژانویه 2018، به کلی اوضاع خط دفاع تیمش را عوض کرد. فن دایک که رهبری خط دفاعی لیورپول را به مدت 2 فصل است دراختیار دارد، فصل گذشته را بدون دریبل خوردن سپری کرد تا با عملکرد خیره کننده اش با پیراهن باشگاه و کشورش، به جمع نامزدهای کسب جایزه مرد سال اروپا، نامزدهای توپ طلا و جایزه دِ بست راه یافت. اگرچه ویرجیل بالاتر از لیونل مسی و کریستیانو رونالدو، جایزه مرد سال اروپا را از آن خود کرد اما در ادامه، در جوایز توپ طلا و دِ بست، پشت سر لئو مسی، فوق ستاره آرژانتینی بارسلونا قرار گرفت تا در کسب این دو جایزه ناکام بماند.

درخشش مرد هلندی تنها به خودش محدود نبوده. ویرجیل با تاثیری که روی زوج های دفاعی اش در این فصل داشته، باعث عملکرد بهتر هر یک از آنها شده است. به طوری که فرقی نمی کند ماتیپ کنار فن دایک بازی کند یا لورن یا حتی جو گومز؛ ویرجیل به قدری روی زوجش تاثیرگذار بوده که حالا هر کدام از مدافعان لیورپول، مطمئن و کاملا آماده در میدان حاضر می شوند. 

سادیو مانه

مرد سنگالی لیورپول یکی از بهترین و لذت بخش ترین سال های دوران بازیگری خود را به همراه لیورپول سپری کرد. مانه دقیقا همان بازیکنی است که تیم شما به عنوان فوق ستاره نیاز دارد. او هر وقت که لیورپول به گل نیاز داشته به داد تیم کلوپ رسیده و برای قرمزهای بندر لیورپول پیروزی به ارمغان آورده است. سادیو در فصل گذشته 22 گل به ثمر رساند تا به همراه محمد صلاح و پیر امریک اوبامیانگ، عنوان آقای گلی لیگ جزیره را از آن خود کند. در ادامه و در این فصل هم 9 گل زده و 5 پاس گل به نام خود ثبت کرده تا یکی از تاثیرگذارترین بازیکنان ترکیب لیورپول لقب بگیرد.

مانه پس از مسی، هم تیمی اش فن دایک و کریستیانو رونالدو در رتبه چهارم نامزدهای کسب توپ طلا قرار گرفت. نام او در بین نامزدهای مرد سال آفریقا نیز دیده می شود. جایزه ای که به اعتقاد بسیاری از کارشناسان، مانه آن را خواهد برد تا فصل شگفت انگیزش را به همراه لیورپول و تیم ملی کشورش کامل کند.

فابینیو

اگرچه این هافبک دفاعی برزیلی شروع خوبی در لیورپول نداشت و آنچنان که باید و شاید خودش را ثابت نکرد اما در ادامه و با درخشش اش در دیدارهای مختلف، به یکی از بازیکنان اصلی تیم کلوپ و شاید بهترین هافبک دفاعی لیگ جزیره تبدیل شد. چیزی که فابینیو با خود به لیورپول آورد نباید نادیده گرفت شود. او رابطِ بین یکی از بهترین خطوط دفاعی جهان و در عین حال یکی از خط حمله های آتشین اروپا است. فابی حمله رقیب را متوقف می کند و استارت حمله لیورپول را می زند.

او با درخشش خود، در سالی که می تواند بهترین سال فوتبالی اش لقب بگیرد، به لیورپول کمک کرد که قهرمان اروپا شود و ششمین جام لیگ قهرمانان خود را به دست آورد. فابینیو در جریان پیروزی 3-1 لیورپول در مقابل منچسترسیتی، نخستین گل قرمزها را به زیبایی به ثمر رساند و با عملکردش کاری کرد که یکی از ستاره های این فصل لیورپول نام بگیرد.

4-بازیکن-جوان-آماده-درخشش-لیورپول-در-سال-2020
۴ بازیکن جوان آماده درخشش لیورپول در سال ۲۰۲۰
آکادمی لیورپول در سال 2020 تلاش...
3-هدف-اصلی-لیورپول-در-سال-2020
۳ هدف اصلی لیورپول در سال ۲۰۲۰
با شروع سال 2020 نگاهی به اهداف...
تاکومی-مینامینو:-نخستین-خرید-قرمزها-در-ژانویه
تاکومی مینامینو: نخستین خرید قرمزها در ژانویه
به بهانه پیوستن تاکومی مینامینو...
اخراج-عجیب-آلیسون-مقابل-برایتون
اخراج عجیب آلیسون مقابل برایتون
آلیسون بکر به دلیل هند عجیب،...