10بازیکن آکادمی که آینده درخشانی دارند:بخش دوم
10بازیکن-آکادمی-که-آینده-درخشانی-دارند:بخش-دوم

10بازیکن آکادمی که آینده درخشانی دارند:بخش اول

دال وارسانوویچ - 18 ساله - هافبک تهاجمی

وارسانوویچ از سال 2017 تا کنون عضو آکادمی لیورپول بوده اما مسابقات امسال ، نخستین مسابقات حرفه ای او به عنوان بازیکن آکادمی لیورپول می باشد.
یک هافبک چپ پا ، خوش تکنیک و با استعداد. او که مورد توجه چند باشگاه بزرگ نیز قرار گرفته بود پس از کش و قوس های فراوان ، از باشگاه بوسنیایی به لیورپول پیوست.

اگرچه ، این بازیکن اهل بوسنی در دو فصل گذشته ، حتی یک بازی برای قرمزهای بندر لیورپول انجام نداده اما انتظارات از او بالاست

و احتمالا در فصل پیش رو و زیر نظر کریچلی ، تبدیل به یکی از ارکان اصلی تیم زیر 23 سال باشگاه خواهد شد.
در چند ماه گذشته ، وارسانوویچ به طور قابل توجهی در تمرینات و بازی های دوستانه درخشیده و باید شاهد تداوم درخشش او در فصل جدید باشیم.

جیک کین - 17 ساله - هافبک تهاجمی

در فصل 19-2018 تنها بابی دانکن با 16 مرتبه خلق موقعیت ، بیشتر از کین با 13 بار ، روی دروازه رقبا موقعیت ایجاد کرد. با توجه به جوانی ، شادابی و استعداد عجیب او در فوتبال ، جیک کین یکی از موثرترین بازیکنان فصل گذشته تیم زیر 18 سال لیورپول به مربیگری بری لوتاس بود و با در نظر گرفتن درخشش او در مسابقات پیش فصل و به ثمر رساندن 4 گل ، احتمالا باز هم جایگاه به خصوصی در ترکیب فصل آینده دارد.

کین استعداد عجیبی در عبور از مدافع پیش رو و پیدا کردن دروازه تیم رقیب دارد.

در فصل گذشته شاهد همکاری و کارهای ترکیبی او با لیتون کلارکسون ، کاپیتان احتمالی فصل آینده ، بودیم و با احتساب رفاقت این دو بازیکن جوان ، باید شاهد پیشرفت بیشتر و بیشتر این دو در آینده ای نه چندان دور باشیم.

جیمز بالاگیزی - 15 ساله - مهاجم

بالاگیزی از منچسترسیتی به جمع قرمزها پیوست. مهاجمی که باشگاه ، حساب ویژه ای روی او باز کرده و او هم تاکنون کسی را ناامید نکرده است.

او در جریان پیروزی 7-1 لیورپول مقابل بلک برن ، نخستین بازی خود را انجام داد و موفق به زدن 2 گل شد.

بالاگیزی قابلیت بازی در پست هافبک تهاجمی را نیز دارد و انتخاب اول لوتاس در پست مهاجم نوک خواهد بود. پس با توجه به حضور دانکن و گلاتزل ، و اضافه شدن یک بازی جوان اما با استعداد ، خط حمله تیم زیر 18 سال قرمزها در فصل پیش رو زهردار خواهد بود.
بالاگیزی یک مهاجم خطرناک ، چارچوب شناس و در عین حال خونسرد است. پس اگر چند سال بعد ، از او به عنوان پدیده جدید قرمزها یاد شد ، خیلی تعجب نکنید.

لیتون استوارت - 16 ساله - مهاجم

دیگر ستاره جوان تیم های پایه لیورپول ، لیتون استوارت با پیراهن شماره 9 است.
در هفته ابتدایی مسابقات ، استوارت بار دیگر هنر خود را در ضربات پایانی نشان داد. این جوان 18 ساله در دقیقه 88 دیدار مقابل استوک سیتی با یک ضربه آکروباتیک گل برتری قرمزها را به ثمر رساند تا آنها با برتری 3-2 مقابل استوک ، فصل جدید را شروع کنند.

استوارت 16 ساله ، نه تنها قد بلند است ، بلکه فیزیک بدنی کاملا مناسبی دارد.

او در کنار بالاگیزی یکی از خطرناک ترین مهاجمان جوان و آینده دار آکادمی لیورپول به شمار می رود.

جک بیرن - 17 ساله - مهاجم

جک بیرن در سال 2016 با جدایی از تیم انگلیسی ناتس کانتی به لیورپول آمد. پیوستن او به لیورپول دقیقا یک فصل بعد از آمدن یورگن کلوپ بود و با خوش آمد گویی اسطوره باشگاه لیورپول ، کنی داگلیش ، همراه بود. او نخستین بازی خود را برای تیم زیر 18 سال لیورپول زیر نظر استیون جرارد انجام داد و رفته رفته تبدیل به مهاجم نوک اصلی تیم شد. او در کنار دانکن و گلاتزل خط حمله ای ترسناک و زهردار ، خلق کرد.

اوج درخشش بیرن در جریان پیروزی 4-3 لیورپول مقابل اورتون در دربی مری ساید بود. جایی که او در دقایق پایانی دروازه رقیب سنتی را باز کرد و یک پیروزی شیرین برای قرمزها به ارمغان آورد تا خودش را به مربی و هواداران نشان دهد.

با اینکه بیرن تنها 17 سال دارد و جزو بازیکن جوان به شمار می رود اما فصل آینده برای تیم زیر 23 سال به میدان می رود. اتفاقی که قطعا برای پیشرفت او و رسیدن به تیم اصلی ، قدمی بلند خواهد بود.
نظر شما چیست؟ آیا آکادمی لیورپول می تواند نسل جدیدی از بازیکنان با استعداد را به فوتبال معرفی کند؟

لیورپول-چه-درس‌هایی-از-اشتباهات-سال-قبل-گرفته-است؟
لیورپول چه درس‌هایی از اشتباهات سال قبل گرفته است؟
پیروزی پرگل لیورپول در بازی دیشب...
لیورپول-برد-تا-اختلاف-خود-را-با-سیتی-دورقمی-کند
لیورپول برد تا اختلاف خود را با سیتی دورقمی کند
اختلاف ۱۱ امتیازی لیورپول با...
گام-آخری-که-برداشته-نشد!
گام آخری که برداشته نشد!
در این مطلب ویژه، نگاهی به فصولی...
چهار-صحنه‌-فراموش‌-نشدنی-:-اشعار-رقصنده
چهار صحنه‌ فراموش‌ نشدنی : اشعار رقصنده
لازم نیست طرفدار لیورپول باشید...