10بازیکن آکادمی که آینده درخشانی دارند:بخش اول
10بازیکن-آکادمی-که-آینده-درخشانی-دارند:بخش-اول

مسابقات حذفی آکادمی باشگاه های انگلستان که با نام FA Youth Cup شناخته می شود از سال 1952 کار خود را شروع کرده و تا کنون ادامه دارد. آکادمی باشگاه لیورپول 4 بار عنوان قهرمانی را کسب کرده است. آنها در فصل گذشته با شکست آکادمی منچسترسیتی قهرمان این رقابت ها شدند.
یورگن کلوپ از زمان پیوستنش به لیورپول علاقه شدیدی به پیشرفت آکادمی باشگاه داشته و اکثرا نگاه ویژه ای به تیم های پایه باشگاه دارد. به همین منظور ، در فصل جدید رقابت های FA Youth Cup ، نیل کریچلی و بری لوتاس با ترکیب نسبتا جدیدی به مصاف رقبا می روند.
پس کدام بازیکنان در تیم های پایه لیورپول می درخشند؟

این شما و این «10 بازیکن آکادمی که آینده درخشانی دارند»:

توجه داشته باشید : این لیست شامل بازیکنانی مانند کی جانا هوئور ، یاسر لاروچی ، کورتیس جونز و ... که تقریبا بین هواداران شناخته شده هستند و راه زیادی تا رسیدن به تیم بزرگسالان لیورپول ندارند ، نمی شود.

بیلی کومِتیو - 16 ساله - مدافع میانی

کومِتیو در فصل آینده برای تیم زیر 18 سال به میدان می رود و با قابلیت هایی که در پست مدافع میانی دارد ، یک سر و گردن از دیگر مدافعان تیم بالاتر است.
این مدافع 16 ساله که سابقه بازی در تیم های پایه المپیک لیون و اورلنز را در کارنامه خود دارد ، در سال 2018 به لیورپول پیوست.

موضوعی که کومِتیو را از دیگر مدافعان تیم زیر 18 سال لیورپول متمایز می کند ، آرامش و سرعت اوست.

این دفاع فرانسوی به خوبی مقابل بازیکنان رقیب ایستادگی می کند و در بهترین لحظه برای توپ ربایی اقدام می کند. از او که قابلیت بازی در پست دفاع چپ را نیز دارد ، چندین بار به عنوان یک استعداد خاص در فوتبال فرانسه نام برده شده است.

نیکو ویلیامز - 18 ساله - مدافع راست

ویلیامز 18 ساله که متولد ولز می باشد یکی از معدود بازیکنانی است که در 3 فصل اخیر در تیم های پایه لیورپول حضور داشته است و معمولا بدون افت و پسرفت و همیشه با یک روند صعودی در زمین حاضر بوده.
او در فصل گذشته با زدن یک ضربه دیدنی در نخستین بازی اش با پیراهن قرمزها ، نخستین گلش را به ثمر رساند. در جریان شکست 3-2 مقابل اتلتیک اولدهام ، ویلیامز به زیبایی دروازه حریف را باز کرد تا نشان دهد در حملات هم به تیمش کمک می کند.
درخشش این مدافع راست در 3 فصل گذشته کاری کرده که بی چون و چرا ، او را در این لیست قرار دهیم.

حضور او در سن جوانی ، مقابل تیم های بزرگسال کاری کرده که او با تجربه تر شود و شاید تا چند سال دیگر به عنوان یکی از مدافعان اصلی لیورپول به میدان برود.

ویلیامز از استعدادهای خاص باشگاه به شمار می رود و با احتساب حضور او در تیم زیر 23 سال باشگاه در فصل پیش رو ، باید شاهد پیشرفت بیشتر و چشمگیری از او باشیم.

ایلیا دیکسون بونر - 18 ساله - هافبک میانی

دیکسون بونر در دو فصل گذشته و با حضور در تیم زیر 18 سال باشگاه به مربیگری استیون جرارد تجربه زیادی کسب کرده است.
هافبک سابق آرسنال برای تیم زیر 23 سال به میدان می رفت و باوجود سن کم اش عملکرد قابل قبولی را از خود به جای گذاشت اما در فصل گذشته و با نظر کادرفنی به تیم زیر 18 سال بازگشت.

بازی در تیم لوتاس باعث شد که او بیشتر میل به حضور در حملات را داشته باشد و به همین دلیل ، هافبک انگلیسی توانایی بازی در پست هافبک تهاجمی را نیز دارد.

بونر در فصل پیش رو برای تیم زیر 23 سال به میدان می رود و زیر نظر کریچلی ، احتمالا عقب تر و به عنوان یک هافبک تدافعی به میدان برود. پس به دلیل هوش بالا و پاس های دقیق اش تبدیل به یکی از مهم ترین بازیکن های تیم می شود.

لیتون کلارکسون - 17 ساله - هافبک میانی

در ابتدای فصل ، حضور کلارکسون به عنوان بخشی از ترکیب لوتاس عجیب بود. اما پس از گذشت چند هفته و حضور متداوم کلارکسون در تیم زیر 18 سال ، به دلایل ارزشمندی این هافبک جوان پی بردیم.

کلارکسون از موفق ترین بازیکنان فصل گذشته بود و بازی در کنار گلاتزل و دانکن موجب پیشرفت او شد.

حالا او به عنوان یکی از ارکان اصلی تیم لوتاس به شمار می رود و قطعا شاهد موفقیت های بیشتری از او خواهیم بود. هافبک انگلیسی احتمالا بازوبند کاپیتانی را نیز به بازو خواهد بست و باید دید ، با احتساب درخشش او در فصل گذشته و به دست آوردن بازوبند کاپیتانی ، آیا نظر یورگن کلوپ را جلب خواهد کرد یا خیر؟

متئو ریتاچیو - 17 ساله - هافبک تهاجمی

اوضاع و احوال ریتاچیو در این فصل ، تقریبا مثل دیکسون بونر می باشد. ریتاچیو در فصل گذشته از باشگاه گوچشی خریداری شد و در 22 بازی به میدان رفت(فقط در 11 دیدار در ترکیب ابتدایی قرار داشت).
هافبک آمریکایی بعد از پیوستنش به لیورپول اکثرا در میانه میدان دیده می شد اما با گذشت زمان و پیدا کردن خودش در تیم ، میل به هجوم بیشتری پیدا کرد.

طبق صحبت های خودش در جوئن ، هماهنگی با فوتبال انگلیس زمان می برد.

و در فصل پیش رو و بعد از یک فصل حضور او در جمع قرمزها و آشنایی با فوتبال انگلستان ، تبدیل به یکی از بازیکنان اصلی خواهد شد.

لیورپول-چه-درس‌هایی-از-اشتباهات-سال-قبل-گرفته-است؟
لیورپول چه درس‌هایی از اشتباهات سال قبل گرفته است؟
پیروزی پرگل لیورپول در بازی دیشب...
لیورپول-برد-تا-اختلاف-خود-را-با-سیتی-دورقمی-کند
لیورپول برد تا اختلاف خود را با سیتی دورقمی کند
اختلاف ۱۱ امتیازی لیورپول با...
گام-آخری-که-برداشته-نشد!
گام آخری که برداشته نشد!
در این مطلب ویژه، نگاهی به فصولی...
چهار-صحنه‌-فراموش‌-نشدنی-:-اشعار-رقصنده
چهار صحنه‌ فراموش‌ نشدنی : اشعار رقصنده
لازم نیست طرفدار لیورپول باشید...