۵ دلیلی که عاشق دروازه بان جدید لیورپول می شوید

۱۰۲۹

باشگاه لیورپول با خرید آدریان ، دروازه بان فصل گذشته وستهام ، جانشین سایمون مینیوله در فصل پیش رو را اعلام کرد .
آدریان ۳۲ ساله بیش از ۲۵۰ بازی در دوران ورزشی خود انجام داده ، به صورت آزاد به لیورپول پیوست . اگرچه گلر اسپانیایی یک ستاره بی نقص و کامل نیست اما حضورش به عنوان دروازه بان ذخیره لیورپول ، خیالمان را از یک جانشین مطمئن برای آلیسون راحت می کند . با ما و « پنج دلیلی که موجب می شود عاشق دروازه بان جدید لیورپول شوید » همراه باشید .

۱- عملکرد درخشان او در ضربات پنالتی مقابل اورتون

درجریان مسابقات اف ای کاپ فصل ۲۰۱۵ آدریان تبدیل به ستاره بازی در مقابل اورتون شد . بازی در وقت معمول ۲-۲ مساوی به پایان رسید و با توجه به تساوی ۱-۱ دوتیم در دیدار نخست شاهد ضربات پنالتی بودیم . در ضربات پنالتی آدریان با حرکات عجیب و غریب خود چندین بار سعی در به هم زدن تمرکز پنالتی زنان اورتون داشت و در دفعاتی در انجام این کار موفق هم بود . هنگامی که دو دروازه بان برای زدن ضربات پنالتی آماده می شدند ، دروازه بان اورتون توپ را به تیر دروازه زد و آدریان با فریب گلر اورتون دروازه را باز کرد تا وستهام راهی مرحله بعد راقبت های اف ای کاپ شود . این پیروزی اولین پیروزی وستهام در اف ای کاپ از سال ۲۰۱۱ بود که در محبوب شدن گلر اسپانیایی در بین هواداران تیم لندنی بی تاثیر نبود .

۲- دروازه بانی که مهاجم بود

او تا ۱۰ سالگی برای باشگاهش به عنوان مهاجم بازی می کرد تا به رئال بتیس پیوست . این انتقال اولین جرقه دوران ورزشی او را زد .
بخشی از صحبت های او در مصاحبه با فور فور تو :« وقتی ۱۰ سالم بود به عنوان مهاجم نوک بازی می کردم . زیرا قد بلند بودم و از گلزنی لذت می بردم . اما بعد از آن باشگاه دروازه بان نداشت و من تصمیم گرفتم تا زمانی که آنها دروازه بان جدیدی به خدمت بگیرند درون دروازه بایستم . عملکردم خوب بود و مربی را تحت تاثیر قرار دادم و همان سال به رئال بتیس پیوستم و تا امروز به عنوان دروازه بان به کارم دامه می دهم و از بازی در این پست لذت می برم .»
از آن روز به بعد دروازه بان ۱ متر و ۹۰ سانتی متری نظر خود را عوض نکرده و به نظر می رسد توجه آقای معمولی را نیز به خود جلب کرده است .

۳- تجربه بالای او در لیگ جزیره

آدریان از سال ۲۰۱۳ که نخستین بازی خود را در لیگ جزیره انجام داد ، در ۱۲۵ دیدار به میدان رفته است . در این ۱۲۵ مسابقه ، ۳۵ کلین شیت ( بیشتر از جوردن پیکفورد ، شی گیون ، کارلو کودیچینی و ... ) مهار ۵ پنالتی و ۴۶۳ مهار را به نام خود ثبت کرده است . در پایان فصل ۱۴-۲۰۱۳ نیز یک سه گانه به عنوان گلر وستهام به دست آورد : بهترین خرید فصل ، بهترین مهار فصل و بهترین عملکرد .

۴- تشنه کسب مقام و جام

درحالی که آدریان به احتمال زیاد وقت زیادی را روی نیمکت سپری می کند ، اما صرفا فقط برای برداشتن یک شماره و تماشای بازی از روی نیمکت به لیورپول نپیوسته . او در طی مصاحبه با سایت رسمی لیورپول چنین گفت :« من بسیار بلندپرواز هستم . برای کسب همه جام ها به لیورپول آمدم ، تا آلی ( آلیسون ) را به جلو هل دهم و به باشگاه کمک کنم ، مسلما برای کسب افتخارات به لیورپول آمدم .»
او باید با سبک بازی تیم هماهنگ شود و قطعا به مرور این امر میسر خواهد شد . هر گلری می داند که با حضور آلیسون در این تیم چه کار سختی دارد و باید از همان لحظه نخست ورودش به باشگاه با تمام وجود برای موفقیت و پیشرفت تلاش کند .

۵- پرتلاش ، چه درون زمین چه خارج زمین

بعد از ترک وستهام و پیش از پیوستن به لیورپول آدریان به تمرینات خود ادامه می داد و هرگز خستگی را حس نمی کرد . او تمرینات خود را به گشت و گذار و خوش گذرانی در سطح شهر ترجیح داد و هرگز از تمرینات خود دست نکشید . حتی پیش از آن که برای عقد قرارداد به لیورپول بیاید ، در نامه ای از مجموعه ای که لوازم و تجهیزات او را تهیه کرده بود تشکر کرد .
عجب بازیکنی !!

نویسنده : امیر عبدل ۱۵ مرداد ۱۳۹۸
لیورپول لیورپول پرشین لیگ برتر انگلیس قرمز های آنفیلد اخبار آدریان
برای ارسال نظر جدید لطفاً وارد حساب کاربری خود شوید . برای ورود به حساب کاربری و یا عضویت در سایت اینجا کلیک کنید !
تبلیغات متنی :
2016-2017 لیورپول پرشین ، کانون هواداران لیورپول در ایران