چرا لیورپول برای بازگرداندن کوتینیو اقدام نمی کند
چرا-لیورپول-برای-بازگرداندن-کوتینیو-اقدام-نمی-کند

با وجود گذشت مدت زیادی از شروع پنجره نقل و انتقالاتی تابستان و نخریدن بازیکنان بزرگ ، با تجربه یا تاثیرگذار باز هم هواداران از عملکرد باشگاه ناراضی هستند . حتی در حال حاضر که احتمالا فیلیپ کوتینیو به صورت قرضی یا دائمی از بارسلونا جدا خواهد ، باشگاه تلاشی برای جذب بازیکن سابق خود نمی کند اما باز هم به نظر می رسد یورگن کلوپ همه چیز را تحت کنترل دارد .
از زمان پیوستن کوتینیو به بارسلونا با رقم نجومی 146 ملیون پوند ، لیورپول به فینال دو دوره رقابت های لیگ قهرمانان اروپا رسیده و ششمین قهرمانی خود را در این رقابت ها کسب کرده و به رکورد 97 امتیاز در یک فصل لیگ جزیره دست یافته است .
در همین زمان ، کوتینیو رویای بردن جام و کسب افتخارات را در ذهن خود می پروراند و به همین بهانه به بارسلونا پیوست اما

با گذشت حدود 19 ماه رویای شیرین او به کابوسی تلخ تبدیل شد 

حالا به نظر می رسد فرصتی دوباره به هافبک 27 داده شده و احتمالا با پیوستن قرضی به تاتنهام به دوران اوج خود با خواهد گشت . اما سوال اینجاست : چرا لیورپول برای بازگرداندن هافبک سابق خود دست به کار نمی شود ؟
ماه گذشته یورگن کلوپ در مصاحبه ای درمورد بازگشت احتمالی کوتینیو گفت :«در حقیقت ، فیلیپ کوتینیو به هر تیمی برود ، 100 درصد به آن تیم کمک می کند . من او را دوست دارم و فکر می کنم یک فوتبالیست فوق العاده است اما خرید او بسیار بسیار بسیار گران خواهد بود و امسال به چنین خریدی فکر نمی کنیم. این انتقال ممکن نیست . ولی همان طور که گفتم داشتن او به هر تیمی کمک می کند که شامل تیم ما هم می شود اما امیدوارم که خودش را در بارسلونا پیدا کند.»
پس چرا حالا که بارسلونا برای قرض دادن کوتینیو تلاش می کند و خبری از خرج کردن مبلغ سنگین برای به خدمت گرفتن او نیست ، باز هم باشگاه دست روی دست گذاشته ؟
به طور کلی هیچ کس نمی داند . در فصل گذشته کلوپ حدود 106 میلیون پوند درآمد کسب کرده که شامل لیگ جزیره و قهرمانی در لیگ قهرمانان می شود ( این مبلغ ، با محاسبه دیگر درآمدها بیشتر هم می شود ) اما بازهم حاضر به خرید هیچ بازیکنی بزرگی در این تابستان نیست . کوتینیو به خط هافبک خلاقیت اضافه می کند و خرید یک وینگر جایگزین کاملا حس می شود . زیرا همان طور که در فصل پیش شاهد بودیم صلاح و مانه با وجود بازی های سنگین و پی در پی اکثر بار تیم را در حملات به دوش می کشیدند و در چند دیدار که خستگی آنها کاملا حس می شد ، لیورپول در حملات ناموفق بود .
البته اگر نگاهی به گذشته بیاندازیم فروش کوتی آنقدرها هم به ضرر باشگاه تمام نشد و با پول فروش او ، ویرجیل فن دایک و در ادامه آلیسون بکر به جمع قرمزها اضافه شدند تا خط دفاع قرمزها تقویت شود و شاهد درخشش این دو بازیکن در ترکیب لیورپول باشیم .
اما در آخر تلاش کلوپ برای حفظ هافبک برزیلی کافی نبود و او به جمع کاتالان ها پیوست . مرد آلمانی پیش از رفتن کوتی به بارسا به او گفته بود :«این جا بمان و در آخر شاهد ساخته شدن مجسمه ات باش . به باشگاه دیگری برو و فقط یک بازیکن عادی خواهی بود . اما این جا چیزی بیشتر از یک بازیکن معمولی هستی .»

حق با کلوپ بود

حالا بارسلونا هر کاری می کند تا از دست او خلاص شود و مشخصا از مبلغی که برای او خرج کردند ، پشیمان هستند . اگرچه ، حضور او با پیراهن تاتنهام در آنفیلد ، چه برای ما و چه برای او ، دردناک خواهد بود اما کلوپ می داند که نباید از روی احساس اقدام به جذب کوتینیو کند .
جواب سوال احتمالا اینجاست : کوتینیو به پایان حضور خود در آنفیلد رسیده است ، بازگشت او غیرممکن است و خرج کردن هر مبلغی برای برگشتن او همانند دور ریختن پول است . کلوپ بین هواداران محبوب شده است و قطعا با بازگرداندن کوتینیو این محبوبیت را نابود نمی کند . پس باز گرداندن کوتینیو فقط یک پیامد دارد : اگر از باشگاه رفتی و در تیم جدیدت موفق نشدی ، بدون هیچ مشکلی بازگرد .
مانه ، صلاح ، فن دایک ، رابرتسون ، آلیسون و ... . اما اگر فقط یک نفر ، قابل اعتماد باشد بدون لحظه ای شک و تردید ، یورگن کلوپ خواهد بود .

لیورپول-چه-درس‌هایی-از-اشتباهات-سال-قبل-گرفته-است؟
لیورپول چه درس‌هایی از اشتباهات سال قبل گرفته است؟
پیروزی پرگل لیورپول در بازی دیشب...
لیورپول-برد-تا-اختلاف-خود-را-با-سیتی-دورقمی-کند
لیورپول برد تا اختلاف خود را با سیتی دورقمی کند
اختلاف ۱۱ امتیازی لیورپول با...
گام-آخری-که-برداشته-نشد!
گام آخری که برداشته نشد!
در این مطلب ویژه، نگاهی به فصولی...
چهار-صحنه‌-فراموش‌-نشدنی-:-اشعار-رقصنده
چهار صحنه‌ فراموش‌ نشدنی : اشعار رقصنده
لازم نیست طرفدار لیورپول باشید...