پیش بازی لیورپول_ناپولی
پیش-بازی-لیورپول_ناپولی

 ناپولی - لیورپول
هفته اول لیگ قهرمانان اروپا
ورزشگاه سن پائولو
با قضاوت فلیکس بریش
سه شنبه 26 شهریور ساعت 23:30

لیورپول و ناپولی در هفته اول لیگ قهرمانان اروپا، همانند دیدار آخرین دیدار گروهی دو تیم در فصل گذشته لیگ قهرمانان به مصاف هم می روند. شاگردان کلوپ برای دومین سال متوالی با ناپولی در یک گروه قرار گرفته اند و این بار برای پیروزی پا به ایتالیا می گذارند. با ما و«پیش بازی لیورپول - ناپولی» همراه باشید.

ناپولی

شاگردان آنجلوتی فصل پرگلی را سپری کرده اند. شاگردان کارلتو از سه بازی، دو برد و یک شکست کسب کرده اند و در رتبه پنجم سری آ ایتالیا قرار دارند. آنها در دیدار نخست 4-3 فیورنتینا را شکست دادند، در هفته دوم با همین نتیجه مغلوب یوونتوس شدند و در هفته سوم 2-0 سمپدوریا را از پیش رو برداشتند. نکته قابل توجه این سه دیدار، خط حمله پرقدرت آنهاست. سه بازی و نه گل، میانگین هر بازی سه گل. چهار گل از این نه گل را کایخون، لوزانو، دی لورنزو و مانولاس به ثمر رسانده اند و نکته جالب تر درخشش اینسینیه و مرتنز است. اینسینیه دو مرتبه و مرد بلژیکی سه مرتبه موفق به گلزنی شده اند و زوج خطرناکی در خط حمله تشکیل داده اند. نکته زمانی مهیج و تا حدودی خطرناک تر می شود که دیدار رفت فصل گذشته را به یاد بیاوریم. اینسینه گل پیروزی را زد و مرتنز به شدت خط دفاعی لیورپول را آزار داد.

این دو تیم در همین فصل در یک دیدار دوستانه به مصاف هم رفتند که همانند هفته دوم لیگ قهرمانان فصل گذشته، پیروز میدان تیم ایتالیایی بود. اما این بار با سه گل. اینسینیه، میلیک و امین یونس گلزنان ناپولی بودند.

همان طور که کلوپ به کاپیتان خود استراحت داد، آنجلوتی نیز به ستاره خود، اینسینیه استراحت داد. کارلتو در دیدار مقابل سمپدوریا اینسینیه و آلن را به عنوان یک بازیکن تعویضی به میدان آورد و با وجود حضور چند دقیقه ای این دو بازیکن اصلی، درخشش مرتنز و دبل او، سه امتیاز خانگی را به شاگردان آنجلوتی هدیه داد تا آنها نیز با کسب یک پیروزی به استقبال حریف خود بیایند.

آنجلوتی علاقه خاصی به بازی با ترکیب 2-4-4 دارد و احتمالا با همین ترکیب پذیرای شاگردان کلوپ خواهد بود

میلیک و هیساج مصدومان احتمالی ناپولی مقابل لیورپول هستند. اگرچه غیاب آنها قطعی نیست اما به احتمال زیاد در دیدار نخست لیگ قهرمانان حضور ندارند.

لیورپول

صدر نشین حال حاضر لیگ برتر انگلیس، بار دیگر میهمان ناپولی است. شاگردان کلوپ که دل خوشی از ورزشگاه خانگی ناپولی ندارند، در نخستین هفته از رقابت های چمپیونزلیگ بار دیگر به ناپل می روند تا لیگ قهرمانان امسال را از ایتالیا شروع کنند. آنها که از 5بازی خود در لیگ برتر 5پیروزی کسب کرده اند، در حالی در هفته ابتدایی لیگ قهرمانان مهمان رقیب ایتالیایی هستند که در فصل گذشته، از 3دیداری که در مرحله گروهی در خارج از خانه انجام دادند، 3شکست کسب کردند و بدون به دست آوردن حتی 1 امتیاز از زمین حریف به خانه بازگشتند. اما آنها امسال به عنوان مدافع عنوان قهرمانی به مصاف شاگردان آنجلوتی می روند و امیدوارند در اولین بازی خود در مرحله گروهی لیگ قهرمانان به پیروزی برسند.

البته قرمزها از 6بازی اخیر خود در لیگ قهرمانان، در 5دیدار پیروز بوده اند و 15گل به ثمر رسانده اند. تنها شکست لیورپول نیز به بازی رفت مقابل بارسلونا در نیوکمپ برمی گردد. قرمزها در آن دیدار 3-0 شکست خوردند اما در دیدار برگشت و در یک شب رویایی 4-0 پیروز میدان بودند و به فنیال راه پیدا کردند.

به نظر می رسد سه شنبه شب، تغییراتی در ترکیب ابندایی لیورپول رخ دهد و آنها با ترکیب متفاوت تری نسبت به دیدار روز شنبه مقابل نیوکاسل، پا به میدان بگذارند. روبرتو فیرمینو از ابتدا به میدان خواهد رفت و جایگزین اوریگی مصدوم خواهد شد. هندرسون هم که در دیدار مقابل نیوکاسل 90دقیقه نیمکت نشین بود، از ابتدا به میدان خواهد رفت. تنها علامت سوال ترکیب لیورپول به پست دفاع چپ باز می گردد. خبرهایی از مصدومیت رابرتسون به گوش می رسد و بعید نیست جو گومز از ابتدا کار را شروع کند. البته رابو به همراه تیم به ایتالیا رفته است. نکته دیگر عدم یا عدم حضور ژردان شکیری است. مرد سوئیسی در فیفا دی در آنفیلد ماند و با وجود دعوت شدن به اردوی تیم ملی کشورش، تمرینات خود را در ملوود پیگیری کرد. با این وجود تنها 5دقیقه مقابل نیوکاسل به میدان رفت. برخی معتقدند ژردان در بازی مقابل ناپولی از ابتدا به میدان می رود اما هیچ منبع موثقی این موضوع را تایید و یا تکذیب نکرده است. رایان بروستر هم به همراه تیم به ناپل سفر کرده است.

به مصدومان لیورپول علاوه بر مصدومان دیدارهای گذشته دیووک اوریگی نیز اضافه شده است. مرد بلژیکی در سی و هفتمین دقیقه بازی مقابل نیوکاسل مصدوم و از بازی خارج شد. آلیسون، کیتا و کلاین دیگر مصدومان لیورپول هستند. 

آخرین تقابل

آخرین تقابل دو تیم به هفته پایانی لیگ قهرمانان اروپا فصل گذشته باز می گردد. در حالی که در دیدار رفت، ناپولی در خانه با تک گل دیر هنگام لورنزو اینسینیه به برتری رسید، این لیورپول بود که در هفته آخر بر تیم ایتالیایی غلبه کرد و به عنوان تیم دوم گروه خود، به مرحله بعد صعود کرد. با توجه به شرایط موجود در گروه لیورپول در فصل گذشته، لیورپول تنها با کسب پیروزی مقابل ناپولی به مرحله بعد رقابت ها صعود می کرد. اتفاق که در نهایت محقق شد و قرمزها با تک گل محمد صلاح در آنفیلد به برتری رسیدند تا مجوز صعود به مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان را کسب کنند.

ترکیب احتمالی ناپولی

الکس مرت - ماریو روی - کالیدو کولیبالی - کاستاس مانولاس - جیوانی دی لورنزو - لورنزو اینسینیه - فابیان رویز - آلن - خوزه کایخون - هروینگ لوزانو - دریس مرتنز

ترکیب احتمالی لیورپول

آدریان - ترنت الکساندر آرنولد - جوئل ماتیپ - ویرجیل فن دایک - اندرو رابرتسون - جوردن هندرسون - فابینیو - جورجینیو واینالدوم - محمد صلاح - روبرتو فیرمینو - سادیو مانه

پیش بینی نتیجه

ناپولی 1-1 لیورپول

شما هم پیش بینی خود را از نتیجه بازی در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

بررسی-رقبای-احتمالی-لیورپول-در-یک-هشتم-نهایی
بررسی رقبای احتمالی لیورپول در یک هشتم نهایی
لیورپول با پیروزی مقابل سالزبورگ...
5-نکته-کلیدی-بازی-مقابل-سالزبورگ
۵ نکته کلیدی بازی مقابل سالزبورگ
100 ثانیه زمان، برای صعود لیورپول...
پیش-بازی-لیورپول_سالزبورگ
پیش بازی لیورپول_سالزبورگ
در دومین هفته از رقابت های لیگ...
5-نکته-کلیدی-بازی-مقابل-ناپولی
۵ نکته کلیدی بازی مقابل ناپولی
در شب نه چندان خوب مثلث تهاجمی...