پیش بازی لیورپول_لسترسیتی
پیش-بازی-لیورپول_لسترسیتی

لیورپول - لسترسیتی

هفته هشتم لیگ برتر انگلیس

ورزشگاه آنفیلد

با قضاوت کریس کاوانا

شنبه 13 مهر ساعت 17:30

در هشتمین هفته از رقابت های لیگ برتر انگلیس، لیورپول و لسترسیتی برابر هم صف آرایی می کنند.

لیورپول

هفت برد از هفت بازی در لیگ جزیره! بله، لیورپول یورگن کلوپ هر هفت بازی ابتدایی خود را در لیگ با پیروزی پشت سر گذاشته و اکنون برای هشتمین برد این فصل و هفدهمین برد پیاپی خود در لیگ و رسیدن به یک قدمی رکورد منچسترسیتی به مصاف لستر می رود.

این دیدار همانند دیدار فصل گذشته، مهم و حیاتی است. در فصل گذشته، لیورپول و لستر در آنفیلد به تساوی 1-1 رسیدند تا به عبارتی قهرمانی از دستان قرمزها فاصله بگیرد و در پایان با اختلاف تنها یک امتیاز قافله را به شاگردان گواردیولا ببازند و عنوان دومی را به دست بیاورند. حال و در هشتمین هفته از رقابت های لیگ جزیره، این دو تیم در حالی برابر هم به میدان می روند که لیورپول با 21 امتیاز صدرنشین است و لستر نیز با 14 امتیاز، پشت سر منچسترسیتیِ 16 امتیازی در رتبه سوم قرار دارد. اگر لیورپول بدون به دست آوردن سه امتیاز از آنفیلد خارج شود، فاصله اش با رقبا کمتر خواهد شد. بعید نیست اگر این اتفاق رقم بخورد، در پایان فصل قرمزها حسرت آن را بخورند. با این حال شاگردان کلوپ در هشت بازی اخیر خود در خانه، مقابل لسترسیتی شکست نخورده اند و با احتساب درخشش و قدرت نمایی شاگردان کلوپ در این فصل، شکست آنها در مقابل مربی سابق باشگاه، کمی دور از انتظار اما نه غیرممکن است.

لیورپول همانند هفته های گذشته، با داشتن حداقل یک مصدوم به مصاف رقیب خود می رود. ناتانیل کلاین تا اوایل 2020 در دسترس نیست، آلیسون با وجود بازگشت به تمرینات در دیدار فردا حضور نخواهد داشت تا با تمام قوا به میادین بازگردد و جوئل ماتیپ هم که به دلیل مصدومیت در بازی مقابل سالزبورگ حضور نداشت، احتمالا به بازی فردا برسد. حال حضور او در ترکیب ابتدایی یا از روی نیمکت تصمیم یورگن کلوپ خواهد بود. شکیری هم اوضاعی مشابه ماتیپ دارد و حضورش در دیدار فردا در هاله ای از ابهام قرار دارد؛ با این حال احتمال اینکه کلوپ او را به میدان بفرستد چیزی نزدیک به صفر خواهد بود و مطمئنا مرد آلمانی چنین ریسکی را قبول نخواهد کرد تا ژردان هم مثل آلیسون با تمام توان به مستطیل سبز باز گردد.

به طور کلی ترکیب تیم مثل بازی های گذشته خواهد بود و تنها علامت سوال ترکیب قرمزها، زوج فن دایک در خط دفاعی خواهد بود و باید دید کلوپ از ماتیپ استفاده می کند یا بار دیگر همانند دیدار مقابل سالزبورگ به مدافع جوان خود، جو گومز اعتماد می کند و او را به میدان می فرستد.

لیورپول در 5 دیدار اخیر خود در تمامی رقابت ها، 4 برد و 1 باخت به دست آورده است.

لسترسیتی

از زمان حضور براندن راجرز روی نیمکت لستر، روباه ها به روزهای خوب خود در لیگ بازگشته اند. آنها از آن زمان، بعد از لیورپول و منچسترسیتی در رتبه سومِ پرامتیازترین تیم های لیگ جزیره قرار دارند تا یکی از تیم های قدر امسال لقب بگیرند.

شاگردان راجرز فصل را خوب شروع نکردند و از دو دیدار ابتدایی خود در لیگ تنها دو امتیاز به دست آوردند تا در رتبه دوازدهم قرار داشته باشند. در ادامه 2-1 شفیلد یونایتد و 3-1 بورنموث را شکست دادند تا با 8 امتیاز در رتبه سوم قرار بگیرند. در ادامه در دیداری که کاملا شایسته پیروزی بودند 1-0 به منچستریونایتد باختند. اما دو بازی دیگر خود، مقابل تاتنهام و نیوکاسل را با پیروزی پشت سر گذاشتند تا با 14 امتیاز و اختلاف 7 امتیازی با لیورپول و 2 امتیازی با منچسترسیتی سومین تیم جدول رده بندی لیگ جزیره باشند.

متی جیمز، تنها مصدوم قطعی لستر در دیدار شنبه است. او که مدت هاست با مصدومیت دست و پنجه نرم می کند، فردا هم در دسترس نیست و شاگردان راجرز بدون او به میدان می روند. جیمز مدیسونِ 22 ساله، ستاره جوان انگلیسی که در این فصل در 6 دیدار به میدان رفته و موفق به ثبت 1 گل و 2 پاس گل شده، مصدوم احتمالی و نه قطعی لستر خواهد بود. باید دید که آیا او می تواند در دیدار فردا به میدان برود یا خیر. با این حال پیش بینی می شود که او دقایقی به میدان برود.

راجرز علاقه شدیدی به ترکیب 1-4-1-4 دارد و همان طور که در دیدار های گذشته با این ترکیب به میدان رفته، در آنفیلد نیز تیم خود را با همین ترکیب به میدان می فرستد. با حضور 5 هافبک در ترکیب او، روباه ها برای تصاحب میانه میدان قدم خواهند برداشت، ریکاردو پریرا و بن چیل ول، به عنوان دفاع چپ و راست لستر، مانه و صلاح را و جانی ایوانز و سویونچو فیرمینو را مهار خواهند کرد. از طرفی آنها باید مراقب نفوذهای خطرناک رابرتسون و آرنولد نیز باشند. جیمی واردی، اگرچه تنها مهاجم لستر اما خطرناک ترین مهاجم این تیم خواهد بود.

لسترسیتی در 5 دیدار اخیر خود در تمامی رقابت ها، 4 برد و 1 باخت به دست آورده است.

آخرین تقابل

آخرین تقابل دو تیم به هفته بیست و چهارم فصل گذشته باز می گردد. جایی که شاگردان کلوپ با چهار امتیاز اختلاف نسبت به منچسترسیتی صدرنشین بودند و با حساب شکست 2-1 سیتیزن ها مقابل نیوکاسل، قرمزها شانس این را داشتند که با یک پیروزی این اختلاف را افزایش دهند و به هفت امتیاز برسانند. اما قرمزهای بندر لیورپول، قادر به پیروزی نشدند و همانند هوای سرد و برفی آنفیلد، در یک بازی سرد و بی روح به تساوی 1-1 رسیدند. گل لیورپول را سادیو مانه در دقیقه 3، و تک گل لستر را هری مگوایر در دقیقه 2+45 به ثمر رساندند.

دیدار رفت دو تیم در هفته چهارم در ورزشگاه کینگ پاور با نتیجه 2-1 به سود لیورپول به پایان رسیده بود. مانه و فیرمینو برای لیورپول و رشید غزال برای لسترسیتی گلزنی کرده بودند.

ترکیب احتمالی لیورپول

آدریان - ترنت الکساندر آرنولد - ویرجیل فن دایک - جو گومز - اندی رابرتسون - فابینیو - جوردن هندرسون - جینی واینالدوم - محمد صلاح - روبرتو فیرمینو - سادیو مانه

ترکیب احتمالی لسترسیتی

کسپر اشمایکل - ریکاردو پریرا - جانی ایوانز - جالار سویونچو - بن چیل ول - ویلفرد اِن دیدی - آیوزه پرز - دنیس پرائت - یوری تیلمانس - هاروی بارنز - جیمی واردی

نتیجه احتمالی

لیورپول 2-1 لسترسیتی

دیدار برگشت فصل گذشته که با تساوی به پایان رسید، یکی از معدود دیدار هایی بود که شاگردان کلوپ به مشکل برخوردند و نشان دادند آنقدرها هم دست و پا بسته نیستند. صادقانه بگوییم، تیم مهمان در آن روز تیم برتری بود و حتی قادر به کسب سه امتیاز نیز بود. پس شاگردان کلوپ با تمام توان و تمرکز پا به میدان بگذارند تا بتوانند سه امتیاز کامل را به دست آورند. 

ویرجیل فن دایک و دیگر مدافع میانی لیورپول(احتمالا جو گومز) کار سختی را برای مهار جیمی واردی در پیش دارند اما پیروزی لیورپول در این دیدار دور از دسترس نیست.

5-نکته-بازی-برگشت-مقابل-نوریج
۵ نکته بازی برگشت مقابل نوریج
بازگشت مانه از مصدومیت با گلزنی،...
5-نکته-کلیدی-بازی-برگشت-مقابل-وستهام-20-2019
۵ نکته کلیدی بازی برگشت مقابل وستهام ۲۰ ۲۰۱۹
لیورپول با شکست تمام تیمهای لیگ،...
5-نکته-کلیدی-بازی-برگشت-مقابل-ولورهمپتون
۵ نکته کلیدی بازی برگشت مقابل ولورهمپتون
غول کُش، هم مقابل صدرنشین حرفی...
5-نکته-کلیدی-بازی-مقابل-منچستریونایتد
۵ نکته کلیدی بازی مقابل منچستریونایتد
نزدیک و نزدیک تر به قهرمانی در...