پیش بازی لیورپول_سالزبورگ
پیش-بازی-لیورپول_سالزبورگ

لیورپول - سالزبورگ

هفته دوم لیگ قهرمانان اروپا

ورزشگاه آنفیلد 

با قضاوت آندریاس اکبرگ

چهارشنبه 10 مهر 1398 ساعت 22:30

 آنفیلد. دقیقا همان مکانی که لیورپول پیروزی های خود را در لیگ قهرمانان آغاز کرد و به قهرمانی در این رقابت ها دست یافت! لیورپول کلوپ، از 6 بازی گروهی خود در لیگ قهرمانان اروپا، 5 برد به دست آورده است و سویا تنها تیمی بوده که شاگردان کلوپ در فصل 18-2017 قادر به شکست آنها در آنفیلد نشده اند. دیداری که در پایان با نتیجه 2-2 به پایان رسید.

لیورپول

لیورپول، با هفت برد از هفت بازی خود در لیگ جزیره، با 5 امتیاز برتری نسبت به مدافع عنوان قهرمانی، یعنی منچسترسیتی صدر نشین بلامنازع لیگ برتر انگلیس است. شاگردان کلوپ در دیدار نخست خود در لیگ قهرمانان این فصل، 2-0 مغلوب ناپولی شدند تا بدون امتیاز در رتبه سوم گروه پنجم لیگ قهرمانان قرار بگیرند. با این حال شاگردان کلوپ، در آخرین دیدار اروپایی که در آنفیلد به مصاف رقیب خود رفتند، یک شب رویایی و استثنایی برای هواداران لیورپول رقم زدند. آخرین دیدار اروپایی لیورپول در آنفیلد به بازی برگشت نیمه نهایی لیگ قهرمانان سال گذشته باز می گردد. دیداری که حکم صعود قرمزها به فینال و به عبارتی قهرمانی این تیم در این رقابت ها را صادر کرد. آنها در شرایطی مقابل بارسلونا قرار گرفتند که بازی رفت را با نتیجه 3-0 واگذار کرده بودند و برای بقا در این رقابت ها، حداقل باید 3 گل به ثمر می رساندند. شاگردان کلوپ نه 3 گل بلکه 4 گل زدند تا قاطعانه به فینال چمپیونزلیگ صعود کنند و با برتری 2-0 مقابل تاتنهام، برای ششمین قهرمان لیگ قهرمانان اروپا شوند.

آلیسون با وجود بازگشت به تمرینات، در دیدار فردا غایب خواهد بود. شکیری هم مثل گلر برزیلی در دیدار فردا حضور نخواهد داشت. ماتیپ نیز به دلیل مصدومیت در دیدار مقابل شفیلدیونایتد در میدان حضور نخواهد داشت. پس با این وجود جو گومز، در کنار فن دایک دو مدافع وسط لیورپول در دومین هفته لیگ قهرمانان اروپا خواهند بود. اوریگی نیز با وجود بازگشت از مصدومیت، احتمالا کار را از روی نیمکت آغار کند اما به عنوان یکی از تعویض های کلوپ به میدان بیاید. 

لیورپول در 5 بازی اخیر خود، 4 پیروزی و 1 شکست تجربه کرده است.

سالزبورگ

سالزبورگ به کمک سرمربی آمریکایی خود، جسی مارش از 9 بازی ابتدایی خود در لیگ اتریش 25 امتیاز کسب کرده و همانند لیورپول صدر نشین لیگ داخلی کشورش است.

یکی از بزرگترین نقاط قوت تیم اتریشی، خط حمله آتشین این تیم است. با وجود گذشت تنها 9 هفته از شروع رقابت های لیگ قهرمانان اروپا، 7 بازیکن این تیم بیش از 3 گل به ثمر رسانده اند تا در سالزبورگ با 40 گل زده و تنها 9 گل خورده در لیگ اتریش صدر نشین قدرتمندی لقب بگیرد.

بهترین بازیکن سالزبورگ، ارلینگ هالند است. او در لیگ 8 بازی انجام داده و 11 گل زده است. همچنین در لیگ قهرمانان و در تنها بازی خود مقابل خنک 3 گل به ثمر رساند تا به پیروزی تیمش کمک کند. این مهاجم نروژی در نخستین دیدار تیمش در لیگ قهرمانان اروپا موفق به ثبت هتریک شد تا زهر خود را به تیم بلژیکی بریزد و تیم خود را صدرنشین کند. جالب است بدانید این مهاجم نروژی پسر آلف اینگ هالند، مهاجم سابق منچسترسیتی است و تنها 19 سال سن دارد. پس با توجه به درخشش های او، نام وی را در آینده بیشتر خواهیم شنید.

سالزبورگِ جسی مارش، از ترکیب جالب و نادری استفاده می کند. او در چند بازی گذشته خود از دو ترکیب 2-2-2-4 یا 2-4-1-3 استفاده کرده و تا کنون نیز در استفاده از این دو ترکیب عجیب موفق بوده است. او احتمالا برای مقابله با مثلث آتش لیورپول، با 4 مدافع و 2 هافبک تدافعی به میدان می رود تا در حد امکان مقابل مانه، صلاح و فیرمینو موفق ظاهر شود.

تیم جسی مارش، بدون هیچ مصدوم و یا محرومی پا به میدان می گذارد. 

سالزبورگ در 5 بازی اخیر خود، 4 پیروزی و 1 تساوی تجربه کرده است.

آخرین تقابل

این دیدار، نخستین تقابل لیورپول و سالزبورگ در تاریخ است.

ترکیب احتمالی لیورپول

آدریان - ترنت الکساندر آرنولد - ویرجیل فن دایک - جو گومز - اندی رابرتسون - فابینیو - جوردن هندرسون - جینی واینالدوم - محمد صلاح - روبرتو فیرمینو - سادیو مانه

ترکیب احتمالی سالزبورگ

کیکان استانکوویچ - راسموس کریستنسن - ژروم اونگنه - آندره رامالیو - آندریاس اولمر - انوک وپو - زلاتکو یونوزوویچ - تاکومی مینامینو - دومینیک زوبوسلای - هوانگ هی چان - ارلینگ هالند

نتیجه احتمالی

لیورپول 3-1 سالزبورگ 

باتوجه به عملکرد درخشان سالزبورگ در هفته ابتدایی و به ثمر رساندن 6 گل در نخستین بازی خود در لیگ قهرمانان این فصل، به گل رسیدن این تیم آن چنان هم عجیب نیست. اما با احتساب اینکه بازی در آنفیلد برگزار می شود، لیورپول کار سختی برای پیروزی ندارد.

بررسی-رقبای-احتمالی-لیورپول-در-یک-هشتم-نهایی
بررسی رقبای احتمالی لیورپول در یک هشتم نهایی
لیورپول با پیروزی مقابل سالزبورگ...
5-نکته-کلیدی-بازی-مقابل-سالزبورگ
۵ نکته کلیدی بازی مقابل سالزبورگ
100 ثانیه زمان، برای صعود لیورپول...
5-نکته-کلیدی-بازی-مقابل-ناپولی
۵ نکته کلیدی بازی مقابل ناپولی
در شب نه چندان خوب مثلث تهاجمی...
کنفرانس-خبری-یورگن-کلوپ-پیش-از-بازی-با-ناپولی
کنفرانس خبری یورگن کلوپ پیش از بازی با ناپولی
یورگن کلوپ با حاضر شدن در کنفرانس...