پیش بازی لیورپول_تاتنهام
پیش-بازی-لیورپول_تاتنهام

لیورپول - تاتنهام

هفته دهم لیگ جزیره

ورزشگاه آنفیلد

با قضاوت آنتونی تیلور

یکشنبه 5 آبان ساعت 20:00

لیورپول و تاتنهام در دهمین هفته از رقابت های لیگ برتر انگلستان مقابل هم قرار می گیرند.

لیورپول

لیورپول پس از تساوی ناامیدکننده در اولدترافورد، با یک پیروزی آسان در بلژیک با نتیجه 4-1، پیروزی های خود را از سرگرفت. گل های چمبرلین(2بار)، سادیو مانه و مو صلاح به قرمزهای آنفیلد کمک کرد تا دومین پیروزی متوالی خود را در لیگ قهرمانان به دست آورند و با روحیه ای مضاعف به مصاف شاگردان پوچتینو بروند.

با توجه به تساوی 1-1 قرمزها در مقابل رقیب سنتی، آنها از 9 بازی، 8 پیروزی و 1 تساوی به دست آورده اند و با 25 امتیاز و اختلاف 6 امتیازی نسبت به شاگردان گواردیولا در صدر جدول انگلستان قرار دارند.

کلاین و شکیری تنها مصدومان قطعی لیورپول در دیدار فردا هستند. کلاین که در رقابت های پیش فصل رباط صلیبی پاره کرد، تا اوایل سال 2020 قادر به بازگشت به مستطیل سبز نیست. مرد سوئیسی هم که با مصدومیتی از ناحیه ساق مواجه شده است، تا چند هفته از ترکیب قرمزها دور است و انتظار می رود که اوایل نوامبر به تمرینات باز گردد. 

جوئل ماتیپ و ترنت الکساندر آرنولد هم چهارشنبه در مرسی ساید ماندند و در شب پیروزی 4-1 مقابل خنک، تیم را همراهی نکردند. گویا آرنولد، ویروسی گرفته بود و به همین دلیل مقابل خنک به میدان نرفت. از ماتیپ هم به دلیل مصدومیتی که از ناحیه زانو داشت، استفاده نشد. با این حساب، حضور این دو عنصر اصلی خط دفاعی تیم کلوپ در دیدار یکشنبه شب، دور از انتظار نیست.

احتمالا کلوپ، از آرنولد و ماتیپ مقابل اسپرز استفاده کند. اگرچه رابرتسون در دقیقه 63 بازی مقابل خنک تعویض شد، اما طبق صحبت های کلوپ، مشکلی برای حضور در دیدار فردا ندارد. در خط میانی، چمبرلین با وجود به ثمر رساندن دو گل تماشایی در دیدار مقابل خنک لیاقت حضور دوباره در ترکیب ابتدایی لیورپول را دارد، اما احتمالا کلوپ بار دیگر از فابینیو، واینالدوم و هندرسون استفاده کند. به نظر نمی رسد خط حمله تیم کلوپ دست خوش تغییری شود و مثلث آتش لیورپول، بار دیگر در کنار یکدیگر قرار خواهند گرفت.

لیورپول در 5 بازی اخیر خود در تمامی رقابت ها، 4 برد و 1 تساوی به دست آورده است و در رتبه اول جدول رده بندی لیگ جزیره قرار دارد. 

تاتنهام

پیروزی 5-0 تاتنهام در مقابل ستاره سرخ، در چارچوب رقابت های لیگ قهرمانان اروپا، تنها دومین پیروزی این تیم در هشت مسابقه اخیر این تیم در تمامی رقابت هاست. شاگردان پوچتینو اصلا اوضاع خوبی در جدول ندارند و در حالی که از نه بازی، 3 برد، 3 تساوی و 3 شکست به دست آورده اند، هفتمین تیم جدول رده بندی نام گرفته اند.

در هفته ای که گذشت، به نظر می رسید که هری کین و سون هیونگ مین روزهای درخشان خود را سپری می کنند اما نباید این موضوع را نادیده گرفت که شاگردان پوچتینو در مقابل تیمی به مراتب ضعیف تر از خودشان، یعنی ستاره سرخ بلگراد، به برتری رسیدند. آنها در هفته نهم، در مقابل واتفوردی که در رده آخر جدول قرار دارد به تساوی 1-1 رضایت دادند تا چهارمین تساوی زنبورهای سرخ در مقابل تاتنهام به دست بیاید.

حدس زدن ترکیب ابتدایی اسپرز در مقابل لیورپول بسیار دشوار است؛ اما هر بازیکنی که از ابتدا به میدان برود، می داند که پیروزی در مقابل قرمزهای بندر لیورپول چقدر حیاتی است و کسب سه امتیاز در مقابل رقیب، حکم یک پیروزی شش امتیازی برای شاگردان پوچتینو را دارد.

هر آنچه که در پشت صحنه باشگاه تاتنهام رخ داده، روی عملکرد اریکسن نیز تاثیر گذار بوده. مرد دانمارکی در بازی اخیر تیمش مقابل ستاره سرخ با وجود آنکه روی نیمکت حضور داشت، اما 1 دقیقه هم بازی نکرد تا حضور او مقابل لیورپول در هاله ای از ابهام قرار بگیرد و مشخص نباشد که چه کسی در کنار هری کین و سون هیونگ مین، قرار خواهد گرفت.

پس از مصدومیت شدید هوگو لوریس، پائولو گازانیکا سنگربان نخست تیمش شده و باید در مقابل لیورپول، نیز درون چارچوب تیمش قرار بگیرد. گر چه او تنها در دو بازی برای تیمش به طور کامل بازی کرده اما با این حال عملکرد خوبی از خود به جای گذاشته است. حال باید دید، گلر آرژانتینی در مقابل لیورپول چه می کند! آلدرویرلد و فرتونگن زوج تدافعی تاتنهام هستند، سرژ اوریر و دنی رز مدافعان چپ و راست تیم پوچتینو را تشکیل می دهند و موسی سیسوکو، هری وینکز و تانگی ان دونبله در خط میانی اسپرز بازی خواهند کرد.

تاتنهام در 5 بازی اخیر خود در تمامی رقابت ها، 2 برد، 2 باخت و 1 تساوی به دست آورده است و در رتبه هفتم جدول رده بندی لیگ جزیره قرار دارد. 

آخرین تقابل

در فصل گذشته، لیورپول در هر دو بازی رفت و برگشت در لیگ، تاتنهام را مغلوب و به اصطلاح این تیم را دبل کرد. قرمزها بازی رفت را در ومبلی با گل های واینالدوم و فیرمینو 2-1 پیروز شدند. آنها در هفته سی و دوم و در آنفیلد هم با همان نتیجه بازی رفت به پیروزی رسیدند. در بازی برگشت روبرتو فیرمینو و توبی آلدرویرلد(گل به خودی) گلزنان لیورپول لقب گرفتند.

آخرین تقابل دو تیم هم به فینال لیگ قهرمانان بازمی گردد. جایی که قرمزها در مادرید با دو گل محمد صلاح از روی پنالتی و گل دقایق پایانی دیووک اوریگی به برتری 2-0 دست یافتند و با غلبه بر شاگردان پوچتینو، ششمین قهرمانی خود را در اروپا جشن گرفتند.

ترکیب احتمالی لیورپول

آلیسون بکر - ترنت الکساندر آرنولد - ویرجیل فن دایک - جوئل ماتیپ - اندی رابرتسون - فابینیو - جوردن هندرسون - جینی واینالدوم - محمد صلاح - روبرتو فیرمینو - سادیو مانه

ترکیب احتمالی تاتنهام

پائولو گازانیکا - سرژ اوریر - توبی آلدرویرلد - یان فرتونگن - دنی رز - موسی سیسوکو - هری وینکز - تانگی ان دونبله - اریک لاملا - هری کین - سون هیونگ مین

پیش بینی نتیجه

لیورپول 2-0 تاتنهام

5-نکته-بازی-برگشت-مقابل-نوریج
۵ نکته بازی برگشت مقابل نوریج
بازگشت مانه از مصدومیت با گلزنی،...
5-نکته-کلیدی-بازی-برگشت-مقابل-وستهام-20-2019
۵ نکته کلیدی بازی برگشت مقابل وستهام ۲۰ ۲۰۱۹
لیورپول با شکست تمام تیمهای لیگ،...
5-نکته-کلیدی-بازی-برگشت-مقابل-ولورهمپتون
۵ نکته کلیدی بازی برگشت مقابل ولورهمپتون
غول کُش، هم مقابل صدرنشین حرفی...
5-نکته-کلیدی-بازی-مقابل-منچستریونایتد
۵ نکته کلیدی بازی مقابل منچستریونایتد
نزدیک و نزدیک تر به قهرمانی در...