پیش بازی لیورپول_آرسنال:جام حذفی
پیش-بازی-لیورپول_آرسنال:جام-حذفی

لیورپول - آرسنال

مرحله یک هشتم نهایی لیگ کاپ

ورزشگاه آنفیلد

با قضاوت آندره مارینر

چهارشنبه 8 آبان 1398 ساعت 23:00

چهارشنبه شب، آنفیلد میزبان دور یک هشتم نهایی کارابوئا کاپ و تقابل لیورپول و آرسنال خواهد بود.

قرمزها 8 بار در لیگ کاپ قهرمان شده اند؛ اما با این وجود شاگردان کلوپ در دو فصل گذشته در همان نخستین مسابقه خود، بازنده از میدان خارج شدند تا در کسب نهمین لیگ کاپ باشگاه، ناموفق بمانند.

البته کلوپ در نخستین فصل حضورش روی نیمکت قرمزها تا یک قدمی کسب این جام پیش رفت اما شکست در ضربات پنالتی مقابل منچسترسیتی، به لیورپول اجازه لمس جام را نداد. در فصل 17-2016 نیز شاگردان کلوپ تا نیمه نهایی بالا آمدند، اما این بار شکست 2-0 مقابل ساوتهمپتون آنها را از گردونه رقابت ها خارج کرد. 

لیورپول

بسیاری از تیم های قدر و قدرتمند لیگ جزیره، در لیگ کاپ با ترکیبی متفاوت تر به میدان می روند و معمولا به نفرات اصلی خود استراحت می دهند. پس با این حساب ترکیب ابتدایی لیورپول مقابل آرسنال شباهت کمتری به ترکیب این تیم در بازی های اخیرش خواهد داشت. با توجه به پیروزی 2-0 لیورپول جوان مقابل ام کی دونز، اگر شاهد چند بازیکن جوان و کم تجربه تیم مثل سپ ون دنبرگ، کی جانا هوئور، هاروی الیوت و ... در ترکیب ابتدایی بودیم، نباید خیلی تعجب کنیم.

در دیدار مقابل ام کی دونز و در شبی که لیورپول با گلهای جیمز میلنر و کی جانا هوئور پیروز میدان شد، پنج بازیکن لیورپول، نخستین بازی خود را با پیراهن قرمزها انجام دادند. پس حضور چند تن از این بازیکنان در مقابل آرسنال خیلی تعجب برانگیز نیست. در هر صورت آرسنال تیم دست و پا بسته ای نخواهد بود. پس با این حساب بعید نیست لیورپول، با ترکیب اصلی خود به میدان برود. به هر حال همه چیز به تصمیمات و طرز فکر یورگن کلوپ برمی گردد.

کلاین، شکیری و ماتیپ مصدومان قطعی لیورپول هستند. حضور صلاح هم در این دیدار قطعی نیست؛ او که در دیدار مقابل تاتنهام با مصدومیتی جزئی رو به رو شد اگرچه با تیم تمرین کرد، اما انتظار می رود که کلوپ ریسک نکند و در شرایطی که قرمزها 2 هفته بعد، در دیداری نفسگیر مقابل منچسترسیتی قرار می گیرند، از صلاح بازی نگیرد. برخی از خبرگزاری ها، اعلام کرده اند که فن دایک، با گرفتگی عضله مواجه شده است و در دیدار با آرسنال به میدان نخواهد رفت. اما طبق خبراتی که از داخل باشگاه به گوش می رسد، او مشکلی برای حضور در ترکیب قرمزها ندارد.

طبق اعتقادات کلوپ، مبنی بر استفاده از گلر ذخیره خود در رقابت های جام حذفی، انتظار می رود آدریان سنگربان قرمزها باشد. آرنولد، فن دایک و رابرتسون خط دفاعی لیورپول را تشکیل می دهند؛ اگرچه لورن زوج دفاعی فن دایک در دیدار مقابل تاتنهام بود، اما احتمالا جو گومز در کنار فن دایک قرار خواهد گرفت. با توجه به عملکرد خوب خط هافبک تیم در بازی مقابل خنک، به احتمال بسیار زیاد، شاهد حضور همان خط میانی، یعنی فابینیو، چمبرلین و کیتا در دیدار فردا شب خواهیم بود. همان طور که در بالا هم گفته شد، محمد صلاح با مصدومیتی جزئی دست و پنجه نرم می کند و کلوپ از اوریگی، فیرمینو و مانه استفاده خواهد کرد.

لیورپول در 5 بازی اخیر خود در تمامی رقابت ها، 4 برد و 1 تساوی به دست آورده است.

آرسنال

توپچی ها تنها در 2 بازی از 14 بازی اخیر خود، بازنده از زمین مسابقه خارج شده اند. یکی از همان شکست ها، به هفته سوم همین فصل بازمی گردد. جایی که آنها 3-1 مقابل شاگردان کلوپ به زانو درآمدند تا اولین شکست فصل خود را تجربه کنند.

در دور قبلی رقابت های لیگ کاپ، آرسنال در شبی که از بازیکنان جوان خود استفاده کرد 5-0 ناتینگهام فارست را از پیش رو برداشت. گابریل مارتینلی 18 ساله دوبار، راب هولدینگ، جو ویلک و ریس نلسون گلزنان توپچی ها لقب گرفتند.

یکشنبه گذشته، در دیداری که هواداران باشگاه لندنی، کاپیتان تیم خود، یعنی گرانیت ژاکا، را هو کردند آرسنال در خانه تن به تساوی 2-2 مقابل کریستال پالاس داد تا در پایان هفته دهم، با 16 امتیاز در رتبه پنجم قرار بگیرد. پس میزان عصبانیت توپچی ها در هنگام ورود به لیورپول جالب خواهد بود.

ریس نلسون، یکی از گلزنان آرسنال در مقابل ناتینگهام فارست، تنها مصدوم قطعی آرسنال است.

همانند لیورپول، انتظار می رود آرسنال با ترکیبی از بازیکنان جوان و باتجربه خود به میدان مسابقه قدم بگذارد.

آرسنال در 5 بازی اخیر خود در تمامی رقابت ها، 3 برد و 1 تساوی و 1 باخت به دست آورده است.

آخرین تقابل

در 9 دیدار اخیر لیورپول و آرسنال، باشگاه لندنی هرگز پیروز نبوده و 4 تساوی و 5 شکست را تجربه کرده است. همچنین آخرین پیروزی آنها در آنفیلد به سال 2012 باز می گردد؛ جایی که گل های لوکاس پودولسکی و سانتی کازورلا، به توپچی ها کمک کرد تا 2-0 شاگردان برندن راجرز را از پیش رو بردارند.

آخرین تقابل دو تیم هم به هفته سوم همین فصل باز می گردد. قرمزها در آنفیلد با گل های جوئل ماتیپ و محمدصلاح (2بار) و تک گل لوکاس توریرا برای آرسنال، 3-1 پیروز شدند. 

لیورپول در فصل گذشته هم در آنفیلد 5-1 پیروز شده بود.

ترکیب احتمالی لیورپول

آدریان - ترنت الکساندر آرنولد - جو گومز - ویرجیل فن دایک - اندرو رابرتسون - فابینیو - نبی کیتا - اوکسلید چمبرلین - دیووک اوریگی - روبرتو فیرمینو - سادیو مانه

ترکیب احتمالی آرسنال

امیلیانو مارتینز - هکتور بلرین - راب هولدینگ - داوید لوئیز - کولاشیناچ - لوکاس توریرا - متئو گئوندوزی - نیکولاس پپه - جو ویلوک - پیر امریک اوبامیانگ - الکساندر لاکازت 

پیش بینی نتیجه

لیورپول 3-1 آرسنال

5-نکته-کلیدی-بازی-مقابل-اورتون
۵ نکته کلیدی بازی مقابل اورتون
تیم دوم لیورپول با برتری مقابل...
هرآنچه-در-سوپرکاپ-اروپا-گذشت
هرآنچه در سوپرکاپ اروپا گذشت
با وجود مشکلات زیاد در دفاع و...
نیم-نگاهی-به-سوپرجام-اروپا
نیم نگاهی به سوپرجام اروپا
لیورپول و چلسی در سوپرجام اروپا...
بررسی-سوپر-کاپ-انگلیس-،-نقص-ها-و-نقات-قوت-لیورپول
بررسی سوپر کاپ انگلیس ، نقص ها و نقات قوت لیورپول
قهرمان اروپا پیش فصل خوبی را...