پیش بازی شفیلد یونایتد_لیورپول
پیش-بازی-شفیلد-یونایتد_لیورپول

شفیلد یونایتد - لیورپول
هفته هفتم لیگ جزیره
ورزشگاه برامال لین
با قضاوت آنتونی تیلور
شنبه 6 مهر ساعت 15:00

در شنبه پیش رو، لیورپول برای کسب هفتمین پیروزی پیاپی خود و ادامه صدرنشینی در لیگ، با شفیلد یونایتد دیدار خواهد کرد.

شفیلد یونایتد

طبق صحبت های اخیر کریس وایلدر، سرمربی شفید یونایتد، هم تیمش خوب بازی می کند و هم او از نحوه عملکرد تیمش راضی است. تیم دهم جدولی، در شش بازی خود در این فصل، دو برد، دو تساوی و دو باخت کسب کرده است. اوج درخشش آنها در دیدار مقابل چلسی(استمفورد بریج) و اورتون(در گودیسون پارک) رقم خورد. آنها در هفته چهارم مهمان شاگردان لمپارد بودند و با یک بازی حساب شده و دقیق یک امتیاز از استمفورد بریج ربودند. دو هفته بعد و در هفته ششم هم مهمان شفیلد اورتون بودند و توانستند هم شهری لیورپول را 2-0 شکست دهند. پس شفیلد آنقدر ها هم دست و پا بسته نیست. اما اتفاقی که موجب شده شاگردان وایلدر در رتبه دهم قرار داشته باشند، عملکرد آنها مقابل تیم ها نسبتا متوسط و ضعیف است. مساوی مقابل بورنموث، پیروزی مقابل کریستال پالاس، شکست مقابل لسترسیتی در خانه خود و شکست مقابل ساوتهمپتون بازهم در خانه خود نتیجه چهار دیدار دیگر شفیلد است.

بهترین بازیکن شفیلد، بیلی شارپ در بازی فردا محروم است. او که نخستین گل شفیلد را در این فصل به ثمر رساند بعد از اخراج مستقیم در بازی مقابل ساوتهمپتون، مقابل اورتون، لیورپول و واتفورد محروم است. با این حال تیم وایلدر نشان داده که به یک بازیکن متکی نیست و هر بازیکن آنها خطرناک هستند. شفیلد بدون مصدوم پا به میدان می گذارد.

بلید ها، معمولا با ترکیب 2-5-3 به میدان مسابقه پا می گذارند و در بعضی موارد با آرایش 1-1-5-3 یا 1-6-3 ظاهر می شوند. پس هافبک های لیورپول کار سختی در پیش دارند چرا که شفیلد در میانه میدان پر تراکم ظاهر می شود.

در چند بازی گذشته کریس وایلدر ترکیب خود را ثابت نگه داشته و کمتر دست به تغییر زده است. اگرچه نبود بیلی شارپ، خط حمله این تیم را تضعیف می کند اما حضور مک برنی و رابینسون نیز خطرناک است. 

به دلیل خطرناک بودن خط حمله لیورپول، احتمالا سه دفاع شفیلد در اکثر مواقع به پنج دفاع تبدیل می شود و هافبک های کناری این تیم، در دفاع به تیم خود کمک خواهند کرد.

لیورپول

همانند ابتدای فصل گذشته، تنها مشکل لیورپول در لیگ قهرمانان اروپا بوده. آنها در شنبه گذشته با یک نمایش خوب و با برنامه، 2-1 شاگردان لمپارد را شکست دادند تا به رکورد 100% پیروزی خود ادامه دهند و 5 امتیاز اختلاف خود را با تیم گواردیولا حفظ کنند. در وسط هفته نیز تیم دوم لیورپول 2-0 ام کی دونز را شکست داد و راهی مرحله بعدی لیگ کاپ شد. حال در هفتمین هفته از رقابت های لیگ باید به مصاف شفیلد یونایتد بروند. لیورپول برای کسب پانزدهمین پیروزی پیاپی خود به میدان خواهد رفت. یورگن کلوپ می داند که اگر در این دیدار ها امتیاز از دست بدهد، همانند فصل گذشته، حسرتش را خواهد خورد. پس با تمام قوا به میدان خواهد رفت.

همانند هفته های گذشته، آلیسون، کلاین و اوریگی مصدومان لیورپول هستند. شکیری هم تازه به مصدومان تیم اضافه شده. اگرچه سادیو مانه هم یکی از مصدومان تیم بود اما امروز با تیم تمرین کرد و احتمالا فردا فیکس خواهد بود.

آلیسون یکشنبه بازخواهد گشت، پس بار دیگر آدریان در دیدار فردا به میدان خواهد رفت. مرد اسپانیایی در دیدار های گذشته بارها و بارها خود را ثابت کرده تا برعکس سال های گذشته، ترسی از درون دروازه تیم نداشته باشیم. خط دفاع تیم همان همیشگی است و احتمالا، فابینیو، واینالدوم و هندرسون خط میانی تیم را تشکیل دهند. مانه، صلاح و فیرمینو، مثلث آتش لیورپول نیز از ابتدا به میدان خواهند رفت. پس لیورپول با تمام قوا و انرژی کامل، به مصاف شفیلد یونایتد خواهد رفت.  

آخرین تقابل

لیورپول و شفیلد حدود 12 سال است که در مقابل یکدیگر قرار نگرفته اند و آخرین تقابل دو تیم به سال 2007 باز می گردد. در فصل 7-2006 دو تیم دو بار در لیگ به مصاف یکدیگر رفتند که حاصل آن، یک برد و یک مساوی برای لیورپول بود. در دیدار رفت و در زمین شفیلد دو تیم به تساوی 1-1 رسیدند. در دیدار برگشت و در آنفیلد، این شاگردان بنیتز بودند که پر قدرت ظاهر شدند و 4-0 پیروز میدان شدند. رابی فاولر دو بار، سامی هیپیا و استیون جرارد گلزنان لیورپول در آخرین تقابل دو تیم بودند. در پایان آن فصل شفیلد هجدهم شد و به دسته پایین تر سقوط کرد تا 12 سال بعد و با بازگشت دوباره به لیگ، بار دیگر به مصاف لیورپول برود.

ترکیب احتمالی شفیلد یونایتد

دین هندرسون - کریس باشام - جان ایگان - جک اوکانل - جورج بولداک - جان لاندسترام - اولیور نوروود - اندا استیونز - لوک فریمن - اولیور مک برنی - کالوم رابینسون

ترکیب احتمالی لیورپول

آدریان - ترنت الکساندر آرنولد - جوئل ماتیپ - ویرجیل فن دایک - اندی رابرتسون - فابینیو - جوردن هندرسون - جورجینیو واینالدوم - محمد صلاح - روبرتو فیرمینو - سادیو مانه 

نتیجه احتمالی

شفیلد یونایتد 2-0 لیورپول 

شاگردان کلوپ برای پیروزی راه سختی در پیش ندارند. اگرچه تمام بازی های لیگ جزیره سخت هستند و اگر یک لحظه اشتباه کنید، تاوان سنگینی را باید بپردازید. با این حال تیم یورگن کلوپ نشان داده است که از سد هر رقیبی خواهد گذشت و هیچ غیرممکنی برای آنها وجود ندارد.

5-نکته-بازی-برگشت-مقابل-نوریج
۵ نکته بازی برگشت مقابل نوریج
بازگشت مانه از مصدومیت با گلزنی،...
5-نکته-کلیدی-بازی-برگشت-مقابل-وستهام-20-2019
۵ نکته کلیدی بازی برگشت مقابل وستهام ۲۰ ۲۰۱۹
لیورپول با شکست تمام تیمهای لیگ،...
5-نکته-کلیدی-بازی-برگشت-مقابل-ولورهمپتون
۵ نکته کلیدی بازی برگشت مقابل ولورهمپتون
غول کُش، هم مقابل صدرنشین حرفی...
5-نکته-کلیدی-بازی-مقابل-منچستریونایتد
۵ نکته کلیدی بازی مقابل منچستریونایتد
نزدیک و نزدیک تر به قهرمانی در...