و در نهایت، نامزد های The bestمشخص شدند!
و-در-نهایت،-نامزد-های-The-bestمشخص-شدند!

امروز، دوم سپتامبر 2019 بالاخره سه نامزد اصلی جایزه The best یا همان بهترین بازیکن مشخص شدند. همانطور که از پیش انتظار میرفت نامزدها لیونل مسی، کریستیانو رونالدو و ویرجیل فن‌دایک مدافع فوق‌العاده و شگفت انگیز تیم بودند.

قضیه از چه قرار است؟

شاید می‌شود گفت که انتخاب این سه نفر به عنوان نامزد کار سختی نبود اما انتخاب یک نفر از بین آن‌ها قطعا کار سختی خواهد بود! سه بازیکن با عملکردی بی‌نظیر در فصل و اسم‌هایی شناخته شده. لیونل مسی و کریستیانو رونالدو بازیکنانی بودند که در سال‌های اخیر بیشترین شانس برای این جایزه را داشتند. اما امسال مانند پارسال، از این خبرها نیست!

عملکرد بازیکنان، تحلیل و افتخارات

معیارهای مد نظر برای برنده شدن این جایزه در این سال‌ها تقریبا مشخص شده است و جام‌های اروپایی به خصوص چمپیونزلیگ اهمیت بسیار زیادی برای فرانس فوتبال دارند اما باز هم نمی‌شود عملکرد هر بازیکن را نادیده گرفت. عملکرد هر بازیکن در سال 19-2018 از این قرار است:

۱-کریستیانو رونالدو:

بازیکن پرتغالی مشهور در جهان، کریستیانو رونالدو نیازی به معرفی ندارد! انتقال امسال او به یوونتوس چالش‌های زیادی پیش روی او گذاشت که از پس بعضی از آن‌ها بر آمد. رونالدو امسال با یوونتوس قهرمان سری‌آ و سوپر کاپ ایتالیا شد و با پرتغال، توانست به قهرمانی جام ملت‌های اروپا برسد. از افتخارات فردی او می‌توان به بهترین بازیکن سری‌آ و حضور در لیست بهترین مهاجمان چمپیونزلیگ اشاره کرد که البته او نتوانست لیونل مسی را شکت دهد!

۲-لیونل مسی

دیگر بازیکن این لیست کاپیتان بارسلونا است. مسی فصل خوبی را از لحاظ فردی سپری کرد. اما عدم کسب جام تیمی را می‌توان ضعف او دانست.. او با بارسا قهرمان لالیگا شد اما در چمپیونزلیگ با شکستی تلخ مقابل لیورپول همراه شد، در فینال کوپای اسپانیا باخت و در کوپا آمریکا نیز با آرژانتین به جایی نرسید. اما از لحاظ فردی، او علاوه بر بهترین بازیکن لالیگا، بهترین مهاجم چمپیونزلیگ و برنده‌ی کفش طلای لالیگا و اروپا است و همچنین یکی از گل های او نامزد جایزه پوشکاش می‌باشد. قطعا رقیب ساده‌ای برای ویرجیل نخواهد بود!

۳-ویرجیل فن‌دایک

دفاع شگفت انگیز تیم، بیگ ویرجیل حالا به صورت رسمی در لیست بهترین بازیکن سال اروپا است. در بین حضور همیشگی مهاجمان و هافبک‌ها در این لیست، حضور یک مدافع چیز عجیبی است! اما ویرجیل همه جوره عالی بود اگر بخواهیم از لحاظ بازی تیمی و افتخارت حساب کنیم، او رهبری تمام و کمال برای تیم است که توانست امسال به قهرمانی چمپیونزلیگ و سوپرکاپ اروپا برسد، و با نمایش بسیار عالی و بدشانسی رتبه دوم را در لیگ برتر کسب کند. همچنین از لحاظ ملی او با هلند به فینال جام ملت‌های اروپا رسید و اما از لحاظ فردی! ویرجیل بهترین بازیکن سال لیگ جزیره شد و همچنین بهترین مدافع چمپیونزلیگ! او در کل بازی‌هایی که در فصل پیش برای لیورپول کرد حتی یک دریبل هم نخورد! همچنین او توانست جایزه بهترین بازیکن اروپا را هم کسب کند و با توجه به این قضیه می‌توان گفت که او دیگر نگرانی زیادی برای رقابت با کریستیانو رونالدو ندارد!

در نهایت؛

تقریبا همه‌ی سال ها برندگان این جایزه از مهاجمان بودند و امسال نیز دو مهاجم در لیست حضور دارند. اما باز هم نمی‌شود عملکرد فن‌دایک را دست کم گرفت! او سال فوق‌العاده ای داشته و حالا فاصله‌ی زیادی تا  بهترین بازیکن سال شدن ندارد!

4-بازیکن-جوان-آماده-درخشش-لیورپول-در-سال-2020
۴ بازیکن جوان آماده درخشش لیورپول در سال ۲۰۲۰
آکادمی لیورپول در سال 2020 تلاش...
3-هدف-اصلی-لیورپول-در-سال-2020
۳ هدف اصلی لیورپول در سال ۲۰۲۰
با شروع سال 2020 نگاهی به اهداف...
3-بازیکن-تاثیرگذار-لیورپول-در-سال-2020
۳ بازیکن تاثیرگذار لیورپول در سال ۲۰۲۰
با نزدیکی به پایان سال 2019 نگاهی...
تاکومی-مینامینو:-نخستین-خرید-قرمزها-در-ژانویه
تاکومی مینامینو: نخستین خرید قرمزها در ژانویه
به بهانه پیوستن تاکومی مینامینو...