نامزدهای بازیکن سال اروپا معرفی شدند!
نامزدهای-بازیکن-سال-اروپا-معرفی-شدند!

رسمی: نامزدهای برترین بازیکن سال اروپا توسط یوفا معرفی شدند.

بالاخره، پس از انتظارهای بسیار زیاد برای انتخاب بهترین بازیکن سال اروپا، یوفا لیست ۳ نامزد نهایی را اعلام کرد که این لیست تشکیل شده از:

۱- ویرجیل فن‌دایک

همان طور که انتظار می‌رفت، ویرجیل کار سختی برای حضور در لیست سه نفر برتر، یا همان Top 3 نداشت. او توانست عنوان بهترین بازیکن سال لیگ برتر را به خود اختصاص دهد، نامزد بهترین مدافع در چمپیونزلیگ شود، کل فصل را بدون دریبل خورده بگذراند و به فینال جام ملت‌های اروپا برود. و در نهایت، مهم ترین چیز. قهرمانی در مهم ترین جام یعنی چمپیونزلیگ. او توانست دیشب سوپرکاپ ار.پا را نیز به افتخارات خود اضافه کند. اگر بازیکنی در پست دیگر این افتخارات را کسب می‌کرد، میشد گفت که چیز چندان عجیبی نبود ولی ویرجیل یک مدافع است! او به عنوان مدافع توانست بهترین بازیکن لیگ شود و تاثیر بسیار مهمی در قهرمانی لیورپول در چمپیونزلیگ داشت. پس از چندین سال نام یک مدافع در لیست برترین بازیکن سال اروپا حضور دارد!

۲- لیونل مسی

 دیگر کاندیدای احتمالی، لیونل مسی است. او مانند اکثر سال‌های بازی خود، فصل خوبی داشت. حذف از لیورپول در چمپیونزلیگ و از برزیل در کوپا آمریکا، از دلایل قطعی نشدن انتخاب او به عنوان بهترین بازیکن سال است. اگر لیورپول نمی‌توانست آن کامبک فوق‌العاده را مقابل بارسلونا در آنفیلد بزند، می‌شود گفت مسی بهترین بازیکن سال اروپا می‌شد. دلیل این اتفاق این بود که او مهم ترین جام از نظر یوفا را کسب می‌کرد و فن‌دایک، نه! افتخارات مسی در سال ۲۰۱۹ از این قرار بود: نامزد بهترین مهاجم چمپیونزلیگ، بهترین بازیکن لالیگای اسپانیا، برنده‌ی کفش طلای اروپا و قهرمانی لالیگا با بارسلونا.

۳- کریستیانو رونالدو

می‌شود گفت که از قبل مشخص بود رقابت اصلی برای بردن چپیونزلیگ بین مسی و فن‌دایک است. ولی انتخاب رونالدو در این لیست، اتفاق عجیبی بود! می‌شود گفت کمتر کسی فکر می‌کرد که نفر سوم رونالدو باشد. افتخارات او کم نبود ولی در مقایسه با بازیکنان دیگر، کمی سبکی می‌کرد. او توانسته بود بهترین بازیکن سال سری‌آ شود و نامزد برترین مهاجم چمپیونزلیگ شود(!) و سری‌آ را با یوونتوس فتح کند اما از طرفی دیگر او با پرتغال با شکست هلند و فن‌دایک در فینال قهرمان جام ملت‌های اروپا شده بود.

نفرات چهارم تا دهم عبارت بودند از:


4_ آلیسون بکر ۵۷ امتیاز
5_ سادیو مانه ۵۱ امتیاز
6_محمد صلاح ۴۹ امتیاز
7_ ادن هازارد ۳۸ امتیاز
8_ فرانکی دی‌یانگ ۲۷ امتیاز
9_ ماتیاس دلیخت ۲۷ امتیاز
10_ رحیم استرلینگ ۱۲ امتیاز

حضور چهار نفر از لیورپول در ۱۰ بازیکن سال، از نکات قابل توجه این لیست بود.

در نهایت؛

تا قبل از اعلام لیست، می‌شد گفت که رقابت اصلی بین مسی و فن‌دایک است. اما الان و پس از حضور رونالدو سوالی اصلی ایجاد می‌شود:

آیا امسال، جام ملت‌ها دارای ارزش زیادی برای یوفا است!؟

حالا دیگر نمی‌شود فقط فن‌دایک و مسی را نامزد اصلی خواند چراکه رقیب سرسختی به آن ها اضافه شده است!

4-بازیکن-جوان-آماده-درخشش-لیورپول-در-سال-2020
۴ بازیکن جوان آماده درخشش لیورپول در سال ۲۰۲۰
آکادمی لیورپول در سال 2020 تلاش...
3-هدف-اصلی-لیورپول-در-سال-2020
۳ هدف اصلی لیورپول در سال ۲۰۲۰
با شروع سال 2020 نگاهی به اهداف...
3-بازیکن-تاثیرگذار-لیورپول-در-سال-2020
۳ بازیکن تاثیرگذار لیورپول در سال ۲۰۲۰
با نزدیکی به پایان سال 2019 نگاهی...
تاکومی-مینامینو:-نخستین-خرید-قرمزها-در-ژانویه
تاکومی مینامینو: نخستین خرید قرمزها در ژانویه
به بهانه پیوستن تاکومی مینامینو...