لیورپول چه درس‌هایی از اشتباهات سال قبل گرفته است؟
لیورپول-چه-درس‌هایی-از-اشتباهات-سال-قبل-گرفته-است؟

شاید بعد از بازی ماه پیش مقابل منچسترسیتی این شیرین‌ترین نتیجه برای هوادران بود. آن هم در دربی معروف «مرسی ساید». بعد از مسابقه با منچسترسیتی تقریبا بیشتر بردهای لیورپول به سختی و با استرس و دلهره برای هواداران همراه بوده است.

لیورپول با کسب یک رکورد جدید در فوتبال جزیره توانسته از 45 امتیاز قابل کسب 43 امتیاز بدست آورد و به راحتی در صدر جدول قرار گیرد. همچنین یورگن کلوپ توانست 100امین پیروزی خود در 159 بازی به عنوان سرمربی این تیم کسب کند و بعد از ژوزه مورینیو در رتبه دوم قرار گیرد.

علی‌رغم اینکه لیورپول تنها با اختلاف یک امنتیاز نتوانست لیگ را در سال گذشته ببرد، اما امسال توانسته نقاط ضعف خود را از بین ببرد و با 11 امتیاز اختلاف با منچسترسیتی به راحتی در صدر جدول جا خوش کند.

شاید خیلی عجیب باشد ولی از آخرین باری که لیورپول توانسته لیگ را ببرد نزدیک به 30 سال می‌گذرد. تیم «آقای معمولی» امسال نشان داده که اشتباهات سال گذشته را انجام نخواهد داد. لیورپول پارسال در یک دوره نزدیک به هفت امتیاز از منچسترسیتی جلو بود، ولی در چند بازی مهم امتیازات زیادی را از دست داد.

دربی دیشب یک رکورد دیگر را برای کلوپ و شاگردانش به ارمغان آورد. بازی شب گذشته سی و دومین بازی پشت سرهمی بود که لیورپول در لیگ نباخته است. این پیروزی یک رکورد جدید برای قرمزهای مرسی ساید است. خیلی‌ها تیم امسال را با آرسنال شکست ناپذیر سال‌های 04-2003 مقایسه می‌کنند که 49 بازی پشت سرهم در لیگ به هیچ تیمی نباخت.

یکی از ویژگی‌های مهم لیورپول امسال این هست که توانسته در برابر تمام تیم‌هایی که در جدول به آن‌ها نزدیک هست به پیروزی برسد. در حالیکه پارسال حتی نتوانست در برابر اورتون در دو بازی لیگ شش امتیاز را بدست آورد.

هنوز خاطره تلخ از دست دادن قهرمانی در روزهای پایانی لیگ در سال 2014 از ذهن هواداران لیورپول پاک نشده است. در 30 سال گذشته لیورپول بارها تا یک قدمی قهرمانی لیگ پیش رفته ولی به هر دلیلی نتوانسته جام قهرمانی را به آنفیلد ببرد. اما گویا امسال همه چیز فرق دارد. از حس و حال هواداران گرفته تا انگیزه و باور بازیکنان و کادر فنی. تا اینجای کار هیچ تیمی توان مقاومت در برابر تیم کلوپ را نداشته و شاید واقعا امسال ما جام قهرمانی را در آخرین بازی لیگ در دستان کاپیتان هندرسون ببینیم.

امیر ناطق‌پور

لیورپول-برد-تا-اختلاف-خود-را-با-سیتی-دورقمی-کند
لیورپول برد تا اختلاف خود را با سیتی دورقمی کند
اختلاف ۱۱ امتیازی لیورپول با...
گام-آخری-که-برداشته-نشد!
گام آخری که برداشته نشد!
در این مطلب ویژه، نگاهی به فصولی...
چهار-صحنه‌-فراموش‌-نشدنی-:-اشعار-رقصنده
چهار صحنه‌ فراموش‌ نشدنی : اشعار رقصنده
لازم نیست طرفدار لیورپول باشید...
10بازیکن-آکادمی-که-آینده-درخشانی-دارند:بخش-دوم
۱۰بازیکن آکادمی که آینده درخشانی دارند:بخش دوم
در فصل گذشته آکادمی باشگاه لیورپول...