لیورپول برد تا اختلاف خود را با سیتی دورقمی کند
لیورپول-برد-تا-اختلاف-خود-را-با-سیتی-دورقمی-کند

لیورپول در ادامه روند پیروزی‌هایش بیش از پیش به اولین قهرمانی لیگ در ۳۰ سال گذشته نزدیک‌تر ‌می‌شود. این در حالیست که نزدیک‌ ترین رقیب این تیم یعنی منچسترسیتی با شرایط آرمانی سال قبل‌اش کاملا فاصله دارد و به نظر نمی‌‌رسد توانایی کم کردن اختلاف با لیورپول را داشته باشد.

تا شروع بازی‌های امروز اختلاف بین دو شانس اصلی قهرمانی تنها ۹ امتیاز بود ولی با تساوی منچسترسیتی برابر نیوکاسل و همچنین برد لیورپول مقابل برایتون با دو گل فن دایک این اختلاف به ۱۱ امتیاز رسید.

همه چیز از یک پیروزی ساده برای منچسترسیتی سخن می‌گفت. شوت تماشایی کوین دی‌بروینه در دقیقه ۸۲ شیرازه نیوکاسل را کاملا بهم ریخت. اما جونجو شلوی بازیکن سابق لیورپول در دقیقه ۸۸ توانست ۳ امتیاز را از چنگ سیتیزن‌ها در بیاورد.

اما ۲۰ دقیقه پایانی بازی لیورپول کاملا برای طرفداران این تیم اضطراب‌آور بود. با اخراج آلیسون بکر دروازبان این تیم در دقیقه ۷۶ لیورپول می‌بایست با ۱۰ نفر به بازی ادامه میداد. اخراج بکر همزمان شد با گل اول برایتون که روی غفلت آدریان، دروازبان لیورپول، و دیواری دفاعی این تیم به ثمر رسید.

اگر لسترسیتی که اکنون هم امتیاز با منچسترسیتی است تنواند اورتون شکست دهد لیورپول بعد از تنها ۱۴ بازی از۳۸ بازی لیگ با ۱۱ امتیاز اختلاف به صدرنشینی ادامه می‌دهد.

علی‌رغم نتایج اخیر نه چندان خوب لیورپول در لیگ قهرمانان اروپا٬ قرمزها تمرکز بالایی در رقابت‌های لیگ از خود به نمایش گذاشته‌اند و بعید به نظر می‌رسد این‌بار شانس بزرگ قهرمانی از دست دهند. مخصوصا با وجود تیم بسیار قویی که امسال در خدمت دارند همه چیز گواه این است که جام قهرمانی لیگ برتر به آنفیلد خواهد رفت.

از تاتنهام هم نباید غافل شویم. گویا جادوی مورینیو هنوز کارساز است. آقای خاص تنوانسته تاتنهام را در سه بازی نخست پیروز از میدان خارج کند.

در یک بازی کاملا هیجانی تاتنهام توانست با نتیجه ۳-۲ تیم قلدر بورنموث را شکست دهد. سه امتیاز این بازی باعث شد تاتنهامی که تا دو هفته پیش چهاردهم در جدول بود به رتبه پنجم صعود کند. این درحالیست که چند روز پیش آقای خاص توانست تاتنهام را از مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا به مرحله حذفی هدایت کند.

در بازی‌های دیگر لیگ٬ چلسی علی‌رغم درخشش در هفته‌های اخیر ۱-۰ به وستهام باخت. همچنین کریستال پالاس با پیروزی ۲-۰ برابر برنلی به نیمه بالایی جدول صعود کرد.

 

امیر ناطق‌پور 

لیورپول-چه-درس‌هایی-از-اشتباهات-سال-قبل-گرفته-است؟
لیورپول چه درس‌هایی از اشتباهات سال قبل گرفته است؟
پیروزی پرگل لیورپول در بازی دیشب...
گام-آخری-که-برداشته-نشد!
گام آخری که برداشته نشد!
در این مطلب ویژه، نگاهی به فصولی...
چهار-صحنه‌-فراموش‌-نشدنی-:-اشعار-رقصنده
چهار صحنه‌ فراموش‌ نشدنی : اشعار رقصنده
لازم نیست طرفدار لیورپول باشید...
10بازیکن-آکادمی-که-آینده-درخشانی-دارند:بخش-دوم
۱۰بازیکن آکادمی که آینده درخشانی دارند:بخش دوم
در فصل گذشته آکادمی باشگاه لیورپول...