قهرمانی با چاشنی ضعف دفاعی
قهرمانی-با-چاشنی-ضعف-دفاعی

سرانجام این جردن هندرسون بود که توانست جام قهرمانی را به بالای سر ببرد.

شروع بازی، سریع و خشن

بازی با شروعی هجومی از لیورپول شروع شد و حمله‌های بی امان آن‌ها بر روی دروازه‌ی چلسی ادامه داشت. ضرباتی که زده میشد و دقت کافی را نداشت و توسط کپا دفع میشد و استرس در چهره‌ی مدافعان چلسی دیده می‌شد. ولی آن ها توانستد با استفاده از سرعت پولیسیچ، خود را از فشار خارج کنند.

دفاع میانی، سد راه محکم توپ‌های چلسی

چلسی سعی داشت تا راهی برای نفوذ به دیوار دفاعی آهنین لیورپول پیدا کند اما مهارت قطع توپ زمینی فوق العاده متیپ و فن‌دایک، جلوی آن ها را گرفته بود. سعی می‌کردند توپ را از بالای دیوار مستحکم دفاعی عبور دهند، اما توپی نبود که بتواند از بالای سر ویرجیل رد شود و او مانند همیشه، زننده‌ی اول ضربه‌های سر بود.

گومز، نقطه‌ی ضعف اصلی در دفاع؟

اما در سمت راست خط دفاع لیورپول، جایی که در اکثر مواقع شاهد حضور ترنت الکساندر آرنولد در آنجا هستیم، گومز بازی می‌کرد. ابتدای فصل پیش، جو بهترین زوج برای ویرجیل فن‌دایک در خط دفاع میانی بود. ولی پس از مصدومیتی که در بازی با برنلی برای او رخ داد او نتوانست دیگر همان گومز آماده باشد. چلسی تلاش می‌کرد تا هنگام نفوذ گومز از جناحین، توپ را به پشت سر او یعنی جایی که کریستین پولیسیچ وینگر مستعد و سرعتی چلسی انتظارش را می‌کشد برساند.

بالاخره موفق شدند!

پس از چندین بار نفوذ پولیسیچ، این بار او پس از دریافت توپ و حرکت به سمت مرکز دفاع، توپ را به سمت راست دفاعی برد که حالا هیچکس در آن منطقه حضور نداشت و ژیرو همان کسی‌است که توپ‌های پایانی را خراب نمی‌کند...

نفوذ های چلسی از آن محدوده ادامه داشت و آن ها موفق به زدن یک گل دیگر نیز شدند. گلی که با خوش شانسی و فاصله‌ی بسیار کم به خاطر آفساید مردود اعلام شد.

چمبرلین مهره‌ی گم شده!

در بازی های قبلی دیده‌ایم که اوکس دوست دارد توپ را در وسط زمین در اختیار داشته باشد، آزادانه حرکت کند و با پاس‌های خود موقعیت را برای دیگر بازیکنان فراهم سازد ولی او در پست وینگر نمیتوانست کارهایی که متخصص آن است را انجام دهد و تبدیل به مهره‌ی پوچ یورگن کلوپ شده بود!

تعویض و مدال طلایی!

به طور قطع میشود گفت که در نیمه‌ی اول لیورپول یک نفر را کم داشت! مهاجم سایه خود، کسی که هر وقت قرمزها از او کمک خواسته‌اند، مانند یک ناجی ظاهر شده است. نیمه‌ی دوم، اتفاقی که همه‌ی هواداران منتظر آن بودند رخ داد! بابی فیرمینو به جای چمبرلین به بازی آمد و خط حمله‌ی لیورپول تبدیل به همان مثلث مرگبار شد! فقط 3 دقیقه زمان لازم بود تا او دوباره تبدیل به قهرمان و مهاجم محبوب لیورپول شود. با توان بازیسازی بسیار عالی او توانست تاثیر خود را بر بازی بگذارد. کنترل و پاس فوق العاده روی پاس فابینیو و در نهایت، آتش !

 

ادامه دارد..

لیورپول-چه-درس‌هایی-از-اشتباهات-سال-قبل-گرفته-است؟
لیورپول چه درس‌هایی از اشتباهات سال قبل گرفته است؟
پیروزی پرگل لیورپول در بازی دیشب...
لیورپول-برد-تا-اختلاف-خود-را-با-سیتی-دورقمی-کند
لیورپول برد تا اختلاف خود را با سیتی دورقمی کند
اختلاف ۱۱ امتیازی لیورپول با...
گام-آخری-که-برداشته-نشد!
گام آخری که برداشته نشد!
در این مطلب ویژه، نگاهی به فصولی...
چهار-صحنه‌-فراموش‌-نشدنی-:-اشعار-رقصنده
چهار صحنه‌ فراموش‌ نشدنی : اشعار رقصنده
لازم نیست طرفدار لیورپول باشید...