فن دایک و سریعترین بازیکن لیگ قهرمانان!
فن-دایک-و-سریعترین-بازیکن-لیگ-قهرمانان!

ویرجیل فن دایک ستاره باشگاه لیورپول، عنوان سریعترین بازیکن لیگ قهرمانان اروپا را به خود اختصاص داد و توانست تا با پیشی گرفتن از بازیکنانی مثل لروی سانه، کایل واکر و گرث بیل به عنوان سریعترین بازیکن فصل گذشته لیگ قهرمانان اروپا دست یابد .

او که اخیرا عنوان بهترین بازیکن سال یوفا را نیز کسب کرده بود، رکورد دوندگی با سرعت 34.5 کیلومتر بر ساعت را در بازی رفت مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا مقابل غول اسپانیایی یعنی بارسلونا (که با باخت۳ بر ۰ لیورپول همراه بود) به نام خود ثبت کرد.

طبق گزارش تکنیکی یوفا، در بازی دور رفت مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا و مصاف لیورپول و بارسلونا، مسی و سوارز و جوردی آلبی دائما به سمت دروازه لیورپول حرکت می کردند و در آن بازی بارسا 0-3 به پیروزی رسید و لیورپول اگرچه نتیجه را به تیم حریف واگذار کرد اما فن دایک تلاشهای زیادی در زمین انجام داد و بارها مانع از خلق فرصت و پاسکاری میان بازیکنان بارسلونا و به ویژه فوق ستاره آرژانتینی آنها یعنی لیونل مسی شد.

بعد از فن دایک، با فاصله کمی نام سانه، ستاره سیتی دیده می شود که سرعت 34.4 کیلومتر برساعت را در بازی تیمش مقابل هوفنهایمثبت کرد. پشت سر این دو ستاره نام کایل واکر با سرعت 34.2 کیلومتر برساعت در بازی سیتی مقابل اسپرز در مرحله یک چهارم پایانی لیگ قهرمانان اروپا ثبت شده و گرت بیل با سرعت 33.8 کیلومتر برساعت در بازی رم - رئال در رتبه چهارم قرار گرفته.

بریل امبولو، بازیکن سابق شالکه، رافا سیلوا ستاره بنفیکا و سانه هم برای دومین بار در لیست 10 بازیکن پرسرعت فصل گذشته لیگ قهرمانان اروپا قرار گرفتند و سرعت 33.5 کیلومتر برساعت مقابل نامشان ثبت شده است.

دوشان تادیچ، ستاره آژاکس آمستردام هم به طور میانگین، بیشترین استارتهای دوی سرعت را در هر بازی در مقایسه با تمامی بازیکنان داشته.

فن دایک هلندی به علاوه به تیم ملی کشورش کمک کرد تا به فینال لیگ ملتهای اروپا برسد و بعد از تقبل باخت مقابل پرتغال به مقام نایب قهرمانی این رقابتها رسید.

روزگذشته نام فن دایک به همراه لیونل مسی و کریستیانو رونالدو به عنوان سه فینالیست نهایی کسب جایزه برترین بازیکن سال فیفا (The Best) اعلام شد که برنده این جایزه روز 23 سپتامبر برابر با 1 مهر معرفی خواهد شد.

بررسی-رقبای-احتمالی-لیورپول-در-یک-هشتم-نهایی
بررسی رقبای احتمالی لیورپول در یک هشتم نهایی
لیورپول با پیروزی مقابل سالزبورگ...
5-نکته-کلیدی-بازی-مقابل-سالزبورگ
۵ نکته کلیدی بازی مقابل سالزبورگ
100 ثانیه زمان، برای صعود لیورپول...
پیش-بازی-لیورپول_سالزبورگ
پیش بازی لیورپول_سالزبورگ
در دومین هفته از رقابت های لیگ...
5-نکته-کلیدی-بازی-مقابل-ناپولی
۵ نکته کلیدی بازی مقابل ناپولی
در شب نه چندان خوب مثلث تهاجمی...