تاکومی مینامینو: نخستین خرید قرمزها در ژانویه
تاکومی-مینامینو:-نخستین-خرید-قرمزها-در-ژانویه

به بهانه پیوستن تاکومی مینامینو به لیورپول نگاهی به کارنامه فوتبالی وی می اندازیم.

تاکومی مینامینو، نخستین خرید قرمزها در ژانویه، متولد 16 ژانویه 1995 میلادی است. مینامینو هم اکنون 24 سال سن دارد و تقریبا 1 ماه بعد، 25 ساله خواهد شد. او اولین بازی ملی خود برای تیم ملی کشورش را در سال 2015 و در سن 20 سالگی انجام داد. ابازیکن آینده دار ژاپنی در این 4 سال، 22 بار برای تیم ملی کشورش به میدان رفته و 11 گل نیز به ثمر رسانده است.

این وینگر جوان، فوتبال باشگاهی خود را با تیم سرزو اوساکا ژاپن شروع و به مدت سه سال (2012 تا 2014) برای این تیم بازی کرد. پس از این سه سال و ثبت رکورد 75 بازی و 13 گل، به اتریش رفت و به ردبول سالزبورگ، رقیب امسال لیورپول در مرحله گروهی لیگ قهرمانان، پیوست.

او در زمان حضورش در اتریش، دوران فوق العاده ای را سپری کرد. 199 بازی، 64 گل، 44 پاس گل، 5 قهرمانی لیگ اتریش و 4 قهرمانی در جام حذفی، ماه عسل حضور 5 ساله مینامینو در اتریش است. 

او قابلیت بازی در چه پست هایی دارد؟

مینامینو در این فصل، به عنوان هافبک تهاجمی و وینگر برای تیم خود به میدان رفته است. همچنین با توجه به دید خوب و قدرت پا به توپ بالایی که دارد، توانایی بازی در پست های هافبک میانی و چپ و راست را نیز داراست. این وینگر 24 ساله، علاقه خاصی به نفوذ و حضور در محوطه جریمه رقیب دارد پس به عنوان مهاجم هدف هم کارامد است.

او با پیراهن سالزبورگ در تمامی رقابت های این فصل 9 گل و 11 پاس گل به نام خود ثبت کرده است که شامل 2 گل و 3 پاس گل او در مرحله گروهی لیگ قهرمانان نیز می شود. پس با این حساب در مجموع، روی 20 گل تیمش تاثیر مستقیم گذاشته است.

اگر نگاهی به ترکیب حال حاضر لیورپول بیاندازیم، متوجه می شویم که 2 تن از بازیکنان تاثیرگذار تیم، یعنی سادیو مانه و نبی کیتا از سالزبورگ به لیورپول پیوسته اند؛ در نتیجه، مینامینو سومین بازیکنی است که در دوران یورگن کلوپ از این تیم اتریشی به لیورپول می پیوندد. علت اصلی این اتفاق، سیستم متشابه دو تیم لیورپول و سالزبورگ است. هر دو تیم با دوندگی بالا و با تکیه بر ضد حملات به میدان مسابقه قدم می گذارند و این موضوع باعث علاقه کلوپ به برخی از بازیکنان صدرنشین حال حاضر لیگ اتریش شده است. 

همان طور که کیتا و مانه تکنیک خوبی دارند و در برداشتن بازیکن مقابل خود اکثرا موفق هستند مینامینو هم بازیکنی پا به توپ و با تکنیک است. سرعت او و همین طور تکنیک بالایش، به وینگر جوان ژاپنی کمک می کند تا مدافعان رقیب را به دردسر بیاندازد.

کلوپ مینامینو را اینگونه توصیف کرد :"تاکومی یک بازیکن سریع و بسیار زیرک است که همیشه یک فضای خالی پیدا می کند. او چه با توپ و چه بدون توپ شجاع است. همیشه تلاش می کند تا بهترین بازی خود را به نمایش بگذارد."

خود مینامینو هم در رابطه با انتقالش به لیورپول گفت:

«رویای من این بود که بازیکن لیورپول باشم و من خوشحالم که این رویا، به حقیقت پیوست.»

به لیورپول خوش آمدی، تاکومی مینامینو

4-بازیکن-جوان-آماده-درخشش-لیورپول-در-سال-2020
۴ بازیکن جوان آماده درخشش لیورپول در سال ۲۰۲۰
آکادمی لیورپول در سال 2020 تلاش...
3-هدف-اصلی-لیورپول-در-سال-2020
۳ هدف اصلی لیورپول در سال ۲۰۲۰
با شروع سال 2020 نگاهی به اهداف...
3-بازیکن-تاثیرگذار-لیورپول-در-سال-2020
۳ بازیکن تاثیرگذار لیورپول در سال ۲۰۲۰
با نزدیکی به پایان سال 2019 نگاهی...
اخراج-عجیب-آلیسون-مقابل-برایتون
اخراج عجیب آلیسون مقابل برایتون
آلیسون بکر به دلیل هند عجیب،...