بررسی فصل اول حضور آلیسون بکر قسمت 2
بررسی-فصل-اول-حضور-آلیسون-بکر-قسمت-2

در گذشته و پیش از خرید آلیسون شاهد این بودیم که دروازه بانان لیورپول ،کاریوس و مینیوله بعد از هر اشتباه در هر مسابقه روحیه خود را از دست می دادند و از درون نابود می شدند ، برای بازپس گیری جایگاه خود تلاش نمی کردند و در موقعیت های ساده نگران به نظر می رسیدند.

آلیسون با غلبه بر این مشکلات ، به نشان دادن واکنش های دشوار عادت دارد . در بیشتر مواقع زمانی که مردم فکر می کنند دروازه باز می شود با یک مهار خوب نشان می دهد که او چگونه با مشکلات برخورد می کند.

البته بعضی اوقات که زیر فشار بیش از حد خونسرد است دچار مشکل می شود.

این موضوع در بازی با لستر سیتی در خارج از خانه که 2-1 به پیروزی لیورپول منجر شد کاملا نمایان بود. وقتی ایهناچو او را تحت فشار قرار داد بکر سعی داشت تا با یک چرخش او را دریبل بزند اما موفق به این کار نشد و گل نخست لستر به ثمر رسید. 

در پیروزی 3-1 برابر منچستر یونایتد در آنفیلد او ارسال لوکاکو را قطع کرد اما توپ از دستانش جدا شد و لینگارد تنها موقعیت نیمه اول بازی برای منچستر را به گل تبدیل کرد تا بازی مساوی شود. البته در نیمه دوم شکیری جریان بازی را عوض کرد و با به ثمر رساندن دو گل ؛ پیروزی را برای لیورپول به ارمغان آورد .

حتی منتقدان شک و تردید آلیسون برای خروج از دروازه در بازی با فولام هنگامی که رایان بابل از اشتباه و ناهماهنگی فن دایک و آلیسون بیشترین سود را برد و گل تساوی برای تیمش را به ثمر رساند مقصر می دانند ، اما اگر تمامی تقصیرات را تقصیر گلر برزیلی بیاندازیم کمی غیرمنصفانه به نظر می رسد. 

خوشبختانه هیچ کدام از این اشتباهات باعث از دست دادن امتیاز نشد. 

و چیزی که بعد از این اتفاقات جالب بود نحوه برخورد مثبت و سر در گم نشدن او در بازی های باقی مانده فصل بود و بکر با قدرت به کارش ادامه داد. همین طور او از اشتباهاتش در بازی با لسترسیتی و دیگر تیم ها درس گرفت و از خطرکردن در مواقع غیر ضروری خود داری کرد. البته این موضوع مانع این نشد که او در مواقع درست از هوش و زیرکی خود در استفاده از توپ خودداری کند. همچنین تفکر سریع او در انتقال توپ از دفاع به حمله یکی از ویژگی های برجسته اوست.

هر دو گل شکیری به برنلی و صلاح به فولام از روی زیرکی و شروع مجدد سریع او از دروازه به ثمر رسید. گل عجیب اوریگی به اورتون نیز ناشی از هوش بالای آلیسون بود . هنگام شروع مجدد از میانه میدان ، او توپ را چند متر جلوتر به آرنولد پاس داد و توپ را برای ارسال آرنولد مهیا کرد . همین پاس او آخرین حمله بازی را شکل داد.

درهر صورت اشتباهات آلیسون در این فصل کم بود و تفاوت او با گلران سابق لیورپول در این است که " هنگامی که او اشتباهی مرتکب می شود هرگز در روحیه و بازی اش تاثیر نمی گذارد و با همان خونسردی و توانایی به بازی ادامه می دهد. "

در تابستان برای نخستین بار در چند سال گذشته دیگر حرف از خرید دروازه بان خوب برای فصل بعد نیست .

آلیسون برای فصل آینده پیراهن شماره 1 را انتخاب کرده است و با اینکه 26 سال دارد هنوز دروازه بان جوانی محسوب می شود و برای سالیان سال انتخاب نخست لیورپول برای دروازه است . همچنین او با خونسردی کامل در همه شرایط تبدیل به یکی از بهترین دروازه بان های تاریخ لیورپول شده است و بعید نیست که او برای بردن افتخارات بیشتر و همچنین قهرمانی در لیگ به قرمزها کمک شایانی کند.

دیگر گلر لیورپول در فصل آینده کسی است که زیر سایه آلیسون قرار می گیرد ، چه مینیوله بماند و چه برود آلیسون انتخاب نخست تیم برای پست دروازه بانی است.

لیورپول-چه-درس‌هایی-از-اشتباهات-سال-قبل-گرفته-است؟
لیورپول چه درس‌هایی از اشتباهات سال قبل گرفته است؟
پیروزی پرگل لیورپول در بازی دیشب...
لیورپول-برد-تا-اختلاف-خود-را-با-سیتی-دورقمی-کند
لیورپول برد تا اختلاف خود را با سیتی دورقمی کند
اختلاف ۱۱ امتیازی لیورپول با...
گام-آخری-که-برداشته-نشد!
گام آخری که برداشته نشد!
در این مطلب ویژه، نگاهی به فصولی...
چهار-صحنه‌-فراموش‌-نشدنی-:-اشعار-رقصنده
چهار صحنه‌ فراموش‌ نشدنی : اشعار رقصنده
لازم نیست طرفدار لیورپول باشید...