بررسی تیم به تیم رقبای لیورپول در لیگ قهرمانان
بررسی-تیم-به-تیم-رقبای-لیورپول-در-لیگ-قهرمانان

قرعه کشی مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا انجام شد و تیم ها رقبای خود را در شش بازی نخست در مرحله گروهی شناختند. لیورپول هم در گروه پنجم ، با ناپولی ایتالیا ، سالزبورگ اتریش و خنک بلژیک همگروه شد. گروهی نه چندان سخت و دشوار بلکه مناسب برای مدافع قهرمانی لیگ قهرمانان اروپا. با ما و بررسی گروه لیورپول در لیگ قهرمانان اروپا همراه باشید.

ناپولی:مثل سال گذشته

همانند فصل گذشته ، شاگردان یورگن کلوپ با ناپولی همگروه شدند و باردیگر در دو دیدار رفت و برگشت به مصاف شاگردان کارلو آنجلوتی خواهند رفت. ناپولی فصل گذشته با 79 امتیاز عنوان نایب قهرمانی سری آ ایتالیا را کسب کرد. آنها فصل گذشته نیز با قرمزها بندر لیورپول همگروه بودند اما با وجود پیروزی 1-0 در دیدار رفت در ایتالیا ، شکست 1-0 در دیدار پایانی مرحله گروهی مقابل همین لیورپول باعث شد تا آنها با 9 امتیاز هم امتیاز با لیورپول شوند و با تفاضل گل مساوی اما گل زده کمتر نسبت به قرمزها ، از صعود به مرحله حذفی لیگ قهرمانان باز بمانند و راهی مرحله حذفی لیگ اروپا شوند. آنها ابتدا از سد زوریخ سوئیس گذشتند و در یک هشتم نهایی به سالزبورگ اتریش ، دیگر تیم این گروه رسیدند. شاگردان کارلتو با وجود شکست 3-1 در بازی برگشت ، به لطف پیروزی 3-0 در خانه به جمع هشت تیم نهایی پیوستند تا به مصاف شاگردان اونای امری بروند. ناپل ها با وجود بازی خوب چه در خانه و چه در خارج از خانه ، در مجموع 3-0 مغلوب شدند و از دور رقابت ها کنار رفتند. حال با وجود گروهی آسان تر نسبت به فصل گذشته ، تلاش آنها برای صعود از مرحله گروهی و رسیدن به جمع 16 تیم نهایی است. باید دید که در رسیدن به این امر موفق خواهند بود یا اتفاق دیگری رخ خواهد داد.

سالزبورگ:برای شگفتی

شاگردان جسی مارش که عنوان مدافع قهرمانی لیگ اتریش را به دوش می کشند ، باوجود قهرمانی در فصل 18-2017 ، موفق به حضور در لیگ قهرمانان نشدند و در لیگ اروپا حضور داشتند. آنها که چندین و چند فصل قهرمان بوندسلیگای اتریش هستند ، از 6 بازی خود در مرحله گروهی لیگ اروپا ، 18 امتیاز به دست آوردند و با اقتدار به عنوان سرگروه ، بالاتر از سلتیک ، لایپزیگ و روسنبرگ به مرحله حذفی لیگ اروپا راه یافتند. آنها ابتدا 5-2 کلاب بروژ را در هم کوبیدند اما در ادامه مغلوب شاگردان آنجلوتی شدند تا در رسیدن به جمع 8 تیم پایانی ناکام باشند. حالا آنها برای خودنمایی و نشان دادن قدرت خود پا به رقابت های لیگ قهرمانان می گذارند تا انتقام فصل گذشته را از ناپولی بگیرند و شاید با خلق یک شگفتی به جمع 16 تیم پایانی اروپا برسند. اتفاقی دور از انتظار اما ممکن برای شاگردان جسی مارش.

خنک:ضعیف ترین اما نه ناامیدترین

اگرچه خنک بلژیک یکی از ضعیف ترین و شاید دست و پا بسته ترین تیم این گروه باشد اما اعلام آخر شدن آنها در این گروه کمی بی انصافی و ناجوانمردی در حق این تیم است. در فصل گذشته شاگردان فلیس مازو با خلق یک شگفتی ، بالاتر از تیم هایی مثل استاندارد لیژ ، خنت ، کلاب بروژ یا حتی آندرلخت قهرمان لیگ بلژیک شدند تا به جمع 32 تیم حاضر در فصل جدید لیگ قهرمانان اروپا بپیوندند. آنها نیز در فصل گذشته همانند سالزبورگ در لیگ اروپا حضور داشتند و اگرچه در مرحله گروهی موفق ظاهر شدند اما در ادامه در قد و قواره یک تیم خوب نبودند. خنک مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا را به عنوان سرگروه با 11 امتیاز به پایان رساند اما در ادامه مغلوب یکی دیگر از تیم های حاضر در رقابت های امسال لیگ قهرمانان اروپا شدند اسلاویا پراگ. اگرچه در دیدار نخست و در زمین تیم اهل جمهوری چک بازی 0-0 مساوی شد اما در زمین خنک ، این شاگردان ترپیشووسکی بودند که با 4 گل خنکی ها را در هم کوبیدند و راه خود را به مراحل بالاتر هموارتر کردند. خنک هم اکنون در رتبه ششم لیگ بلژیک به سر می برد و با توجه به شرایط نابسامان این تیم در رقابت های داخلی ، صعود آنها به مرحله حذفی و حضور آنها در مراحل بالاتر لیگ قهرمانان امری تقریبا غیرممکن است ، اما بیایید زود قضاوت نکنیم. شاید همین خنک ، لیورپول را به دردسر بیاندازد.

بررسی-رقبای-احتمالی-لیورپول-در-یک-هشتم-نهایی
بررسی رقبای احتمالی لیورپول در یک هشتم نهایی
لیورپول با پیروزی مقابل سالزبورگ...
5-نکته-کلیدی-بازی-مقابل-سالزبورگ
۵ نکته کلیدی بازی مقابل سالزبورگ
100 ثانیه زمان، برای صعود لیورپول...
پیش-بازی-لیورپول_سالزبورگ
پیش بازی لیورپول_سالزبورگ
در دومین هفته از رقابت های لیگ...
5-نکته-کلیدی-بازی-مقابل-ناپولی
۵ نکته کلیدی بازی مقابل ناپولی
در شب نه چندان خوب مثلث تهاجمی...