بدون فابینیو
بدون-فابینیو

فابینیو در جریان دیدار مقابل ناپولی با مصدومیتی از ناحیه مچ پای چپ خود مواجه شد و احتمال می رود بین 6 تا 8 هفته از میادین دور باشد. بدین ترتیب مرد برزیلی تمام بازی های ماه دسامبر را از دست خواهد داد. قرمزها دسامبرِ شلوغی را پیش رو دارند و باید در آخرین ماه میلادی در 9 بازی به میدان بروند. این در حالی است که آنها فابینیوی آماده را در این مسابقات مهم و حساس در اختیار ندارند.

تنها ویرجیل فن دایک، اندرو رابرتسون و بابی فیرمینو بیشتر از شماره 3 لیورپول به میدان رفته اند.

این نشان می دهد که کلوپ، روی هافبک دفاعی مستحکم خود حساب ویژه باز کرده؛ اما با مصدومیت بد موقع این بازیکن 26 ساله ، چاره ای جز استفاده از بازیکنان ذخیره خود ندارد.

رئیس در کنفرانس خبری پیش از بازی مقابل برایتون گفت: "مشخصا خبر بدی بود. هیچ چیز خوبی برای گفتن درمورد مصدومیت فابی وجود ندارد. پس درباره بازه زمانی مصدومیتش و اینکه چقدر از میادین دور خواهد بود، 100 درصد مطمئن نیستیم. حداقل به نظر میرسد که به هیچ کدام از بازی های کریسمس نمیرسد. مشخصا بازگشتش مدتی طول خواهد کشید."

"بعد از بازی، نگرانی اصلی من، مصدومیت او بود"

"اما حالا و بعد از گذشت دو روز از مصدومیت فابی، راه حل هایی را پیدا کرده ایم. ما باید بازیکنی را جایگزین او کنیم، ما میتوانیم بازیکنی را جایگزین او کنیم. بدون او خوب بازی کرده ایم، پس تقریبا همه چیز خوب است."

"در حال حاضر تنها مهم است که او کار درست را انجام دهد و پس از آن با قدرت به تمرینات باز گردد و تا آن زمان، بله، باید راه حل هایی را پیدا کنیم. ما تنها تیمی نیستیم که با بازیکنان مصدوم دست و پنجه نرم میکند؛ پس باید با این مشکل مقابله کنیم و این کار را هم خواهیم کرد."

کلوپ تایید کرد که پس از تساوی خانگی مقابل ناپولی، به جز فابینیو، لیورپول مصدوم دیگری ندارد و نبی کیتا هم بعد از بازگشت از مصدومیت، پنجشنبه با تیم تمرین کرده. بدین ترتیب بازگشت مرد گینه ای دست کلوپ را برای انتخاب خط هافبک خود بازتر کرده است.

کلوپ در ادامه اعلام کرد که یکی از راه حل های تیم، تغییر سیستم است.

"برای مثال در بازی مقابل ناپولی، پس از مصدومیت فابینیو و تعویض او، هندرسون در پست هافبک دفاعی حاضر شد. جینی و لالانا هم سابقه بازی در آن پست را دارند. ما میتوانیم سیستم بازی خود را تغییر دهیم و سیستم های متفاوتی را امتحان کنیم."

"همان طور که گفتم، از دست دادن بازیکنی مثل فابینیو، واقعا مهم و تاثیرگذار است اما ما تنها تیم لیگ جزیره نیستیم که با مصدومیت بازیکنان کلیدی خود روبه رو است."

"معمولا ترجیح می دهید که این نوع مصدومیت ها در آخر فصل و هنگامی که تنها چند بازی باقی مانده است اتفاق بیافتد، زیرا در چنین مواقعی، اگر دو هفته مصدوم شوید، شش بازی را از دست خواهید داد."

"این اتفاق افتاده است و ما نمی توانیم آن را تغییر دهیم. ما باید یک راه حل پیدا کنیم، پس این کار را خواهیم کرد."

"اما آیا بازیکنی که جایگزین فابینیو خواهد شد، تمام کارایی های او را خواهد داشت؟ البته که نه. زیرا هیچ کس مانند دیگری نیست اما سعی می کنیم بهترین بازیکن را برای جایگزینی او انتخاب کنیم."

"سپس باید دوباره فوتبال بازی کنیم و پیروز شویم. همین!"

بازگشت-به-دنیای-نقل-و-انتقالات-در-ژانویه
بازگشت به دنیای نقل و انتقالات در ژانویه
پس از ثبت قرارداد لیورپول و نایکی،...
ژابی-آلونسو،مایکل-اوون-و-میراث-آنها-در-لیورپول
ژابی آلونسو،مایکل اوون و میراث آنها در لیورپول
ژابی آلونسو و مایکل اوون، هر...
کلوپ-و-باز-هم-ناپولی-!
کلوپ و باز هم ناپولی !
یورگن کلوپ، نگران قرعه تیمش در...
مربی-سابق-صلاح-:-صلاح-قاتل-است-اما-از-نوع-مهربان!
مربی سابق صلاح : صلاح قاتل است اما از نوع مهربان!
هیکو فوگل، مربی سابق بازل محمد...