بازگشت به دنیای نقل و انتقالات در ژانویه
بازگشت-به-دنیای-نقل-و-انتقالات-در-ژانویه

پس از ثبت قرارداد لیورپول و نایکی، پیش بینی می شود لیورپول، پس از خواب تابستانی و عدم خرید بازیکنی بزرگ در این پنجره نقل و انتقالاتی، در زمستان بیدار شود و برای خرید چند بازیکن موثر، شانس خود را امتحان کند.

قرمزها تابستان بی سر و صدایی را سپری کردند و تنها برای خرید آدریانِ اسپانیایی با قیمتی ناچیز از وستهام اقدام کردند. این درحالی بود که سپ ون دن برگ و هاروی الیوت جوان و آینده دار نیز به آکادمی باشگاه اضافه شدند.

تصمیمی که یورگن کلوپ و باشگاه گرفتند، مورد انتقاد بسیاری از کارشناسان و هوادران قرار گرفت. بسیاری از هواداران لیورپول، معتقد بودند که با توجه به اتفاقاتی که در فصل گذشته رخ داد، قرمزها نیازمند تقویت هستند، اما باشگاه راه خود را در پیش گرفت و ترجیح داد، در تابستانی بدون هیاهو، تنها یک دروازه بان ذخیره بخرند تا جایگزینی مطمئن برای آلیسون داشته باشند. در هر صورت تصمیم کلوپ موفقیت آمیز بود و لیورپول تا پایان هفته پانزدهم، با اختلافی 8 امتیازی نسبت به لسترسیتیِ براندن راجرز و 11 امتیازی نسبت به مدافع عنوان قهرمانی، منچسترسیتی، صدرنشین لیگ برتر انگلستان لقب گرفته است.

تیم کلوپ با 5 تغییر از جمله بازگشت دوباره ژردان شکیری به ترکیب اصلی و حضور دیووک اوریگی، زننده 2 گل از 5 گل لیورپول مقابل اورتون، در 11 نفر ابتدایی خود در مقابل تافی ها به میدان رفت تا مرد آلمانی، نشان دهد استفاده از سیستم چرخشی در لیورپول، اتفاق دور از انتظاری نیست.

البته همچنان، بسیاری از هواداران لیورپول اعتقاد دارند که تیم کلوپ باید تقویت شود و معتقدند لازمه این تقویت، خریدی بزرگ است. دیوید مادوک، خبرنگار روزنامه میرور هم معتقد است که لیورپول نیازمندِ خرید بازیکنی موثر و تاثیرگذار در پنجره نقل و انتقالاتی پیش رو است:

"به نظر من لیورپول می تواند 2 خرید مفید انجام دهد. یکی در ژانویه و دیگری در تابستان سال بعد. اما فکر نمی کنم برای خرید بازیکن بزرگی اقدام کند. حدس می زنم به دنبال بازیکنی جوان (بین 19 تا 24 سال) و آینده دار بروند."

"با این حال فکر نمی کنم که آنها به دنبال خرید بازیکنان بزرگ بروند زیرا بسیار گران قیمت هستند. احتمالا به دنبال بازیکنانی با پتانسیل بالا اما ارزان قیمت خواهند رفت."

در ادامه مادوک، تمامی شایعات را مبنی برآنکه، قرمزها به دنبال، ساندر برگ، هافبک باشگاه خنک هستند را رد کرد اما درباره کیلیان امباپه گفت :"احتمالش وجود دارد."

دو بازیکن دیگری که مدام به لیورپول لینک می شوند و هر سال شایعاتی درباره توافق آن دو با لیورپول به گوش می رسد، جیدون سانچو، وینگر دورتموند، و هوسام آئور، هافبک لیون، هستند:

"آئور بازیکنی فوق العاده است و توانایی بالا دارد. بدون شک قرمزها بازی او را دنبال خواهند کرد. او از آن بازیکنان جوانی است که استعداد خاصی در فوتبال دارد. اما همه به دنبال خرید او هستند، پس خرید او کمی سخت خواهد بود."

با این حال، تصمیمات باشگاه از صحبت های یک خبرنگار ورزشی سرچشمه نمی گیرد و کماکان همه چیز به یورگن کلوپ بستگی دارد.

کلوپ پیش تر اعلام کرده بود که خرید بازیکن چه در تابستان و چه در ژانویه سختی خاص خودش را دارد.

مادوک همچنین مدعی است که نایکی خواستار یک خرید بزرگ به مناسبت ثبت قرارداد جدید آن‌ها خواهد بود، اما به نظر نمی رسد که باشگاه، برنامه های خود را بنابر خواسته های تولیدکننده لباس خود بچیند.

در هر صورت، نقل و انتقالات زمستانی امسال به شدت جذاب است. به ویژه که به نظر می‌رسد، جیدون سانچو به جدا شدن از دورتموند علاقه مند است.

بدون-فابینیو
بدون فابینیو
پس از مصدومیت فابینیو، رئیس به...
ژابی-آلونسو،مایکل-اوون-و-میراث-آنها-در-لیورپول
ژابی آلونسو،مایکل اوون و میراث آنها در لیورپول
ژابی آلونسو و مایکل اوون، هر...
کلوپ-و-باز-هم-ناپولی-!
کلوپ و باز هم ناپولی !
یورگن کلوپ، نگران قرعه تیمش در...
مربی-سابق-صلاح-:-صلاح-قاتل-است-اما-از-نوع-مهربان!
مربی سابق صلاح : صلاح قاتل است اما از نوع مهربان!
هیکو فوگل، مربی سابق بازل محمد...