بار سنگيني كه از روي دوش كلوپ برداشته شد

۷۹۷

من دوستي به اسم dave در انگلستان دارم كه ساليان سال اونو می شناسم . يه رفيق خوب كه فوتبال رو به خوبي مي شناسه . اون اهل منچستره كه جاي تعجبي نيست طرفدار منچستريونايتده . از اونجايي كه من يادم مياد dave بازي های خونگي و خارج از خونه منچستر رو دنبال مي كنه . همون طور كه مشخصه اون كاملا از ليورپول متنفره ولي وقتي درباره فوتبال صحبت مي كنه كاملا بهش گوش ميدم .

اون كارشو بلده ؛ در ابتدای فصل چیزی گفت که من نمی خواستم گوش کنم . سخنی جسورانه در آن زمان اما من کاملا باهاش مخالف بودم .

با این حال در فصل مسابقات هم به این حرف ها ادامه داد و من بهش گوش می دادم ؛ حرف های نگران کننده ای که مثل سنگریزه در کفش من بود . با اینکه لیورپول در فصل به موفقیت رسید سخنان Dave ذهن من را مشغول کرده بود .

اون می گفت : یورگن کلوپ یه حیله گره . او یه رفیق حقه بازه . اون با لیورپول هیچ جامی نمیبره . اون شما رو احمق فرض کرده !

مصاحبه های او قبل و بعد از بازی سرگرم کننده و حتی شامل عبارت های عجیب و غریب ( بامزه ) است . او دوست داره مورد توجه قرار گرفته بشه و طرفدار های لیورپول به خاطر تمام نکات گفته شده عاشق او هستن . ولی موفقیت ؛ توسط درآغوش گرفتن ، لبخندهای صمیمانه و خوشحالی های کنار خط و بعد از گل بدست نمی آید . موفقیت توسط بردن جام بدست میاد و قبل از هفته گذشته ، کلوپ هیچ جامی در طی چهار سال حضورش در لیورپول نبرده بود .

هواداران خالص و عاشق درباره این بحث می کنن که حضور کلوپ در لیورپول مانند دوی ماراتن است نه سرعت. او درحال ساخت نسل طولانی است و مانند خوزه مورینیو فکر نمی کند . اما او در ۳ فینال حضور داشته است ، دو تا در رقابت های اروپایی درحالی که هیچ کدام را نبرد . همچنین لیورپول لیگ را در رتبه دوم به پایان رساند درحالی که زمانی با اختلاف ۱۰ امتیاز صدر را در اختیار داشت.

افراد دیگر که معمولا وراج و بددهن بودند به دلیل نشان دادن و گرفتن زیاد مدال نقره روبه روی خانه کلوپ تجمع کردند .

اما حدود ساعت ۴ صبح یکشنبه به وقت ویتنام همه چیز عوض شد . ببخشید Dave تو اشتباه می کردی ! قبل از پیروزی لیورپول مقابل تاتنهام در مادرید کلوپ گفته بود که می تونه کتابی درباره چطور بردن نیمه نهایی بنویسه ولی هیچکس اون کتاب رو نمیخره . حالا اون می تونه یه قسمت دیگه به کتاب اضافه کنه .

یکشنبه کلوپ به همراه تیمش و جام به لیورپول برگشت . سپس با جایزه برده شده در اتوبوس مخصوص در شهر رژه به پا کردند و تقریبا ۷۵۰ هزار نفر برای دیدن قهرمانانشان و جام نقره ای لیگ قهرمانان به تماشا آمدند. به نظر می رسید کلوپ از تک تک لحظات لذت می برد حتی مست به نظر می رسید ولی خب کی میتونه اون رو به دلیل برداشته شدن بار سنگین از روی دوشش سرزنش کنه .

فیل بالاخره از اتاق تبعید شد و درآخر کلوپ تونست پوزخندی به علامت های تجارتی ( منچستر سیتی ) بزنه . حالا اون یه مربی برنده لیورپوله .

فکر نمیکنم اغراق کنم اگه بگم اکثر هواداران فوتبال ، البته به جز طرفداران آرسنال ، دوست داشتن لیورپول فینال رو ببازه . ولی اونا نباختن ؛ بردن . کلوپ اسم خودشو در کتاب رکوردداران لیورپول نوشت و در کنار باب پیزلی ، جو فاگان و رافا بنیتز به چهارمین سرمربی لیورپول تبدیل شد که موفق به بردن جام در سطح اول اروپا می شن . پیزلی سه بار در سال های ۷۷،۷۸،۸۱ موفق به بردن شده بود . بقیه فقط یه بار .

اما من قلبا به لیورپول و کلوپ باور دارم ما از بردن لیگ قهرمانان در آینده لذت میبریم . 

سالیان سال وقتی به هرکس میگفتم لیورپول یه شیر خفته س که نزدیک بیدار شدن و درو کردن فوتبال اروپاست یه اتفاق غیرممکن به نظر می رسید . درگذشته هیچ وقت بهش باور نداشتم . فقط برای تظاهر کردن و پایان دادن به کری های دیگر تیم ها می گفتم اما حالا یه احساس متفاوته ؛ لیورپول و کلوپ در مسابقه قدرتمند هستند و با مالکان آمریکایی در مدیریت همه چی زیبا به نظر می رسه .

نویسنده : امیر عبدل ۱۸ خرداد ۱۳۹۸
لیورپول لیورپول پرشین لیگ برتر انگلیس قرمز های آنفیلد لیگ قهرمانان کلوپ منچستر یونایتد منچستر سیتی اروپا
برای ارسال نظر جدید لطفاً وارد حساب کاربری خود شوید . برای ورود به حساب کاربری و یا عضویت در سایت اینجا کلیک کنید !
تبلیغات متنی :
2016-2017 لیورپول پرشین ، کانون هواداران لیورپول در ایران