اخراج عجیب آلیسون مقابل برایتون
اخراج-عجیب-آلیسون-مقابل-برایتون

آلیسون بکر به دلیل هند عجیب، در بازی مقابل برایتون، از بازی اخراج شد تا دربی مرسی ساید را از دست بدهد.

75 دقیقه از بازی سپری شده بود و لیورپول با دو گل ویرجیل فن دایک، 2-0 از رقیب خود، برایتون پیش افتاده بود و به نظر می رسید کار سختی برای پیروزی مقابل شاگردان گراهام پاتر ندارد. در همین هنگام، یک پاس بلند و در پشت دژان لورن برای لیاندرو تروسارد ارسال شد و او پس از عبور از مدافع کروات، در موقعیتی تک به تک با گلر برزیلی قرمزها قرار گرفت. تروسارد تلاش کرد تا با انداختن توپ از بالای سر آلیسون، دروازه لیورپول را برای نخستین بار باز کند اما آلیسون که دستان خود را باز کرده و بالا آورده بود در بیرون محوطه جریمه توپ را با دستان خود مهار کرد.

داور که متوجه حرکت آلیسون شده بود و او را با کارت قرمز جریمه کرد تا لیورپول، 15 دقیقه پایانی بازی را با یک یار کمتر دنبال کند.

اخراج عجیب آلیسون مقابل برایتون به دلیل مهار توپ با دستان خود، خارج از محوطه جریمه

هوادران لیورپول هم همانند بسیاری از کارشناسان از این حرکت گلر شماره 1 خود متعجب و غافلگیر شدند.

بدین ترتیب برایتون صاحب یک ضربه ایستگاهی شد تا لوئیس دانک (به کمک مارتین اتکینسون) نخستین گل برایتون را وارد دروازه آدریان تازه نفس کند.

حال لیورپول برای سه بازی، دروازه بان اصلی خود را در اختیار ندارد و همانند هفته های ابتدایی لیگ، بدون آلیسون به میدان خواهد رفت. با این حساب که یکی از این سه بازی مقابل اورتون خواهد بود، بعید نیست که لیورپول ضربه سنگینی را از این حرکت دروازه بان خود بخورد.

در پایان لیورپول، علاوه بر اشتباه بکر، 2-1 پیروز شد تا اختلاف خود با تیم دوم را موقتا به 11 امتیاز افزایش دهد. حال شاگردان کلوپ منتظر دیدار فردا شب لستر - اورتون هستند تا درصورت امتیاز از دست دادن شاگردان راجرز، این اختلاف را حفظ کنند.

ویرجیل فن دایک در نخستین نیمه از مسابقه دو گل با ضربه سر به ثمر رساند تا شاگردان کلوپ با خیالی آسوده به رختکن بروند. اما اخراج آلیسون کار را برای شاگردان کلوپ سخت کرد. 

 

لیورپول بار دیگر در بسته نگه داشتن دروازه خود ناموفق ماند اما در روزی که منچسترسیتی به تساوی 2-2 مقابل نیوکاسل رضایت داد با اختلافی 11 امتیازی صدرنشین باقی ماند. ولی همه می دانیم که تیم کلوپ در سه دیدار بعدی در لیگ، بدون دروازه بان اصلی خود، کار سختی را در پیش دارد.

4-بازیکن-جوان-آماده-درخشش-لیورپول-در-سال-2020
۴ بازیکن جوان آماده درخشش لیورپول در سال ۲۰۲۰
آکادمی لیورپول در سال 2020 تلاش...
3-هدف-اصلی-لیورپول-در-سال-2020
۳ هدف اصلی لیورپول در سال ۲۰۲۰
با شروع سال 2020 نگاهی به اهداف...
3-بازیکن-تاثیرگذار-لیورپول-در-سال-2020
۳ بازیکن تاثیرگذار لیورپول در سال ۲۰۲۰
با نزدیکی به پایان سال 2019 نگاهی...
تاکومی-مینامینو:-نخستین-خرید-قرمزها-در-ژانویه
تاکومی مینامینو: نخستین خرید قرمزها در ژانویه
به بهانه پیوستن تاکومی مینامینو...